Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Търсих из форумите, включително и в този, но не намерих решение.Та проблема е следния: инсталирах си офиса и започнах да работя активно на него.В процес на работа обаче открих нещо невероятно глупаво според мен.След всяка точка(препинателен знак) и започване на ново изречение се включва редактора и подчертава последната дума от старото изречение с точката и първата дума от новото.Става така, че трябва да оставям празно място(спейс) след всеки край на изречение, което е меко казано грозно.Явно самият пакет приема точката както запетайка(трябва да се натисне спейс след нея, за да не го подчертае и както е прието изобщо да се пишат запетайките).

И така - някой с някаква идея от какво може да е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз винаги си пиша така и без да ползвам М$ Офис. Според мене така е по-четливо от написаното от тебе в пост #1 без никакви интервали между изреченията.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офисът си работи нормално, проблемът е в твоите познания - между точката, обозначаваща края на предходното изречение и първата буква на новото се оставя интервал. А и по тоя начин отпада необходимостта да започваш новото изречение с главна буква, тя се появява автоматично.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не Microsoft Office е развален,а начина ти на писане - след всеки препинателен знак трябва да се оставя разстояние. Именно заради това "правило" , думите ти биват подчертани.

А за да не те дразни,ако толкова си свикнал към него - махни си проверката за правопис.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и това го знам, но понеже бях със 2007-мата версия - там го нямаше това, за това ми стана интересно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и това го знам, но понеже бях със 2007-мата версия - там го нямаше това, за това ми стана интересно :)

Има го, но при теб явно не е била активирана проверката. При 2003  - също, за 2000 - не помня вече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от cybercop
      За който има нужда, пускам този метод за инсталация на 64 битова версия на WPS офис в Debian/Ubuntu базирани дистрибуции. В офиса съм добавил българския речник за проверка на правописа и съм сменил иконите за стартерите. Всеки файл в пакета е сложен в нужната папка и след, като го разархивирате, просто отваряте файловия мениджър с администраторски права и слагате файловете в същата директория на вашата файлова система. 
      Пакета с офиса : https://yadi.sk/d/wkGCT4lw3V59AW
      За да разботи, трябва да имате инсталирана библиотеката libpng12-0. Ако липсва в хранилищата на новите дистрибуции (Debian 9 +), можете да инсталирате пакет от предходна версия. Пускам пакет с библиотеката. Можете да го разархивирате и да поставите файловете на нужните места, подобно на тези от офиса.
      https://yadi.sk/d/LBPmSj4a3V59Pw
      Пускам и пакетче шрифтове със знаци, които ползва WPS, извън основния за него шрифт (за текста) Calibri. Последният е лицензиран и си е ваша работа, откъде ще го сваляте и добавяте.
      https://yadi.sk/d/fTwyDh643V5AV7
      Папката с шрифтовете се поставя в /usr/share/fonts или в скрита папка .fonts на потребителската директория.
      В Debain 9, офисът няма да стартира, ако не е направена конфигурацията на изгледа на Qt4 приложенията. Затова, трябва или да инсталирате qt4-qtconfig и да направите конфигурация с нея, или да свалите това файлче и да го поставите в скрита папка .config на потребителската директория.
      https://yadi.sk/d/WPZurP4M3V5AsU
      В него е зададено, Qt4 приложенията да следват настройките на GTK+ темата.
      След тези шамански манипулации, отваряте терминала и пускате тези две команди :
      sudo update-icon-caches /usr/share/icons/*
      sudo update-mime-database /usr/share/mime

За да презаредите кеша на иконите и файловите асоциации. И да не се вижда веднага някоя икона в менюто, след рестарта всичко ще си дойде на мястото.
      Добре е да пуснете и едно :
      fc-cache -fv 
      което си е препоръчително при всяко бърникане в шрифтовете.
    • от Fiori
      Добър ден! Отново се обръщам към вас с молба за помощ. Не е кой знае какво за някои от вас, но мен ме затруднява махането на фон от гиф. Нямам си ни най-малка представа как се случва. На изображение знам, но гифчетата явно си имат някакъв чалъм, който ако някой знае - да ми сподели. Благодаря предварително и се извинявам, ако въпросът не е към тази графа във форума. 
    • от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.