Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
m1tko

Joomla 2.5.x Защита

Препоръчан отговор

Какво ще кажете за защитата на Joomla 2.5.x и по специално за 2.5.16.Добра ли е ?Има ли допълнителни плъгини или нещо подобно за допънителна защита?Извинявам се ако въпросите са тъпи не съм много навътре в нещата но това ме интересува защото съм си патил.Благодаря за вниманието! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Срещу какво и срешу кой ще се защитаваш? Има си елементарни правила, когато се прави даден WEB сайт. Ако не ги спазваш тях, никоя защита няма да те опази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за защитата на Joomla 2.5.x и по специално за 2.5.16.Добра ли е ?Има ли допълнителни плъгини или нещо подобно за допънителна защита?Извинявам се ако въпросите са тъпи не съм много навътре в нещата но това ме интересува защото съм си патил.Благодаря за вниманието! :)

Виж презентацията Защита на Joomla! сайт.

ПП:Преди да правиш каквито и да било промени е добре да си направиш пълен архив.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Joomla и защита => две несъвместими неща. :D

Защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо?

1. Защото е отворен код - всеки може да го прочете и да му види дупките в защитата.

2. Защото е написана лошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Защото е отворен код - всеки може да го прочете и да му види дупките в защитата.

2. Защото е написана лошо.

Да,така е.Но все пак тези които са го създали и държат правата имат и много платени приложения.Не ми се вярва,че като е с отворен код всеки може да го хакне.То за хакера няма значение това,но....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,така е.Но все пак тези които са го създали и държат правата имат и много платени приложения.Не ми се вярва,че като е с отворен код всеки може да го хакне.То за хакера няма значение това,но....

Като цяло оупън сорс CMS-те на PHP са доста зле написани, така че е хубаво да се избягват, когато има възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак става въпрос за това,че колегата си прави нещо в свободното време.Не за професионално изпълнение,предполагам.Но колкото и да е елементарно и несеризно това което прави,иска по някакъв начин макар и малък да си го защити.Има начини.То ако си хакер и колкото и добре да си го защитил,пак ще ти го хакнат.Гаранция няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.