Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От доста време получавам BSOD,но сега започнах да му обръщам внимание.Понякога е син екран,понякога просто ПС замръзва,Ctrl+Alt+del не помага.В такива случай само рестарт помага.Ето снимка с ерора : 
http://imgur.com/D3iJKLz
Дайте ми съвет какво може да се направи по върпоса и къде е проблема,моля.

Windows 7 Ultimate 64bit

Processos : AMD A8-3850 APU with Radeon HD Graphix 2.90 GHz

RAM 4.00 GB (3,73 GB usable)

post-345952-0-86593700-1390041505_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пуснахте 100 теми?

Тази грешка най-често свидетелства за проблем с процесора - за определено време не е отговарял на операционната система. Причините може да са много, например прегряване.

Прикачете minidump файловете от папката %windir%Minidump за да ги разгледат колегите.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам представа защо други хора за направили още такива теми,може би и те имат такъв проблем?

За dump файловете не мога да ги кача като прикачени файлове.

Не можете да качвате такъв тип файл.

Къде бих могъл да ги кача за да са удобни за Вас?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам представа защо други хора за направили още такива теми,може би и те имат такъв проблем?

За dump файловете не мога да ги кача като прикачени файлове.

Не можете да качвате такъв тип файл.

Къде бих могъл да ги кача за да са удобни за Вас?

Архивирай ги и ги качи например тук:

http://file.bg/

Вземи линк за изтегляне и го прикачи във следващият ти коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето линка с файловете : http://file.bg/c273015OmkHv

Не съм много добре светнат със софтуерните работи,затова ще ви помоля да обяснявате малко на по-прост език. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето линка с файловете : http://file.bg/c273015OmkHv

Не съм много добре светнат със софтуерните работи,затова ще ви помоля да обяснявате малко на по-прост език. :)

Най вероятно, ще трябва да го закараш на сервиз.

Мнението по горе на колегата "programings" е абсолютно вярно.

Ето една малка извадка от дъмп файла:

CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT (101)An expected clock interrupt was not received on a secondary processor in anMP system within the allocated interval. This indicates that the specifiedprocessor is hung and not processing interrupts.Arguments:Arg1: 0000000000000031, Clock interrupt time out interval in nominal clock ticks.Arg2: 0000000000000000, 0.Arg3: fffff880009eb180, The PRCB address of the hung processor.Arg4: 0000000000000001, 0.

А извода от STACK_COMMAND: във дъмп файла е за непознат модул или системна грешка.

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е грешка на процесора или на операционната система,за да знам какъв техник да търся?

Проблем на процесора. Преведи си това което е във цитата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем на процесора. Преведи си това което е във цитата.

Ясно.Процесора е още в гаранция,която се надявам да покрива такива грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста време получавам BSOD,но сега започнах да му обръщам внимание.Понякога е син екран,понякога просто ПС замръзва,Ctrl+Alt+del не помага.В такива случай само рестарт помага.Ето снимка с ерора : 

http://imgur.com/D3iJKLz

Дайте ми съвет какво може да се направи по върпоса и къде е проблема,моля.

Windows 7 Ultimate 64bit

Processos : AMD A8-3850 APU with Radeon HD Graphix 2.90 GHz

RAM 4.00 GB (3,73 GB usable)

Моят процесор е AMD A8 - 3870 APU with radeon tm HD Graphics 2.90 GHZ и днес ми го направи за първи път това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят процесор е AMD A8 - 3870 APU with radeon tm HD Graphics 2.90 GHZ и днес ми го направи за първи път това?

Това че веднъж го е направило, не е повод за притеснение.

Винаги може да се получи случайна грешка. Лошо ще е ако стане системно.

Така че изчакай да видиш, и ако отново се получи, пиши тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като погледна dump файловете,проблема може ли да е просто прегряване на процесора,или има проблем с него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като погледна dump файловете,проблема може ли да е просто прегряване на процесора,или има проблем с него?

Възможно е.Можеш ли да си провериш температурите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре мерси , до колкото моите температури са доста добре гледал съм ги проверявам когато не играя игри е към 20 градуса процесора , но от когато съм го взел не съм чистил компютъра вътре , а то е приблизително 7 месеца може и от това да е. , Георги почисти го и ти това бих ти препоръчал , аз в момента карам с вградена видеокарта и памета ми е 1333 hz защото съм решил че ще го карам с добра видеокарта и след 1 седмица ще я получа може би и тогава ще го почистя преинсталирам , а ако до тогава го направи отново ще пиша тук , мерси предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи в момента процесора е 33градуса,всяко ядно по 10 градуса.Като се има в предвид,че имам пусната не особено лека игра,Уинамп,и браузър мисля,че температурата е добре.Но въпреки,че кутията на компютъра е винаги отворена и не би трябвало да е от това проблема.Може би термо-пастата е заминала?Процесора и дъното са сравнително нови,на около година(плюс,минус 1-2 месеца).Аз също съм с вградена видео карта.Не изглежда замърсен,но ще го почистя все пак и ако още прави този проблем ще го занеса в сервиза от където го купих.Според вас гаранцията покрива ли това,че има грешки в процесора?Според мен би трябвало но кой знае....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи в момента процесора е 33градуса,всяко ядно по 10 градуса.Като се има в предвид,че имам пусната не особено лека игра,Уинамп,и браузър мисля,че температурата е добре.Но въпреки,че кутията на компютъра е винаги отворена и не би трябвало да е от това проблема.Може би термо-пастата е заминала?Процесора и дъното са сравнително нови,на около година(плюс,минус 1-2 месеца).Аз също съм с вградена видео карта.Не изглежда замърсен,но ще го почистя все пак и ако още прави този проблем ще го занеса в сервиза от където го купих.Според вас гаранцията покрива ли това,че има грешки в процесора?Според мен би трябвало но кой знае....

