Премини към съдържанието
kichuka

Въпрос за проблем с хард диск

Препоръчан отговор

Здравейте, Колеги! От няколко дни на брат ми на лаптопа му излиза съобщение или въпрос от сорта "Искате ли да архивирате хард диска (или информацията), защото могат да бъдат загубени данни". ОС е Windows 7. Правихме всичко нужно от windows-a като проверки на грешки дефрагментиране и т.н. и всичко е нормално. Не дава грешки уж. Свалихме HD Tune и сканираме (пълно) за лоши сектори и нищо не излиза. Единственото нередно, което излиза е това от снимката. Какво точно означава и да го пренебрегнем или да се мъча да изключвам/ поправям харда, чрез някаква програма? Благодаря предварително за отговорите!

post-282997-0-70107200-1390130481_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се тревожи толкова, не е нещо кой знае колко сериозно. Случва се и S.M.A.R.T. статуса понякога да преувеличава нещата, но за всеки случай си прави редовно бекъп. Така като гледам диска е на много малко работни часове, и не е нещо на което трябва да се обръща особено внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Компютъра е на брат ми и напоследък работи по-бавно от обикновено и заради тези съобщения решихме, че може да има проблем с харда. Може би не е лошо да преинсталираме ОС да се поизчисти малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталация на ОС няма да промени нещата. Ако все пак искате да сте сигурни дали няма някакъв хардуерен проблем, ще е добре да посетите сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам диагностика за DOS въпроса е дали има повод да се занимавам да я пускам. Просто най-често ми показва, че има лоши сектори и тогава започвам да се занимавам, а сега не показва такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както си прецениш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще преценя според свободното време. Някой знае ли как да изключим това съобщение за архивиране на диска, че през 15 минути излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което ви говорят че не е толкова сериозно положението.... това са несериозни приказки. 1967 преназначени сектора...Занесете лаптопа в гаранционния сервиз и ще ви подменят диска, но преди това си свалете информацията защото в сервизаще го направят срещу заплащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа не е в гаранция и въпроса ми е точно какво значи този надпис и как да се спре предупреждението от windows-а, че много дразни? Лаптопа се ползва за браузване и няма ценна информация на него. Ако има проблем с хард диска ще се мъчим да го оправим с подходящ софтуер, ако не стане ще го сменим, но на този етап искам първо да разбера какво точно му има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа не е в гаранция и въпроса ми е точно какво значи този надпис и как да се спре предупреждението от windows-а, че много дразни? Лаптопа се ползва за браузване и няма ценна информация на него. Ако има проблем с хард диска ще се мъчим да го оправим с подходящ софтуер, ако не стане ще го сменим, но на този етап искам първо да разбера какво точно му има.

Лошите сектори които са се появили и диска ги е заменил с резервни са станали прекалено много

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи тези дни ще има заигравка с диска :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Временно може да се пооправят нещата с HDD Regenerator и Low формат на целия диск, но надписът ще си остане,тъй като е запаметен,  а в по- късен етап и ще се появи надпис от биоса и за да продължи зареждането на ОС ще трябва да натискаш F1.  Ако не ти се занимава с преинсталации, поне направи Chkdsk , ако има грешки в ОС да ги поправи.

ПП. Интересно ми е каква марка е твърдият диск?

Редактирано от elleena (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Временно може да се пооправят нещата с HDD Regenerator и Low формат на целия диск, но надписът ще си остане,тъй като е запаметен,  а в по- късен етап и ще се появи надпис от биоса и за да продължи зареждането на ОС ще трябва да натискаш F1.  Ако не ти се занимава с преинсталации, поне направи Chkdsk , ако има грешки в ОС да ги поправи.ПП. Интересно ми е каква марка е твърдият диск?

Регенератора е пълна измама, по добре mhdd или victoria да се използва. Диска е toshiba.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да, то си пишело :)  Имах съмнение, че е тошиба, защото са големи боклуци. Не знам дали е измама, но регенератора ми е спасил вече 2 диска, наистина временно, но като тръгне веднъж да се разваля, няма оправяне с никаква програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.