Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля някои да ми помогне за задача .Тя е следната:

Да се отпечата таблица на функ­цията <ahttp://www.z3loops.hit.bg/index_files/image011.gif' alt='Публикувано изображение' class='bbc_img' />:

a/от -7 до 7 включително през 0,1;

б/от М до N включително през 0,1;

в/от М до N включително през h;

г/от -7 докато стойността на У стане по-голяма от N.

д/от М докато стойността на У стане по-голяма от N.

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се отпечата таблица на функ­цията <ahttp://www.z3loops.hit.bg/index_files/image011.gif' alt='Публикувано изображение' class='bbc_img' />:

Благодаря предварително

Добре, започнете с писането, покажете кода, ние ще помагаме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам една друга подобна ако може само да ми кажете кое да променя.

#include <iostream.h>#include <math.h>double optionA(){  double i = 0.0;  double y;  for(i=0.0;i<2.6;i+=0.1)  {    y = 3 * sqrt(i) + 2.13 * i;    cout << "X = " << i << ", Y = " << y << endl;  }  return 0;  }double optionB(){  double m, n;  double y;  cout << "Vuvedete M= ";  cin >> m;  cout << "Vuvedete N= ";  cin >> n;  while(m <= n)  {    y = 3 * sqrt(m) + 2.13 * m;    cout << "X = " << m << ", Y = " << y << endl;    m = m + 0.1;  }  return 0;}double optionV(){  double m, n, h;  double y;  cout << "Vuvedete M= ";  cin >> m;  cout << "Vuvedete N= ";  cin >> n;  cout << "Vuvedete interval= ";  cin >> h;  while(m <= n)  {    y = 3 * sqrt(m) + 2.13 * m;    cout << "X = " << m << ", Y = " << y << endl;    m = m + h;  }  return 0;}double optionG(){  double n;  double h = 1;  double y;  cout << "Vuvedete N= ";  cin >> n;  do  {    y = 3 * sqrt(h) + 2.13 * h;    cout << "X = " << h << ", Y = " << y << endl;    h +=  0.1;  } while(y < n);  return 0;}double optionD(){  double m, n;  double y;  m = 0;  cout << "Vuvedete M= ";  cin >> m;  cout << "Vuvedete N= ";  cin >> n;  do  {    y = 3 * sqrt(m) + 2.13 * m;    cout << "X = " << m << ", Y = " << y << endl;    m +=  0.1;  } while(y < n);  return 0;}int main(){  char izbor;  cout << "Varianti:" << endl;  cout << "a. Ot 0 do 2.6 vkl. prez 0.1" << endl;  cout << "b. Ot M do N vkl. prez 0.1" << endl;  cout << "v. Ot M do N vkl. prez h" << endl;  cout << "g. Ot 1 dokato Y < N" << endl;  cout << "d. Ot M dokati Y < N" << endl << endl;  cout << "Vashiyat izbor: ";  cin >> izbor;  switch(izbor)  {    case 'a':      optionA();      break;    case 'b':      optionB();      break;    case 'v':      optionV();      break;    case 'g':      optionG();      break;    case 'd':      optionD();      break;    default:      break;  }  return 0;} 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. ползвайте тага за код при форматиране и публикуване във форума

2. Дефинирането на функцията трябва да е различно, при вас не е една функция а 3 в зависимост от стойността на аргумента

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. ползвайте тага за код при форматиране и публикуване във форума

2. Дефинирането на функцията трябва да е различно, при вас не е една функция а 3 в зависимост от стойността на аргумента

Капитане, знаеш какво е искането ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитане, знаеш какво е искането ;)

Да, помощ да си открие грешките в кода :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се отпечата таблица на функ­цията Публикувано изображение:

Благодаря предварително

Решението на задачата ти се свежда до няколко проверки и цикъл. Пък и лесно можеш да преобразуваш кода които си публикувал. Ако има нещо неясно по него, питай точно и конкретно. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.