Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Натрупват се неплатени такси към Глобул (150лв), получава се писмо в което се казва, че ако не се плати в следващите 10 дни ще последна прекратяване на договора и налагане на неустойки в размер на 300 лева + неплатените такси. Е, сметката не се плаща на време и така и става. Сега тези 450 лева могат ли да се евентуално плащат на вноски или трябва всичко да се плати наведнъж и знае ли някой със забавянето на плащането какви още неустойки се трупат?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се плащат на вноски няма никакъв проблем. Аз минах през това преди няколко години.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко дни се чудя да пусна една тема относно Глобул. Навяват ме странни мисли, откакто се продадоха на Теленор, не си спомням да съм преподписвал нов договор с новата компания. И понеже Глобул вече ги няма, би следвало всички задължение към тях да могат да се успорват. Вероятно някой адвокат или юрист ще може да разкрие повече информация, но мен ме гризе и една друга тема. Остават ми 6 месеца до изтичане на договора ми с Глобул. Искам обаче да го прекратя и да си преместя номера към Виваком заради по-доброто покритие на 3Г. Въпроса ми е след като Глобул вече ги няма, колко е истински договора ми, след като в момента плащам на Теленор, а не на глобул.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По същата логика, ако една жена се омъжи и смени фамилията си, трябва да е освободен от всички задължения, които е направила с моминското си име......

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По същата логика, ако една жена се омъжи и смени фамилията си, трябва да е освободен от всички задължения, които е направила с моминското си име......

Това няма нищо общо. Работил съм в една фирма, която в последствие се продаде на друга. Всички клиенти на старата фирма трябваше да преподпишат нови договори с новата фирма, за да може да получават услугата. Който не пожела да подпише договор, му беше спряна услугата. И след като аз нямам договор с Теленор, кой може да ме задължи да им плащам таксите ? Глобул нямат право да ме продават или насилствено да ме накарат да плащам на друга фирма. Това е право на личен избор, ще се консултирам с адвокат и дори със съдия, но ще разбера каква е истината. Поставих въпроса тук за обсъждане защото смятам, че би бил интересен и за други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно да вметна....Прочете ли, на какво се подписваш, като сключи договор с Глобул? Не ми се изпада в празни спорове, ама  в кръщелното ми свидетелство пише че съм от НРБългария, а такава държава не съществува, а колко нотариални актове имам които са издадени от Царство България....Да не говорим, че и улицата на която съм роден е преименувана поне 8 пъти.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак няма нищо общо, тук става въпрос за подписване на договор между две странни. Сигурен съм, че не си подпосал договор между теб и държавата за името на улицата ти. В договора ми пише. че между мен и Космо България алабала се сключва договор, а щом те спират да ми предоставят услугите по договора, аз би трябвало да мога да го прекратя, даже би трябвало договора автоматично да става невалиден след като едната страна спира да изпълнява задълженията си по договора. Не съм сигурен дали не ми дължат даже неустойки :))))

Редактирано от Marian Popov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Новият договор между Глобул и Теленор го има публикуван на страницата им. Погледни го. Там, точно в него са посочени всички действия на прехвърляне на едната фирма към другата със своите активи и пасиви. Това, което си подписал с Глобул, си остава в сила, докато ти изтече договора. Адвоката ще ти каже същото. Имах такъв случай с интернет доставчик - Ево бг и Мтел. При теб е буквално същото. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кат имаш излишни кинти, върви ги съди бе....Имаш това право, даже може да "взривиш" социалните мрежи.....Зная поне 3-ма, дето ще постнат "новината" и в тоя форум ;)

ПП Навремето имах познати, които спряха плащанията за заеми към фалиралите банки, щото били фалирали и не трябвало....Еми, изплатиха си ги до стотинка, ама по трудния начин.....

Редактирано от Препикану мушкату (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натрупват се неплатени такси към Глобул (150лв), получава се писмо в което се казва, че ако не се плати в следващите 10 дни ще последна прекратяване на договора и налагане на неустойки в размер на 300 лева + неплатените такси. Е, сметката не се плаща на време и така и става. Сега тези 450 лева могат ли да се евентуално плащат на вноски или трябва всичко да се плати наведнъж и знае ли някой със забавянето на плащането какви още неустойки се трупат?

