Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :) Възложили са ми задача да си харесам подарък за коледа. Понеже не се сещам какво ми трябва и имам нужда и като гледам нямам само таблет. Да кажем, че бюджета е 500лв. Имам xperia P и по-принцип не виждам таблета с какво повече ще ми допринесе освен по-големия екран и евентуално по-бързия процесор, но все пак обмислям да си взимам таблет. Ще се ползва както всеки таблет - за игри(особено това на лекциите :D),филми,сърфиране из нета,facebook и т.н. Като марка нямам претенции особено много. За сега съм хвърлил око на google nexus 7, но и за това питам тук, защото може да има по-добри за тези пари. И другото ми изискване е поне KitKat андроида да получа като ъпгрейд.

П.С. Малко не е по темата, но уча "Компютърни системи и технологии" и въпроса ми е ще мога ли да си компилирам на таблета? Андроида има ли тази опция? Основно C++ и Java. Защото ако става вече ще намеря някакъв смисъл да си купя. 

Редактирано от Денис Иванов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7" ще ти бъдат ли достатъчни  ? За около 500лв. има таблети с 10" екран. Засега само Nexus 7 (2013 LTE) има Android 4.4, но се очаква и другите версии да го получат след някой месец :)  За около 500лв. Nexus 7 (2013) е най-добрия избор :) На Android май все още не може да се програмира, и да може то ще бъде доста бавно. 

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заради едните игри ми се струва излишна покупка..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не е само игри, но и тях ще се играят. Обаче Asus Memo Pad HD7 също има доста добри характеристики и то на доста ниска цена? Да не кажа, че е почти като нексуса, а 200лв разлика.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не е само игри, но и тях ще се играят. Обаче Asus Memo Pad HD7 също има доста добри характеристики и то на доста ниска цена? Да не кажа, че е почти като нексуса, а 200лв разлика.. 

Мемо пад-а е в бюджетния клас... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А черния цвят достатъчен критерий ли е, че таблета е от новата партида дето са с оправени бъгове ? И ако не е то как да разбера таблета коя партида е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледаш в "настройки" >> "всичко за таблета" >> 

Номер на версията
ME173X_WW_user_4.2.1.75146_20130523 release_keys

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то така излиза че моя е от 30.10.2013 ама не е. 

Кога е произведен може да го видиш и без да пускаш таблета

пише го на гърба на кутията - нещо от рода на Date 2013/07

Редактирано от ined (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май си прав.Сега забелязах, че на моя пише ME173X_WW_user_4.2.4.72702_20131128 release_keys.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре, гледах доста сравнения с нексус 7 и не намерих отговор на въпроса ми. Като производителност процесора на мемопада (по?) добър ли е? Става ли за по-тежки натоварвания? На телефона съм с Dual-core 1 GHz Cortex-A9  и за сега не съм имал проблеми с програми и игри, но не съм и ползвал тежки игри и програми.  и как стой въпроса с интернета като изключим wi-fi ? Може ли да се мушне флашка в усб-то и да имам нет? Гледам, че няма 3Г значи няма и слот за сим карта с интернет само или бъркам? Също не намерих рамта DDR2 или DDR3 e? Днес ръчках един мемопад в технополиса и ми хареса на външен вид и менюто. Нямаше игри да пробвам процесора как върви. Дисплея също ми хареса както и големината му ми е достатъчна да ми върши работа и да мога да си го побера в чантата. Нексус нямаше, а и май се отказах от него. Като цяло гледам, че всички са много доволни от него за цената си,а е и доста търсен и ако ме задоволят отговорите от тези въпроси мисля, че още утре отивам и си купувам един черен хубавец. 

