Премини към съдържанието
qwer1982

Преработване на тонколони на 8, 16 ома.

Препоръчан отговор

може ли тонколони 4 ома да се преработят да работят с усилвател 8-16ома

Редактирано от qwer1982 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправете си заглавието на темата (например): Преработване на тонколони на 8, 16 ома.

Защото, ще Ви изтрият темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

също имам едни стари тонколони как да разбера колко ома са бас говорителя е свързан направо той е 8 ома ,средите са 15ома, а пищялките са 4 ома те са свързани чрез кондензатори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

също имам едни стари тонколони как да разбера колко ома са бас говорителя е свързан направо той е 8 ома ,средите са 15ома, а пищялките са 4 ома те са свързани чрез кондензатори

Как мислиш? Можеш ли от говорител с имеданс 4 ома да го  направиш 16 ома? Какво е нужно да ти помагаме?Помисли малко, защото въпросът ти е много...глупав!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам да разбера горе описаните колони колко ома са, а погоре съм питал как да свържа 4 омови тонколони на 8 омов усилвател последователно дали ще се получи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

искам да разбера горе описаните колони колко ома са, а погоре съм питал как да свържа 4 омови тонколони на 8 омов усилвател последователно дали ще се получи

Посочи модела на усилвателя, щом питаш. Ти си мислиш че е на 8 ома, но аз - НЕ! Искам да го погледна. Въпросите се задават ясно точно и конкретно, за да се отговори. И не се пита за всичко, а си описвате това, което ви интересува подробно.Гледам, не си на 12 години! И от всичко най не обичам, когато хората се правят на..."невидими".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

усилвтеля е philips fr675

Това прочете ли го?

Philips Receiver FR 675

Zustand: defekt, beim Einschalten bleibt alles dunkel - keine Funktion

Radio: MW, UKW

Verstärker:
Din 4 Ohm: 90W   Работи еднакво добре и на 4 ома. естествено е, мощността да е по голяма заради ниския инпеданс на колоните
Din 8 Ohm: 75W

Anschlüsse:

Kopfhörer: Klinke groß Front
Phono
CD
TV
CDV
Tape: in + out
VCR: in+ out
Усилвателя работи както на 8, така и на 4 ома, за което Ви споменах в преден пост. Тези неща саунифицирани в зависимост от стандартите, приети по света. Никъде не е казано, че колоните, закупени от вас, трябва да бъдат обезателно 8 или 16 ома.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Момче! Не съм длъжен да ти изнасям лекции. Отговорил съм ти достатъчно ясно, стига да ме разбираш.Какво пише и какво не, не ме интересува. Има си норми и стандарти, на които техниката произведена по света трябва да отговаря. Най малкото може да бъде Philips за да не отговаря на тези норми, още повече е европейска фирма./седалището и беше в Холандия и до днес си е там/ Картинките постнати на линка не са важни. Това е за обща култура към ползвателя на техниката.Няма усилвател, който да не можеш да го ползваш с 4 омови тонколони. При положение на 16 омови/ както ти се иска/ изходната мощност на усилвателя ще падне на около 40 вата. Това е положението и смятам, че си ме разбрал. На теб и фамилията - весели новогодишни празници пожелавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи колоните на влака и ги докрай на Централна гара София. Там ще дойда да ти ги измеря - БЕЗПЛАТНО. 

За първи път чувам за 8 омов усилвател !?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.