Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

някой може ли да ми разясни какво точно представлява ъплинг на суич с оптичен кабел ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

някой може ли да ми разясни какво точно представлява ъплинг на суич с оптичен кабел ?

Ъплинк - свързване към комутатор на по-високо ниво, например свързване на етажния комутатор към този на сградата. FDDI - примерно един от интерфейстите, ползващи оптичен кабел. трябват ви два комутатора с еднакви оптични интерфейси и кабел. Не разбирам какво не е ясно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор - термина който бях записал е бил грешен - "ъплинг", а не ъплинк и от там ми идва цялата грешка :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от JustBePlayer
      Здравейте,
      Преди да започна искам да кажа, че не съм много на "ти" с networking-a. Искам да използвам Суич-a като разклонител.
      Та схемата е следната:
                     Интернет доставчик
                      Суич
              PC1             PC2
      Пробвах се да го направя сам. Свързах Lan кабелите и суича. Осъществи се някаква връзка, нооо "No internet access". След използване на "troubleshoot problems", Windows изплю това "local area connection doesn't have a valid ip configuration". Някой знае ли дали изобщо със Суич, ще стане ли и ако да... Как ?
    • от denislavzg
      Здравейте колеги,за сефте свързвам домашно кино моделът е PHILIPS HTD-3510 ето и линк http://www.technopolis.bg/b2c/details/33658/P11090501~2/Domashno-kino-PHILIPS-HTD-3510,
      искам да го свържа към тв  SAMSUNG UE-32H5030 LED ето и линк към тв-то
      http://www.technopolis.bg/b2c/details/12126/P11090104/Televizor-SAMSUNG-UE-32H5030-LED

Тв-то е с два hdmi към единият е булсат приемника,към другият свързвам лаптоп,затова реших да свържа киното към тв-то с оптичен кабел,проблема е следният,когато работи двд-то звук има,но работят само 2 колонки и буфера,не намирам настройка за 5.1 както трябва да бъде,а телевизорът изобщо не изкарва звук,когато гледам през булсата,доста изчетох и не намирам начин,обърнах настройките наопаки и пак нищо,на тестовете всички колонки си работят,проблема изглевжда е в настройките или във връзката.Какво мога да направя,че да подкарам тая зверщина,цял ден се ядосвам. 
    • от xelax
      Здравейте. Наскоро се сдобих със суич Repotec RP-1708K втора употреба. Проблемът е, че адаптерът му не функционира. Имам два свободни адаптера. Единият е Output:12V, 0.5A, вторият: 9V, 0,6A.  Целта ми е да свържа рутер със суич. Разстоянието между тях е 10 м. В суича ще бъдат включени два компютъра на разстояние 3-4 м. от него. Въпросът ми е подходящ ли е някой от тези адаптери за захранване на суича? Ако ли не, с какви характеристики да търся?  
      Второ: Има ли значение в кой порт на суича ще включа кабела, идващ от рутера?  
    • от andreas500
      Здравейте. Имам една стая, която вече ремонтирах и  имам и обмислям там да поставя всичките си 24/7 работещи машини, че да не ми бучат. Имам общо 3 PC-та, като едното от тях не е нищо (не го използвам). Обмислям да прекарам там главния интернет кабел и да го включа в излишното PC. За него ще му купя 4 портова лан карта и ще го използвам като рутер (с цел по-голяма сигурност, като на това PC ще има антивирусен софтуер, така, че на другите комютри вече да не е нужен).
      Също така ще му купя 1 TB хард диск, така, че да го използвам и за файлов сървър (да си съхранявам файловете там, като документи, сървърни файлове и т.н.)

Дефакто файлов сървър, през който ще минава целият интернет и вече рутер няма да ми е нужен Не знам как се наричат този тип сървъри, но няма значение. Та както казах към това PC ще си свържа 2-те ми машини, които работят 24/7 Кажете възможна ли е тази идея (като направя Netowrk Sharing?). Въпреки, че е мощтно, на PC-то ще му сложа Windows XP, за да няма забавяния на интернета.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.