Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер съфорумци, ако темата не е за този раздел моля да ме извините!

Искам да ви попитам какво означава точно "сказ" и "инотация". Какво им е точното определение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер съфорумци, ако темата не е за този раздел моля да ме извините!

Искам да ви попитам какво означава точно "сказ" и "инотация". Какво им е точното определение?

За руски думи ли говорим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Думите са руски. Струва че автора на темата е задал абсурден въпрос какво означават, въпреки че не всеки е длъжен да знае руски или пакистански . Но мисля че всеки е длъжен от уважение към себе си , да не задава въпроси от този сорт.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е ясно че във википедия има но въпросните думи се използват в лекции по българистика... и затова попитах

Иначе благодаря на Twingo за труда(не превежда правилно хрома и затова съм писал тук) 

Думите са руски. Струва че автора на темата е задал абсурден въпрос какво означават, въпреки че не всеки е длъжен да знае руски или пакистански . Но мисля че всеки е длъжен от уважение към себе си , да не задава въпроси от този сорт.

Малко по спокойно приятелю... Тук е форум и ако някой има въпроси си ги задава. Ако никой не може да отговори просто не се включва в темата. А отговори като твоя са доста под всякаква критика и не са прилични за един форум!

Редактирано от терминатор (преглед на промените)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е ясно че във википедия има но въпросните думи се използват в лекции по българистика... и затова попитах

Иначе благодаря на Twingo за труда(не превежда правилно хрома и затова съм писал тук) 

Малко по спокойно приятелю... Тук е форум и ако някой има въпроси си ги задава. Ако никой не може да отговори просто не се включва в темата. А отговори като твоя са доста под всякаква критика и не са прилични за един форум!

Аз съм си спокоен приятелю . Разира се че тук е форум , но форума ако го разбираш за място което се изпозлва за откровени глупости -ок . Съжалявам че си се почувствал засегнат , но проблема си е лично и само твой . Дали нещо те е обидило или не , дали си се замислил на това което съм ти написал си е твоя работа . Не съм използвал и една обидна думичка по твои адрес . Вместо да успокояваш мен , по-добре малко се стегни и мисли че във всяка критика има много градивни неща . Коментара ми по твоя въпрос е под всякаква критика ????? Това ли е определението ти  когато ти се отправя критика ????? Явно е така . Ако намираш форума за трибуна за въпроси от сорта " От къде се пали телефона ми Нокия ? " , " Тока спря , дали е изгорял бушона ? " , " Имам компютър , работи но не пали, какво му е ? " и "Какво е сказ(сказка ) от руски "  , тогава всичко е наред ,но..... за теб. За мен , и за всеки що годе читав човек това е неопределимо състояние и ниво на интелекта.  Хубаво и похвално е човек да пита , да се учи , да знае , да трупа знания и опит , но когато човек го мързи да се ровне малко тук там (отнема от 30 сек , до минута ) и задава въпроси от сорта на твоя , няма нищо похвално , напротив , дори е в някаква степен смешно и неадекватно за човек мислещ себе си за нещо . Занимаваш се нащо с българистика ???? Това е уникално да питаш това което си питал . Успех ти желая в каквото правиш .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А аз категорично подкрепям доктора, защото в този форум има хора, които нищо не четат и питат утре сутринта какви на цвят слипове да си обуят.Някой си му бил длъжен! Айде бе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това "сказ", мисля че идва от "сказка", което се превежа да български "приказка".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм си спокоен приятелю . Разира се че тук е форум , но форума ако го разбираш за място което се изпозлва за откровени глупости -ок . Съжалявам че си се почувствал засегнат , но проблема си е лично и само твой . Дали нещо те е обидило или не , дали си се замислил на това което съм ти написал си е твоя работа . Не съм използвал и една обидна думичка по твои адрес . Вместо да успокояваш мен , по-добре малко се стегни и мисли че във всяка критика има много градивни неща . Коментара ми по твоя въпрос е под всякаква критика ????? Това ли е определението ти  когато ти се отправя критика ????? Явно е така . Ако намираш форума за трибуна за въпроси от сорта " От къде се пали телефона ми Нокия ? " , " Тока спря , дали е изгорял бушона ? " , " Имам компютър , работи но не пали, какво му е ? " и "Какво е сказ(сказка ) от руски "  , тогава всичко е наред ,но..... за теб. За мен , и за всеки що годе читав човек това е неопределимо състояние и ниво на интелекта.  Хубаво и похвално е човек да пита , да се учи , да знае , да трупа знания и опит , но когато човек го мързи да се ровне малко тук там (отнема от 30 сек , до минута ) и задава въпроси от сорта на твоя , няма нищо похвално , напротив , дори е в някаква степен смешно и неадекватно за човек мислещ себе си за нещо . Занимаваш се нащо с българистика ???? Това е уникално да питаш това което си питал . Успех ти желая в каквото правиш .

А аз категорично подкрепям доктора, защото в този форум има хора, които нищо не четат и питат утре сутринта какви на цвят слипове да си обуят.Някой си му бил длъжен! Айде бе!

Вие и двамата имате леко "психични" отклонения от миналото си и си мислите че сте най великите в този форум с офтопика си!

КАЗАХ АКО НЕ ЗНАЕТЕ С КАКВО ДА ПОМОГНЕТЕ ИЛИ ТЕМАТА ВИ СЕ СТРУВА "ТЪПА" ЗАЩО СЕ ВКЛЮЧВАТЕ ИЗОБЩО? Аз изобщо нямаше да пусна тема ако бях намерил полезна информация в онези 30 минути за които говориш "многознайко" такъв!!! А главната цел за да пусна тази тема се дължеше на факта че може би има малко по "ОБРАЗОВАНИ" в литературната реч от мен хора и знаят повечко неща от мен! ТЕЗИ ДВЕ ДУМИ ПО НАЧИНА КОЙТО СЪМ ГИ НАПИСАЛ СЕ ИЗПОЛЗВАТ В ЛЕКЦИИ ПО БЪЛГАРИСТИКА(трябва да следваш МАГИСТРАТУРА за да знаеш изобщо какво е "българистика" - тоест трябва да имаш бакалавърска степен за да учиш магистратура. Явно не го знаете и малко да ви информирам смешници!). Тук обаче няма никакви образовани хора с изключение на определени потребители които все пак спазвайки условията се опитват да помогнат в която и да е тема а не да плюят като безработни жени с поли от крайният квартал!

Ако мислиш/те че си/сте ме засегнал/и си/сте в грешка! А явно ти/вие сте се засегнали че се отзовахте в темата ми! А този iz4jw дружката от махалата ли е докторчо(едва ли разбираш нещо от хардуер)?

Жалко че има такива "смешни" "смотани" и "глупави" потребители в калдата... жалко!

Благодаря на Twingo и Andreygg!

Темата може да се заключи !

Редактирано от терминатор (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.