Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Разглеждам списък с инсталираните програми на компютъра ми, там виждам 31 пъти Microsoft Visual C++ съответно различни версии 2005, 2008, 2010, 2012 по няколко пъти.

Мога ли да разбера кои програми използват споменатите приложения?

Предполагам съм инсталирал някои програми които в последствие съм деинсталирал и не използвам, но инсталациите на Microsoft Visual C++ са останали.

Най е лесно да деиснталирам всички, но така ще спрат да работят повечето програми, но има ли как да разбера коя версия на C++ от кое приложение се използва, за да го деинсталирам само тези които не ми трябват вече?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разглеждам списък с инсталираните програми на компютъра ми, там виждам 31 пъти Microsoft Visual C++ съответно различни версии 2005, 2008, 2010, 2012 по няколко пъти.

Мога ли да разбера кои програми използват споменатите приложения?

Предполагам съм инсталирал някои програми които в последствие съм деинсталирал и не използвам, но инсталациите на Microsoft Visual C++ са останали.

Най е лесно да деиснталирам всички, но така ще спрат да работят повечето програми, но има ли как да разбера коя версия на C++ от кое приложение се използва, за да го деинсталирам само тези които не ми трябват вече?

Това са само библиотеки. Заемат малко място и много приложения имат нужда от тях. Лично не виждам особен смисъл да ги премахвате

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са само библиотеки. Заемат малко място и много приложения имат нужда от тях. Лично не виждам особен смисъл да ги премахвате

Въпреки че не заемат много място, излишно изпълват списъка с инсталирани програми. Все пак има ли начин да разбера кои библиотеки към кои програми са свързани? С две думи да премахна неизползваните библиотеки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки че не заемат много място, излишно изпълват списъка с инсталирани програми. Все пак има ли начин да разбера кои библиотеки към кои програми са свързани? С две думи да премахна неизползваните библиотеки.

Този довод е много странен. Аз се сещам за два начина

1. деинсталирате една от библиотеките и пробвате дали се стартира софтуера, който ползвате. Ако ли не я инсталирате обратно

2. Намирате си подходящи инструменти и започвате да обикаляте по exe и dll файловете на програмите, които ползвате и да проверявате кой от тях към коя точно версия е линкнат. И накрая деинсталирате версиите, които не са линкнати към никой от софтуерите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този довод е много странен. Аз се сещам за два начина

1. деинсталирате една от библиотеките и пробвате дали се стартира софтуера, който ползвате. Ако ли не я инсталирате обратно

2. Намирате си подходящи инструменти и започвате да обикаляте по exe и dll файловете на програмите, които ползвате и да проверявате кой от тях към коя точно версия е линкнат. И накрая деинсталирате версиите, които не са линкнати към никой от софтуерите

Ще пробвам някой от начините.

Доводът по-скоро е естетически - след като премахнах излишните програми които не използвам реших да направя същото и с библиотеките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам някой от начините.

Доводът по-скоро е естетически - след като премахнах излишните програми които не използвам реших да направя същото и с библиотеките.

Довода е много неразумен (да не кажа нещо по-силно), забравете естетиката, компютъра е само инструмент, протеза

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Довода е много неразумен (да не кажа нещо по-силно), забравете естетиката, компютъра е само инструмент, протеза

Честно казано очаквах малко по-просто решение, но като се замисля май наистина няма нужда да си губя времето с това. По-скоро аз се превръщам в инструмент на компютъра.

Редактирано от jordanp (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано очаквах малко по-просто решение, но като се замисля май наистина няма нужда да си губяв времето с това. По-скоро аз се превръщам в инструмент на компютъра.

Има голяма вероятност да има инструмент, програма, която може да свърши това автоматично, но поне аз не я знам. Най-малкото защото не се задълбавам до такава степен в тези детайли :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се съмнявам да са 31, аз имам почти всички и са под 25 на брой.

Не са едни и същи, а са различни ревизии.

Аз да тръгна да се оплаквам, че имам над 200 програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.