Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Spaider

Въпрос за захранване на стъпало Blaupunkt EMA 260

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам стъпало Blaupunkt EMA 260, захранвам го със захранване 250 вата, обаче не му стига тока. Дали ако взема 400/450 ватово захранване, ще върви нормално?

Характеристика:

Stereo Mode: 2x55RMS 4omh
Mono Mode: 1x160RMS 4omh

H.P.F 50-250Hz

L.P.F 50-250Hz

Bass Boost 12dB

Публикувано изображение

П.С. Към усилвателя са вързани 1 бас каса с 2 говоритела, 120max, 60RMS на 4 ома.

Редактирано от Spaider (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е автомобилен усилвател, който доколкото разбирам се опитваш да го захраниш с компютърно захранване. Компютърното захранване осигурява 12 волта напрежение, но дали ще може да осигури 5-10 ампера ток? Едно време имаше токоизправители ТСТ 12/5 /12 волта, 5 ампера/. Ако намериш читав такъв ще свършиш работа. Друг вариант, който не е практичен е сваляш акумулатора от колата и го връзваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Престанете с глупостите. Това е усилвател за автомобил, а не домашен. Компютърните захранвания са за захранване на компютри, а не на усилватели. Разлика: горе - долу постоянна консумация с разпределен товар по няколко линии.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването пуска 9 ампера на 12 волта. Това, което мисля да взема е 18 ампера? Варианта с акумулатора не става, защото използвам колата всеки ден.

Филипов

Вие ако бяхте на мое място, какво щяхте да направите? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи му някакъв трансформатор и една грец-схемичка, но трансформатора да е по-мощен и на около 12 волта. Дори и автомобилен усилвател, според мен не е удачно да го захранваш с импулсно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери си 200W трансформатор + 10 000uF филтраж след греца. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Благодаря за бързите и точни отговори. Имам 1 траф трябва да го намеря. Ще Ви пиша като го открия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филипов

Вие ако бяхте на мое място, какво щяхте да направите? 

Всяка жаба да си знае гьола.

Като ми трябва домашен усилвател си взимам такъв. С няколко входа, комутация и тонкоректори като му е реда. И мрежово захранване, Нещо читаво около 2х50  се намира за под 100 лв.

Този автомобилния го продавам или монтирам в автомобил.

>>>> Коригирани малко печатни грешки, да не се чудите.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка жаба да си знае гьола.

Като ми трябва домашен усилвател си взимам такъв. С няколко входа, комутация и тонкоректори като му е рада. И мрежово захранване, Нещо читаво около 2х50  се намира за под 10 лв.

Този автомобилния го продавам или монтирам в автомобил.

Извинявайте за спама, но... Читав 2x50вата за под 10 лева... Как !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Извинявайте за спама, но... Читав 2x50вата за под 10 лева... Как !?

Много просто Наско! С пазарлък. А и у Плевен има много добър магазин за аудиотехника 2-ра ръка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих трафа. На него пише. Unitra Zatra TS40/61. Ето снимка:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Намерих трафа. На него пише. Unitra Zatra TS40/61. Ето снимка:

Публикувано изображение

Не става този модел и е много малък за това, за което искате да го ползвате. Още! То не е да си намериш трансформатор, защото можеш да намериш и от професионален електрожен, тежащ 60 кила. Важното е колко волта напрежение дава и какъв ток. Това, което искате да направите явно е твърде сложно за Вас.За вашият случай е необходим трансформатор със вторично променливо около 10 волта при ток, минимум 7-8 ампера. Значи нещо от порядъка на 300вата и повече. След това следва мощен изправител/грец или 4 диода/ и електролитен кондезнзатор , който е добре да бъде минимум 6800 до към 10000 микрофарада при работно напрежение минимум 25 волта.Чак след това може да се направи захранването за стъпалото. Но в края на краищата, това стъпало е за автомобил, а не за домашна употреба и едва ли ще се справите със задачата.Много по добре е да си вземете усилвател втора ръка и да не се занимавате с ненужни работи. А стъпалото си го монтирайте във автомобила и си го ползвайте.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите и точни отговори. То се е видяло, че такъв траф доста трудно ще открия, затова засега ще го карам така. След нова година ще го монтирам в колата. Благодаря отново. :) Живи, здрави и весели празници. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.