Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Илхан

Имам нужда от съвет за нова видеокарта на старо

Препоръчан отговор

Здравейте, обмислям да сменям лакомата си карта с по нов модел. Загледах се за 7770 модела с двете перки и ми трябват мнения за нея. Картата ще се взима втора ръка, прилагам и снимка на модела за да добиете точна представа за картата. Също така приемам и предложения за други модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам лични наблюдения но сред другите 7770 е по тиха защото е с вапор х охладителя на фирмата с двете перки.

А иначе за колко ви я предлагат е важно да се каже за да се прецени дали си заслужава или не или колко ви е общия бюджет?

Процесора ще ботълнеква картата. Както в случая и 4870x2

4870x2 и 7770 са леко на едно ниво но 7770 бие в повечето случаи заради по новата си архитектура.

ПП: Ботълнек = спъване откъм процесор демек няма да може да използвате пълния потенциал на картата докато процесора се товари на 95-100 % то картата ще си пее и ще е на 30-40 % ориентировъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно заради по новата архитектура и по точно ДХ 11 искам да сменя сегашната 4870х2. Бюджета е 150 лв. намерих картата в нета за 170 с остатъчна гаранция 22 месеца.

п.п. какво значи ботълнеква :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно заради по новата архитектура и по точно ДХ 11 искам да сменя сегашната 4870х2. Бюджета е 150 лв. намерих картата в нета за 170 с остатъчна гаранция 22 месеца.

Аз пък ти предлагам ако не си толкова претенциозен то по добре вземи чисто нова HD 7790 - POWERCOLOR 1024M HD7790 OC AX7790 1GBD5-DHV2/OC PCI-E 3.0 - 187.83 лв. с ДДС и събирай пари за ъпгрейд на дъното и процесора. Примерно H81M,B85M дъно с i5 4440 процесор и си ще си цъкаш с хвърлям;примерно може повече не знам точно 50 % повече кадри за разлика от i3 540 защото ще спъва но и 7770 ще бъде спъвана.

Всъщност охладителя на картата е афтърмаркет но която и да е карта ще бучи при натоварване най вече на 100 %(но за това си иска процесор който да не спъва). 

Най вероятно е малко по тика Vapor X 7770. Но тук 7790 е по бързата карта с около 20-25 % на добра цена спрямо перформънса който предлага.

Measured power consumption - single card 7790

[*]System in IDLE = 99W - цялата система в покой но хардуерa им е дебел.

[*]System Wattage with GPU in FULL Stress = 179W - цялата система под стрес(бенчмаркове)

[*]Difference (GPU load) = 80W - картата харчи толкова максимално под товар.

[*]Add average IDLE wattage ~10W - картата харчи толкова впокой.

[*]Subjective obtained GPU power consumption = ~ 90 Watts - средно харчи толкова машина която не се използва 24/7 включена и под пълен стрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п. какво значи ботълнеква :rolleyes:

Колегата ти е написал какво е "ботълнек". Прочети пак коментара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахаммм сега ме замислихте! Е то един вид няма смисъл да купувам нова карта ако не мога да използвам потенциала и. И значи че 7770 и 7790 при моята конфигурация са еднакви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да са,и не са еднакви.Защо? Защото,просто трябва да гледате напред.След година ще решите да хвърляте настоящият компютър.и да вземете нов.И тогава ще е по-добре да имате по-добрата карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази Сапфирка е добра и добре се клоква,но по-добре за малко повече пара,както са писали колегите,пък и нова,а не втора ръка -7790.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е проблема с втората употреба?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес моята видеокарта 4870х2 има нов собственик :)  Нека му гори и на него малко ток :P

А до моя избор, гледах ревюта сравнявах доста карти включително и R7 260x. Навсякъде където търсех цена винаги попадах на любилия от мен 7770 Vapor-X и открих нещо интересно. На места намерих и 7790 с въпросния охладител с друго име dual-x OC и тотално се обърках. Просто и аз незнам какво искам :rolleyes:

Гледам картата да изглежда добре на външен вид (не само платка с лепнат радиатор) но може да има и компромис все пак няма да се женя за картата :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значение има как изглежда картата? Като е в кутията така и така няма да я виждаш. Взимаш 7790 на Power Color- PowerColor HD7790 1GB GDDR5 OC (V2) или тази на Sapphire- SAPPHIRE HD7790 1GB GD5 BULK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.