Аз 3 месеца бях в чужбина и не можех да си платя 3 месеца до втория месеч имах входящи обаждания , но след като прехвърлих 2-рия месец ми спряха и входящите след 3 месеца общо помолих един приятел в Бг да ми го плати ,но нямам наложени санкции не знам за колко време става на въпрос при вас аз имам сключен договор с Глобул на сметка съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кат имаш излишни кинти, върви ги съди бе....Имаш това право, даже може да "взривиш" социалните мрежи.....Зная поне 3-ма, дето ще постнат "новината" и в тоя форум ;)

ПП Навремето имах познати, които спряха плащанията за заеми към фалиралите банки, щото били фалирали и не трябвало....Еми, изплатиха си ги до стотинка, ама по трудния начин.....

Изобщо нямам намерение да ги съдя, нито съм подхващал въпроса за съдилища. Още в първия си пост съм поставил въпроса си за истинността на договора. Просто ме интересува, любопитен съм как стоят нещата. Не съм от хората, които не си плащат сметките, нямам закъснели плащания към никоя институция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Изобщо нямам намерение да ги съдя, нито съм подхващал въпроса за съдилища. Още в първия си пост съм поставил въпроса си за истинността на договора. Просто ме интересува, любопитен съм как стоят нещата. Не съм от хората, които не си плащат сметките, нямам закъснели плащания към никоя институция.

Мариане! Все пак те съветваям да намериш посоченият от мен договор между двете фирми и внимателно да го прочетеш. Повярвай ми, правен е от много добър юрист запознат с тази материя, който въобще не вярвяам да е пропуснал и тази клауза в договора. Затова лично ти дадох пример с мен и двата ми /той всъщност е един/ доставчика на интернет. Там нещата са абсолютно същите и договорът им също е правен от много опитен адвокат. Аз когато се съветвах с адвоката, последният само ми каза - прочети им договора и ще видиш че и при това положение си им абонат. И се оказа прав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да го намеря договора, за който говориш, но явно е добре скрит. Ти ако си го намерил, би ли пуснал линка ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Опитвам се да го намеря договора, за който говориш, но явно е добре скрит. Ти ако си го намерил, би ли пуснал линка ?

Нямам време да го търся, но той е задължителен като тема в сайта им. В другият случай както сам си забелязал, ще има много "оплакващи се". Понеже сметката не е малка, помисли по-въпроса. При евентуално задействане от тяхна страна на " частен съдебен изпълнител" сметката ти ще се увеличи драстично с още поне 300 лева. Не пропускай този момент.Сумата е голяма за плащане приятелю! Честита нова година на цялата фамилия!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да отбележа, че аз нямам никакви задължения към оператора. Оспамихме малко темата на човека, който я е пуснал, съжалявам за което. Иначе не ми е проблем да си изчакам 6-те месеца и товава да си прехвърля номера. Тарифите на Глобул са най-примамливи, но липсата на обхват вече ме принуждава да взема радикални мерки.

Редактирано от Marian Popov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова ли не можеш да разбереш логиката, че кой на кого прехвърля нещо, теб по никакъв начин не те касае... Не мога да разбера какво точно не ти е ясно. Ти си имаш някакви задължения, пък ако искаш, не ги плащай...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле, що тарикати и дяволи са навъдиха по света!

Уж за Европейци се пишем, но гледаме по Анадолски да я караме.

Все гледаме някой да прецакаме, а после някой ни крив и ни притиска като рече да си вземе дължимото.

Що чакате сметките да ви набъбнат, че и лихва да съберат???

Що се чудите как да не си платите!!!!

Иначе докато ползвате на аванта - кеф, ааа???

Така до никъде няма да стигнем.

Иначе да плаща кой как иска - няма яд, но все един ден някой ще си прибере своето :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"Искам да отбележа, че аз нямам никакви задължения към оператора. Оспамихме малко темата на човека,..." 

