Премини към съдържанието
Shreek

Търся дънна платка с LGA775 и DDR3.

Препоръчан отговор

Намерих три такива на ASRock в JAR, но без да зная какво точно, нещо не ми харесват. При слагане на широка видеокарта, на двете от тях остава само по един достъпен слот. Можете ли да ми препоръчате дънна платка на цокъл 775, по възможност без ограничението за 8 гигабайта максимум, и по възможност да има 4 слота за DDR3?

А задължителното условие за въпросната дънна платка (предполагам, че за процесорите всички го могат), е да поддържа четириядрените процесори на Intel, и да няма проблеми със 100 или 105 вата беше максималната им мощност?

Бюджет няма да посочвам, защото очаквам, че ако има такова нещо на разара, то едва ли ще е повече от 150-тина лева.

пп. Надявам се тази ми тема да е оформена по-добре от предишната. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една такава, но не си заслужава. Ако можеш отнякъде да си намериш втора ръка ще ти бъде по-изгодно.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта ми е да пусна стар четирияднен да работи с DDR3. А искам 4 слота, защото имам оферта за 4 парчета (два комплекта по две плочки) по 2 гигабайта на много изгодна цена, и искам да ги спретна в една машинка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта ми е да пусна стар четирияднен да работи с DDR3. А искам 4 слота, защото имам оферта за 4 парчета (два комплекта по две плочки) по 2 гигабайта на много изгодна цена, и искам да ги спретна в една машинка.

Какъв е този стар четириядрен ?

Уточни малко, че иначе нищо не ти се разбира. Нали знаеш че този въпросния четириядрен може и да не тръгне с DDR3 паметите, заради контролера му който е зададен да работи с DDR2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е този стар четириядрен ?

Уточни малко, че иначе нищо не ти се разбира. Нали знаеш че този въпросния четириядрен може и да не тръгне с DDR3 паметите, заради контролера му който е зададен да работи с DDR2.

RAM контролера на по старите дъна не е ли в чипсета ? Може би аз се бъркам някъде.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да спретна нещо с Q8200S, Q6600S или Q9400S, DDR3, и новичко дъно. Нещо такова имам предвид.

От четириядрените интелски, генерацията Q6xxx, Q8xxx, и Q9xxx ще работят ли с DDR3?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъната с 4 слота ползват 2 слота за DDR 2 и два за DDR 3. Така, че сметката е крива, независимо от изгодните цени на паметите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъната с 4 слота ползват 2 слота за DDR 2 и два за DDR 3. Така, че сметката е крива, независимо от изгодните цени на паметите.

Това съм го виждал, но се надявах да има и вариант, в който има 4 слота DDR3. Като няма, дънна платка само със слотове на DDR3 ли ще ми препоръчате?

ЦЪК... или ЦЪК... или нещо друго от София?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това съм го виждал, но се надявах да има и вариант, в който има 4 слота DDR3. Като няма, дънна платка само със слотове на DDR3 ли ще ми препоръчате?

ЦЪК... или ЦЪК... или нещо друго от София?

Определено няма богат избор, едни и същи модели се предлагат на ASRock от дестрибуторите, явно залежали в складовете. Цените горе-долу са еднакви така, че може да избереш дъното с повече PCI слотове. Броят на слотовете (2 или 4) за RAM паметите тогава вече ще са без значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.