Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Раев

Монитор с защита за очите ?

Препоръчан отговор

Какъв монитор да избера които да е с защита за очите ,а за размера нямам претенции до 200-300 лева мах. И ако може HD ще е екстра. :)  :) Благодаря на всички, които се включат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитор със защита за очите няма. Принципно човек трябва да си почива в определени часове. А иначе максимално според бюджета и качество според изискването:

а монитор ще ти предложа ето тези:

Монитор LED Dell 23'', Wide, DVI, Черен U2312HM - 307 лв. с безплатна доставка. Но ако го поръчаш и след като ти се обадят ги попитай дали ревизията му е A06. Тоест тази ревизия не използва PWM/ШИМ на лед подсветката(трептене) което трептене се води вредно за очите. A00 е с трептене.

Проблем с BB Code: този монитор Dell P2414H е от новaта серия на Dell и се води без ШИМ/PWM трептене според ревюта. - http://www.emag.bg/m...5/pd/DB1MJBBBM/ - 331 лв. с безплатна доставка. 

Можеш да прочетеш коментарите от хората които са го поръчали за негативността и позитивността на двата монитора. Или в други ревюта из нет-а.

Та ако си позволиш още 30лв(Dell P2414H). отгоре ще си сигурен че монитора няма трептене(поне според ревюта от доказани сайтове).

П.П. И двата монитора са с IPS матрица +led.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със защита за очите няма.

Но може да изберете такъв който дразни най малко очите, а именно със IPS матрица (лед).

Споделете за какво ще се ползва монитора, за да Ви предложим конкретно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията, ще разгледам предложните монитори и ще си избера. 

Относно коментара на 

ieenso Ами просто искам наи-добрия монитор според изискванията ми. Стига ми  да е HD  и да не е чак толкова вреден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ganimed
      Реших да сменя монитора Samsung Sync Master 710N с друг вече широкоекранен wide-screen монитор, отново Samsung Sync Master с нативна резолюция 1680x1050 
      но се появи ужасно досаден проблем, който на всичко отгоре не се проявява всеки път а на случаен принцип и доста често, а от скоро забелязах и след излизане от full screen в YouTube.
      ОС -Windows 10; видео - вграденото; чип-сет - B75; CPU - Intel® Pentium® Processor G860 (3M Cache, 3.00 GHz). 
      Драйверите на видеото бяха преинсталирани многократно и с най-различни версии, бяха ползвани допълнителни програмки за пълно деинсталиране на видео-драйвера. С вградения драйвер, с драйверите от помощника от сайта на Intel. с много рестарт и ... ядец - проблемът остава.
      Разтегнатия екран се изразява в това, че резолюцията е някаква по малка от нативната и зададена 1680x1050 следствие на което иконите са по големи а лявата и дясната час на екранното поле са извън видимата област.
      Търсих решения в гугъл варианти на много подобни или приблизителни случай но никое тяхно решение не ми помогна.
      Как излизам от ситуацията когато се появи? Отварям screen resolution избирам някаква друга все едно каква, после Applay и след като ме попита ОК или cancel се отказвам с cancel и воала - нативаната резолюция от 1680x1050 се възвръща. Понякога не става така с cancel та се налага да избера ОК вместо cancel и след това наново резолюцията която трябва.
      По някаква идиотска причина не си запомня зададената резолюция. Вече започнах да се съмнявам и в хардуера на монитора... нима е възможно???
      Пробвах да го направя да се хибернира вместо да влиза в стендбай но без резултат. Крайното решение е да се забрани приспиването, но смяната юзера и излизане от full screen в YouTube остава и това не ме устройва.
      Къде да копая?
    • от Емилиян Маринов
      Здравейте преди няколко дни се сдобих със стар монитор SyncMaster 753s, който работи, но просто не ми трябва втори монитор, а не искам и да го изхвърлям. Затова се чудех дали не мога да си направя нещо от него. Ако имате някакви идей ще се радвам да ги чуя. 
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Deliv3rr
      Здравейте търся монитор от тези, които са завъртяни на 90 градуса. Някакви идеи къде мога да отркрия подобен и как се казват, че прерових навсякъде и нищо...  Слагам снимка за по-голяма яснота:

• от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете моля в избора на монитор за игра на WOT.Искам да си взема един в съотношение 21:9 но не знам дали играта я поддържа.Моля които знае и играе в тази резолюция (2560x1080) да сподели опит, че английския ми е слаб и нищо не разбирам от чуждите форуми.Спрял съм се на бюджетно решение.
      LG 29UM58-P или  LG 29UM59-P или LG 29UM68-P
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.