Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, разполагам с около 1300 - 1400 лв  предложете ми възможно най-добрите оферти за лаптоп  като държа за по голяма гаранция и да не прегрява или да е бръмчащ  и ако може да се аргоментирате за определените модели. Машината ще се използва за програмиране и интернет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър въпрос , само едно нещо ми е интересно специално на мен . Автора търси машина за програмиране , ако той е програмиста и иска съвет е ...... някакъв виц определено . Ако въпросната машина е за друг човек , който се занимава с тези неща не виждам логиката на питането , освен ако е за подарък по празниците .

Нека автора на темата да знае че "бръмчащи " и  прегряващи "  лаптопи чисто нови няма , тези неща си се проявяват след това и най-вече от начина по който са използвани и поддържани машините  . Всеки може да каже и даде съвет за тази или онази марка , за този или онзи модел . Всеки може да каже за еди каква си марка и модел кофти неща , веднага ще има и такива който ще кажат и добри .

За бюджета споменат от автора няма лоши машини вече  , почти всяка машина за тези пари си е с отлични параметри и гаранции поне 2 години . Щом е написал ще че се използва за програмиране, основното е мощен процесор ( около 3Ghz  или повече ) , достатъчна рам (6-8 Гб)  и добра видео карта. HDD на машините от този ценови клас в 99% от случаите са си  големи като обем  и достатъчно бързи.Това дали ще има други глезотии си е допълнение .

Пак казвам , въпроса ако е зададен от човек занимаващ ( или канещ се да се занимава ) с програмиране е странен .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С толкова правописни и препинателни грешки, не знам какви разбирания има автора. Няма такъв лаптоп който да шуми, това не е настолна машина. Шума се проявява впоследствие поради неправилна експлоатация, а не като конкретика на даден модел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С толкова правописни и препинателни грешки, не знам какви разбирания има автора. Няма такъв лаптоп който да шуми, това не е настолна машина. Шума се проявява впоследствие поради неправилна експлоатация, а не като конкретика на даден модел.

Никой не пише без правописни или пунктуационни грешки , но забеляза ли че автора на темата е написал е едно изречение съставено от 42 думи ,между който има запетая само след първата .

Ето ти един пример от тук за такова изпълнение , още по тежко , но като прочетеш ще видиш ,че и това е писано от човек разбиращ от системите ,както се казва -специалист

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти един пример от тук за такова изпълнение , още по тежко , но като прочетеш ще видиш ,че и това е писано от човек разбиращ от системите ,както се казва -специалист

Публикувано изображениеСупер пост във Калдата.jpg

Без коментар... Както и да е, да не разводняваме темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, дайте да не му обсъждаме на човека правописа - важно е, но е в страни от темата :)

На въпроса на автора - аз бих заложил на бизнес клас машина, с матов екран, корава батерия и сериозно шаси, защото предполагам ще се мъкне насам натам. Разбира се и параметрите не са за подценяване и в тази връзка ти предлагам да видиш следните модели:

- HP ProBook 450 H6E48EA - прилично шаси, добри параметри, мат и  за остатъка в парите - можеш му боднеш едно SSD и да върви в пъти по-добре

- HP ProBook 450 H6P53EA - аналогичен модел, но с по-мощен процесор - тук SSD-то пак ти е опция, но вече излизаме малко от бюджета

- Lenovo Thinkpad Edge E530c NZY5TBM 6GB - също много добър модел, отново с опция за SSD

- HP EliteBook 2170P B6Q15EA - лично за мен, като ползвател на модел от точно тази серия - топ предложението ( стига да не те дръпне назад по-малкия екран )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.