Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, обмислям да сменям лакомата си карта с по нов модел. Загледах се за 7770 модела с двете перки и ми трябват мнения за нея. Картата ще се взима втора ръка, прилагам и снимка на модела за да добиете точна представа за картата. Също така приемам и предложения за други модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам лични наблюдения но сред другите 7770 е по тиха защото е с вапор х охладителя на фирмата с двете перки.

А иначе за колко ви я предлагат е важно да се каже за да се прецени дали си заслужава или не или колко ви е общия бюджет?

Процесора ще ботълнеква картата. Както в случая и 4870x2

4870x2 и 7770 са леко на едно ниво но 7770 бие в повечето случаи заради по новата си архитектура.

ПП: Ботълнек = спъване откъм процесор демек няма да може да използвате пълния потенциал на картата докато процесора се товари на 95-100 % то картата ще си пее и ще е на 30-40 % ориентировъчно.

Редактирано от терминатор (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно заради по новата архитектура и по точно ДХ 11 искам да сменя сегашната 4870х2. Бюджета е 150 лв. намерих картата в нета за 170 с остатъчна гаранция 22 месеца.

п.п. какво значи ботълнеква :rolleyes:

Редактирано от Илхан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно заради по новата архитектура и по точно ДХ 11 искам да сменя сегашната 4870х2. Бюджета е 150 лв. намерих картата в нета за 170 с остатъчна гаранция 22 месеца.

Аз пък ти предлагам ако не си толкова претенциозен то по добре вземи чисто нова HD 7790 - POWERCOLOR 1024M HD7790 OC AX7790 1GBD5-DHV2/OC PCI-E 3.0 - 187.83 лв. с ДДС и събирай пари за ъпгрейд на дъното и процесора. Примерно H81M,B85M дъно с i5 4440 процесор и си ще си цъкаш с хвърлям;примерно може повече не знам точно 50 % повече кадри за разлика от i3 540 защото ще спъва но и 7770 ще бъде спъвана.

Всъщност охладителя на картата е афтърмаркет но която и да е карта ще бучи при натоварване най вече на 100 %(но за това си иска процесор който да не спъва). 

Най вероятно е малко по тика Vapor X 7770. Но тук 7790 е по бързата карта с около 20-25 % на добра цена спрямо перформънса който предлага.

Measured power consumption - single card 7790

[*]System in IDLE = 99W - цялата система в покой но хардуерa им е дебел.

[*]System Wattage with GPU in FULL Stress = 179W - цялата система под стрес(бенчмаркове)

[*]Difference (GPU load) = 80W - картата харчи толкова максимално под товар.

[*]Add average IDLE wattage ~10W - картата харчи толкова впокой.

[*]Subjective obtained GPU power consumption = ~ 90 Watts - средно харчи толкова машина която не се използва 24/7 включена и под пълен стрес.

Редактирано от терминатор (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п. какво значи ботълнеква :rolleyes:

Колегата ти е написал какво е "ботълнек". Прочети пак коментара.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахаммм сега ме замислихте! Е то един вид няма смисъл да купувам нова карта ако не мога да използвам потенциала и. И значи че 7770 и 7790 при моята конфигурация са еднакви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да са,и не са еднакви.Защо? Защото,просто трябва да гледате напред.След година ще решите да хвърляте настоящият компютър.и да вземете нов.И тогава ще е по-добре да имате по-добрата карта.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази Сапфирка е добра и добре се клоква,но по-добре за малко повече пара,както са писали колегите,пък и нова,а не втора ръка -7790.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е проблема с втората употреба?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес моята видеокарта 4870х2 има нов собственик :)  Нека му гори и на него малко ток :P

А до моя избор, гледах ревюта сравнявах доста карти включително и R7 260x. Навсякъде където търсех цена винаги попадах на любилия от мен 7770 Vapor-X и открих нещо интересно. На места намерих и 7790 с въпросния охладител с друго име dual-x OC и тотално се обърках. Просто и аз незнам какво искам :rolleyes:

Гледам картата да изглежда добре на външен вид (не само платка с лепнат радиатор) но може да има и компромис все пак няма да се женя за картата :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значение има как изглежда картата? Като е в кутията така и така няма да я виждаш. Взимаш 7790 на Power Color- PowerColor HD7790 1GB GDDR5 OC (V2) или тази на Sapphire- SAPPHIRE HD7790 1GB GD5 BULK

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.