Искам да Ви кажа, че не съм визирал Вас като ответник по плащането. Коментара ми към Вас съм го посочил в горният пост и съм обяснил, че такъв договор има и който се интересува, ще го намери. Най малкото това ще го правя аз. Що се касае до оспамване на темата, то много от темите са точно така оспамени, поради простата причина, че някой има подобен проблем и ползва за това чужда тема. В условията на форума тези неща са посочени и трябва да се придържаме да ги спазваме. В другият случай ще се получи така, че един е постнал тема а след него има още 10  човека, които я доразвиват със всевъзможни похвати и решения. Нищо лично към Вас. Длъжен бях да ви известя това положение, за което и аз се извинявам, че в мой пост изразявам мнения, отнасящи се за 2 човека.Лека и приятна вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е проблем да се плати сметката, проблем е ако трябва да е всичко накуп - за това и беше темата! Мерси на всички отговорили!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравяш ги за 3 години. През това време ползваш друг оператор. И след като минат 3 години отиваш в магазин на глобул уж да се интересуваш само и веднага ще ти предложат да подпишеш договор без да плащаш нищо ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Забравяш ги за 3 години. През това време ползваш друг оператор. И след като минат 3 години отиваш в магазин на глобул уж да се интересуваш само и веднага ще ти предложат да подпишеш договор без да плащаш нищо ;)

И тук пак грешиш.Само след като попита да подписва договор, на монитора на обслужващият го, ще му излезе старата сметка, която дължи към оператора със всичките последствия от нея и няма да има възможност да направи нов договор в този случай, докато не плати сметката по старият  ,кеш /на ръка и то цялата сметка/.След тази процедура му издават квитанция за разплащането и веднага може да пристъпи към подписването на новият договор. Нали ще му изискат личната карта за новият договор. Или си мислиш, че може да се яви с карта на друго лице? Я опитай щом мислиш че след 3 години няма на компютъра старите му задължения!Това е масова практика, която не върви приятел. Така само си мислиш ти.Знаеш ли точно към мобилните оператори колко такива действия има след изминаване на срок от 3, та дори и от 5 години?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

От няколко дни се чудя да пусна една тема относно Глобул. Навяват ме странни мисли, откакто се продадоха на Теленор, не си спомням да съм преподписвал нов договор с новата компания. И понеже Глобул вече ги няма, би следвало всички задължение към тях да могат да се успорват. Вероятно някой адвокат или юрист ще може да разкрие повече информация, но мен ме гризе и една друга тема. Остават ми 6 месеца до изтичане на договора ми с Глобул. Искам обаче да го прекратя и да си преместя номера към Виваком заради по-доброто покритие на 3Г. Въпроса ми е след като Глобул вече ги няма, колко е истински договора ми, след като в момента плащам на Теленор, а не на глобул.

Новия собственик закупува активите и пасивите от стрия такъв, както и ред други придобивки т.е респ. в това число и потребителите с техните активи, пасиви и договорености. Всичко е юридически изрядно. Ти като искаш съди ги! :lol6:

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И тук пак грешиш.Само след като попита да подписва договор, на монитора на обслужващият го, ще му излезе старата сметка, която дължи към оператора със всичките последствия от нея и няма да има възможност да направи нов договор в този случай, докато не плати сметката по старият  ,кеш /на ръка и то цялата сметка/.След тази процедура му издават квитанция за разплащането и веднага може да пристъпи към подписването на новият договор. Нали ще му изискат личната карта за новият договор. Или си мислиш, че може да се яви с карта на друго лице? Я опитай щом мислиш че след 3 години няма на компютъра старите му задължения!Това е масова практика, която не върви приятел. Така само си мислиш ти.Знаеш ли точно към мобилните оператори колко такива действия има след изминаване на срок от 3, та дори и от 5 години?

Глупости, чети какво ти пиша. Като минат 3 години отиваш нещо да питаш уж или си купуваш предплатена карта b-connect или FROG за 3лв. в официялен магазин на Глобул и те започват да овъртат само и само да подпишеш на ново! Казват ти че нямаш никаква неустойка. Имам познати които ми казват че това, което са написали като неустойка си стои но те го пренебрегват и при подписване на нов договор не се дължи нищо и се почва на чисто. Те много добре знаят това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глобул е име за българския пазар, какво значение има кой е собственика?

Предишния собственик беше Космоте а сега е Теленор, нещо да се е променило в отношението към клиента или в цените?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.