Също така го взимам, защото не искам да си съсипвам телефона и основно батерията му, а ми е подарък и аз много си го харесвам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре, гледах доста сравнения с нексус 7 и не намерих отговор на въпроса ми. Като производителност процесора на мемопада (по?) добър ли е? Става ли за по-тежки натоварвания? На телефона съм с Dual-core 1 GHz Cortex-A9  и за сега не съм имал проблеми с програми и игри, но не съм и ползвал тежки игри и програми.  и как стой въпроса с интернета като изключим wi-fi ? Може ли да се мушне флашка в усб-то и да имам нет? Гледам, че няма 3Г значи няма и слот за сим карта с интернет само или бъркам? Също не намерих рамта DDR2 или DDR3 e? Днес ръчках един мемопад в технополиса и ми хареса на външен вид и менюто. Нямаше игри да пробвам процесора как върви. Дисплея също ми хареса както и големината му ми е достатъчна да ми върши работа и да мога да си го побера в чантата. Нексус нямаше, а и май се отказах от него. Като цяло гледам, че всички са много доволни от него за цената си,а е и доста търсен и ако ме задоволят отговорите от тези въпроси мисля, че още утре отивам и си купувам един черен хубавец. 

Също така го взимам, защото не искам да си съсипвам телефона и основно батерията му, а ми е подарък и аз много си го харесвам. 

Както по-назад в темата казах - мемопад-а е в бюджетния клас, следователно няма как да очакваш нещо кой знае колко. Добър е, но колко те устройва теб вече сам трябва да си отговориш. Отвори ревюта в интернет, разгледай, не са малко. Няма как ние да кажем точно този модел е конретно за теб. Въпроса с Wi-Fi е ясен - няма как да имаш интернет връзка, освен ако не разполагаш с USB OTG устройство с мобилен интернет. Рам паметта е DDR3, която е стандартна за повечето устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плюс това което е казал колегата @techmaniac, може да се възползваш от опцията:

15 дни право да размислиш и ти връщаме паритеМожеш да върнеш закупения продукт до 15 дни след покупката, а ние ще ти върнем парите,без да задаваме излишни въпроси. Дори продуктът да е използван и без значение каква е причината! Необходимо е единствено да запазиш аксесоарите и опаковката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отзад на кутията пише 11-2013, това са най-новите и 5-те цвята са нова партида, въпреки че сивия мн бързо се изчерпва и другите са хубави, поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решено е какъв таблет, а той е Google Nexus 7 II, http://www.technomarket.bg/products/09131685/google-nexus7-16gb

Бърз, хубав и ще има ъпгрейд до KitKat, но имам въпрос http://www.gsmarena.com/asus_google_nexus_7_(2013)-5600.php тук пише, че има слот за микро сим демек карта от м-тел примерно с интернет ще мога да ползвам интернет на таблета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asus Nexus 7 II го има в два варианта - със слот за SIM карта, и без.

Ти си избрал по-евтиния вариант, без слот, и съответно няма да можеш да ползваш мобилен интернет от оператор. Ако държиш на това, ще трябва да дадеш повече пари за Asus Nexus 7 II 32 GB 3G .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новата версия на новия Нексус е съответно:

Nexus 7 16GB

Nexus 7 32 GB

Nexus 7 32GB 3G 4G LTE

Не знам защо държите да са от техномаркет  или технополис като ги има и по-евтино, а и те ги купуват от нас!

Редактирано от Asus Sofia Retailer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що ти за колко ще ми го дадеш? Аз не вярвам, че ще е повече от 5лв разлика, а в emag да не говорим, че е по-скъп от технополиса. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

450! Emag са румънци, всичко е от Румъния, нямат общо с официален внос, при проблем продуктите им се изпращат за сервиз в Румъния!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

450! Emag са румънци, всичко е от Румъния, нямат общо с официален внос, при проблем продуктите им се изпращат за сервиз в Румъния!

Не съвсем точно.Да, регистрирани са в Румъния. Да, опитваха се да шикалкавят, но имаха пререкания с Комисията за защита на потребителите, която от своя страна изпрати жалба до Европейската комисия, изглежда сега са се пооправилли, но няма гаранция...Все пак не са напълно коректен сайт, а седалище в чужбина ги прави и трудни за отправяне на искове и жалби...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.