Да температурите са добри не съм специалист , но поне това мога да ти кажа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях да натоваря процесора до 83 градуса без да крашне със стрес тест.Повече не мога да го натоваря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях да натоваря процесора до 83 градуса без да крашне със стрес тест.Повече не мога да го натоваря.

Това значи че, не е от висока температура, твоят син екран.

Занеси го на сервиз и обясни какъв ти е проблема.

Определено е хардуерен. Но на мен този раздел ми е слаб.

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това значи че, не е от висока температура, твоят син екран.

Занеси го на сервиз и обясни какъв ти е проблема.

Определено е хардуерен. Но на мен този раздел ми е слаб.

Добър ден Бачо Киро вие какво ще кажете за моят Dump http://speedy.sh/8ExDJ/011814-21762-01.dmp как е проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден Бачо Киро вие какво ще кажете за моят Dump http://speedy.sh/8ExDJ/011814-21762-01.dmp как е проблема ?

случайно да си с антивирусна нод 32 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се опитах, да го изтегля във другата ти тема но без успех.И тук не се справих.

Защо не използвате Български хостове за качване?

Например този:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се опитах, да го изтегля във другата ти тема но без успех.И тук не се справих.

Защо не използвате Български хостове за качване?

Например този:

Microsoft ® Windows Debugger Version 6.11.0001.402 X86Copyright © Microsoft Corporation. All rights reserved.Loading Dump File [C:UsersGenataDesktop011814-21762-01.dmp]Mini Kernel Dump File: Only registers and stack trace are availableSymbol search path is: *** Invalid ******************************************************************************** Symbol loading may be unreliable without a symbol search path. ** Use .symfix to have the debugger choose a symbol path. ** After setting your symbol path, use .reload to refresh symbol locations. *****************************************************************************Executable search path is:********************************************************************** Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. ** ** The Symbol Path can be set by:   ** using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. ** using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. ** using .sympath and .sympath+   **********************************************************************Unable to load image SystemRootsystem32ntkrnlpa.exe, Win32 error 0n2*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntkrnlpa.exe*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntkrnlpa.exeWindows 7 Kernel Version 7600 MP (4 procs) Free x86 compatibleProduct: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTSBuilt by: 7600.16539.x86fre.win7_gdr.100226-1909Machine Name:Kernel base = 0x82e52000 PsLoadedModuleList = 0x82f9a810Debug session time: Sat Jan 18 13:59:50.055 2014 (GMT+2)System Uptime: 0 days 0:27:22.897********************************************************************** Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. ** ** The Symbol Path can be set by:   ** using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. ** using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. ** using .sympath and .sympath+   **********************************************************************Unable to load image SystemRootsystem32ntkrnlpa.exe, Win32 error 0n2*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntkrnlpa.exe*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntkrnlpa.exeLoading Kernel Symbols..........................................................................................................................................................Loading User SymbolsLoading unloaded module list........... 

тва му е от дъмп файла,за това го питах дали е с нод32 защото по някой път и от нея се е случвало да даде син екран

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Microsoft ® Windows Debugger Version 6.11.0001.402 X86Copyright © Microsoft Corporation. All rights reserved.Loading Dump File [C:UsersGenataDesktop011814-21762-01.dmp]Mini Kernel Dump File: Only registers and stack trace are availableSymbol search path is: *** Invalid ******************************************************************************** Symbol loading may be unreliable without a symbol search path. ** Use .symfix to have the debugger choose a symbol path. ** After setting your symbol path, use .reload to refresh symbol locations. *****************************************************************************Executable search path is:********************************************************************** Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. ** ** The Symbol Path can be set by:   ** using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. ** using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. ** using .sympath and .sympath+   **********************************************************************Unable to load image SystemRootsystem32ntkrnlpa.exe, Win32 error 0n2*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntkrnlpa.exe*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntkrnlpa.exeWindows 7 Kernel Version 7600 MP (4 procs) Free x86 compatibleProduct: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTSBuilt by: 7600.16539.x86fre.win7_gdr.100226-1909Machine Name:Kernel base = 0x82e52000 PsLoadedModuleList = 0x82f9a810Debug session time: Sat Jan 18 13:59:50.055 2014 (GMT+2)System Uptime: 0 days 0:27:22.897********************************************************************** Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. ** ** The Symbol Path can be set by:   ** using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. ** using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. ** using .sympath and .sympath+   **********************************************************************Unable to load image SystemRootsystem32ntkrnlpa.exe, Win32 error 0n2*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntkrnlpa.exe*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntkrnlpa.exeLoading Kernel Symbols..........................................................................................................................................................Loading User SymbolsLoading unloaded module list........... 

тва му е от дъмп файла,за това го питах дали е с нод32 защото по някой път и от нея се е случвало да даде син екран

Аз нищо не съм казал по повод, твоят коментар.

Даже се радвам, че и други се включват за да помагат.

Тъй като не и вярвам много на програмата BlueScreenView  /Май че нея използвате/?

Искам да погледна със WinDbg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WinDbg се казва програмата с която гледам,а ето ти и дъмп файла му http://dox.bg/files/dw?a=3a22d2f82f

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не , Антивирусната ми е АВАСТ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.