Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да питам относно стипендиите сега съм 9 клас и нали успеха уж трябва да ти е над 5 за да вземеш стипендия пък няколко от нашия клас взеха стипендии както и подадоха молби за стипендии а те са доста слаби ученички кажете ми как става тази работа нито са социално слаби нито нищо, защо тогава взеха стипендия при положение че успеха им не е повече от 3.50 аз не съм подал документ за стипендия защото нали уж успеха трябва да ти е над 5 ама така изглежда че тва няма значение и мисля и аз да подам молба за стипендии щото това хич не е честно!! И доколкото си спомням взеха по 30лв за 3 месеца което прави 90 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че твоите съученици вземат социална стипендия. Трябва да провериш какви са изискванията в училището, където учиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че твоите съученици вземат социална стипендия. Трябва да провериш какви са изискванията в училището, където учиш. 

Едвали е социална те не са зле социално а и като гледам какви са изискванията за социална стипендия то начи трябва да си клошар че да взимаш такава не знам не ми се струва възможно освен ако не са излъгали относно доходите си....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип (специално в моето училище, но предполагам, че навсякъде е така, тъй като е учредено със закон) стипендиите са три вида:

- За отличници - ученици с успех над 5.50. При тази стипендия само това е фактора - успеха. Или имаш отличен успех, съответно взимаш, или нямаш.

- Социална - ученици с успех над 4.50 и общ доход за цялото семейство до 320 лв. Дохода се смята като се съберат всички доходи на всички членове на семейството за определеният период, който е написан в заявлението за стипендия, и се раздели на броя на членовете. Обикновено периода е за три месеца назад. Трябват служебни бележки от местоработата на родителите ти за да се удостоверят доходите, те се прилагат към заявлението за стипендия. Ако някой родител получава примерно инвалидна пенсия, също трябва бележка. По принцип тази стипендия е най-малка като сума.

- За инвалиди - ученици с решение на ТЕЛК. Те взимат колкото отличниците.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едвали е социална те не са зле социално а и като гледам какви са изискванията за социална стипендия то начи трябва да си клошар че да взимаш такава не знам не ми се струва възможно освен ако не са излъгали относно доходите си....

Зависи в твоето училище какви са изискванията за социална стипендия. Трябва да провериш. Така мога само да предполагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам а дали можеш да излъжеш относно доходите си за да ти дадът стипендия попринцип ние сме си малко бедни ама чак пък 320 лв то на кое 4 4ленно семейство ще му стигнат ? хмм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам а дали можеш да излъжеш относно доходите си за да ти дадът стипендия попринцип ние сме си малко бедни ама чак пък 320 лв то на кое 4 4ленно семейство ще му стигнат ? хмм

Не. Незаконно е, и го пише на всяко заявление - "При неверни данни, взематите стипендии подлежат на връщане". Да, съгласен съм, че е абсурдно направено, допустимият доход наистина е малък.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от FANCY HD
      Здравейте! 9-ти клас съм но уча физика за 8.Първи срок по предмета Физика имах 2 часа и срочната ми оценка беше 4.Сега обаче нещата са различни,имам две 2-ки и един час седмично и се чудя,дали ако не ги поправя и продължа да изкарвам 2-ки ще ме остави на изпит?
    • от ProfessionalGamer_1997
      Здравейте аз съм 6 клас. Значи оценките ми от втория срок по математика са 2,3 моля кажете какви оценки трябва да изкарам, че госпожата да ми пише 3.Тя е сравнително добра и според вас може ли накрая на годината да ми даде да решавам лесни задачи ?  Първия срок завърших с 3 по-лесно но сега не знам как ще се справя. Просто предмета никак не ми се отдава уча упражнявам се, но не го разбирам.
    • от |VIP|d3v1L
      Здравейте приятели. Моля за помощ. Имам за задача в училище по информационни технологии да създадем проект за локална мрежа до четвъртък. На мен ми се падна следното:

Създайте локална мрежа за производствена фирма
      - Фирмата се състои от две сгради.
      - Административната сграда се състои от главен счетоводител, касиер,секратар,администратор и директор. Всички са в различни стаи, имат по една работна станция и един общ мрежови принтер. A в стаята на администратора и Web сървър.
      - Производствена сграда - има три компютърни системи, на които имат достъп само началниците на отдели.
      - Всички системи имат връзка с интернет.

Ето и плана на задачата по който трябва да работим: 

План за задача
      | Физическа структура, топология и размер на мрежата
      1. Вид на мрежа
      2. Топология
      3. Размер – диаграма
      || Свързване на компютрите
      Стъпки при физическото изграждане на мрежата
      Избор на тип кабел
      Инсталация на кабелите 
      Категория на кабела
      Полагане на кабела и настройки на работните маста
      Създаване на безжична мрежа  - безжични у-ва и начин на обмяна на данните, използване на безжични системи
      Инсталиране на хардуера – сравняване на характеритиките на компютрите, вид на мрежата (потребител – потребител, клиент – сървър, разположение на компютрите, защита на техниките)
      Насторйка на софтуера за конфигуриране на мрежата
      Свързване на мрежата към Интернет 
      Тип връзка
      ||| Защита 
      Потребителски акаунти
      Чрез потр акаунти ОС разпознава различните потребители и им дава съответните права
      ПеРСОНАЛИЗИРАНЕ НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ – НАСТР. НА ЦВЕТОВЕ И РАБОТЕН ПЛОТ; достъп до данни и системни ресурси
      Методи за създаване на потр ак – част от работна група, мрежов домейн
      Видове потребители – администрарот – притежава вс права; Лимитиран  - изп инсталираните прогр и да прави малки промени;Гост . силно ограничен акаунт. Този акаунт може само да използва програми без да извършва никакви настройки
      Сигурност на данните – от вируси, шпионски софтуер и разл видове атаки
      Обновление но ОС,  зАщитна стена – защита при работа в мрежа, антивирусен софтуер, инсталиране на прогр против шпионски софуер, изскачащи прозорци – Pop ups – контролира активните програми, забрана за споделяне на важни файлове, трудни пароли
      Проверка на сервизния пакет – десен бутон върху my computer и properties
      Център за сигурност – контрполен панел 
      Windows defender  - безпл прогрв ОС – предупр за вреден софтуер и за прогр, които излозват мрежовата връзка
      Правила за създаване на пароли

(Трябва да се направи схема на задачата. Моля някой, който разбира да помогне, защото нямам никаква представа от мрежи. Благодаря предварително.)
    • от Greak
      Здравейте. 8 клас съм, и уча в паралелка с доста разширено изучаване на английски език и в 9 клас информационни технологии. Но понеже мразя костинброд, искам да уча в София. Проблемът е, че трябва да съм в училище със същата паралелка. В осми клас се изучават Математика, БЕЛ, Английски (20 часа в седмицата = 4-5 часа на ден ), Музика, Изобразително, ФКС, Музика. Не се изучават тези неща: География, Биология, Химия, Физика, Трудово. Това разбира се е само за  8 клас, от 9 клас вече ще са си всички предмети. 

Трябва ми училище със същата паралелка, но в София. Друга информация не знам. Някъде четох по документите: Профил ИТ/Технологичен, нещо такова беше.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.