Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам AMD dual core athlon 64 2,9mghz 5600 +

дъно:Gigabyte GA-M52L S3P

рам:2гб ДДР2

видео:Ati RADEON-GIGABYTE 512 mgb 4670HD

захранване 400W

нямам допълнителни вентилатори за охлаждане...

Проблема ми от доста време насам е,че ми се изключва компютъра при по-сериозно натоварване(в момента зачести),смених термопастата на процесора,почистих вентилаторите на процесора и на захранването,нямам надути кондензатори по дъното,видеото или захранването. При изключване на компютъра влизам в биоса и температурата на процесора надвишава 75 градуса,оборотите на вентилатора му са около 3000(не е пипан множителя за клок). Питането ми е нормална ли е такава температура и проблема в процесора ли е или да проверявам и друго?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! 

Не са нормални температурите.

Провери закрепването на охладителя, ако е нужно смени отново термо пастата.

Не трябва да къпеш процесора в нея слага се малко, прегледай клипове по въпроса в тубата.

Инсталирай програма за мониторинт еверес,айда64 или някоя безплатна и виж как са температурите.

При работещ компютър докосни с пръст охладителя на процесора и кажи дали е топъл.

Какво значи че нямаш допълнителни вентилатори?

Би трябвало да имаш на захранването, процесора и евентуално на видео картата.

Възможно е да имаш и вирус посети съответния раздел и пусни една тема и там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми прилича на не добре закрепен охладител върху процесора .Да няма прекаляване и с пастата ????

Опс.... колегата ме е изпревари с диагностицирането на първо четене .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! 

Не са нормални температурите.

Провери закрепването на охладителя, ако е нужно смени отново термо пастата.

Не трябва да къпеш процесора в нея слага се малко, прегледай клипове по въпроса в тубата.

Инсталирай програма за мониторинт еверес,айда64 или някоя безплатна и виж как са температурите.

При работещ компютър докосни с пръст охладителя на процесора и кажи дали е топъл.

Какво значи че нямаш допълнителни вентилатори?

Би трябвало да имаш на захранването, процесора и евентуално на видео картата.

Възможно е да имаш и вирус посети съответния раздел и пусни една тема и там.

Смених термопастата на процесора, като съм сложил капка с размер на грахово зърно и леко съм завъртал радиатора(който е добре фиксиран) за да се разнесе равномерно,запознат съм ,че не трябва да се прекалява с пастата защото добива ролята на изолатор. Всичко изглежда наред,нямам вируси,а за вентилаторите нямам допълнително сложени освен изброените видео,захранване и процесор.

Смених термопастата на процесора, като съм сложил капка с размер на грахово зърно и леко съм завъртал радиатора(който е добре фиксиран) за да се разнесе равномерно,запознат съм ,че не трябва да се прекалява с пастата защото добива ролята на изолатор. Всичко изглежда наред,нямам вируси,а за вентилаторите нямам допълнително сложени освен изброените видео,захранване и процесор.

Единственото нещо което ме съмнява,но просто не съм на 100% сигурен,а и нямам излишни средства да си правя дедуктивни опити е процесора да е прегрявал в период на доста време и в крайна сметка да е заминала пастата вътре в него....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.