Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Привет,

от няколко месеца имам wd green 500 gb и още от самото закупуване, си беше шумен. Сега прочетох, че по принцип зелената серия на WD би трябвало да са по-тихи и хладни, та затова се зачудих. Шумът е постоянен и стържещ. Има ли някакъв начин да се намали с програма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои програми позволяват да се контролират тези параметри на диска, но такъв шум по-скоро е сигнал за проблемен диск.

Пуснете тест с HDTune например.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Стържещ" или "скърцащ" това говори, че е развален много не ми се вярва. Трябва да го занесете на сервиз да ви го поправят. А ползвахте ли го този хард как работи при четене/писане на файлове в/у дяла му? Имали други проблеми в момента на работа?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пратете на ХД тунето и другите резултати не само това

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнете отметката от 'Quick Scan' (втората снимка) и сканирайте пак - ще отнеме половин-един час.

Прави ми впечатление, че C: е на този диск - единствен ли е и системен дял ли е това?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнете отметката от 'Quick Scan' (втората снимка) и сканирайте пак - ще отнеме половин-един час.

Прави ми впечатление, че C: е на този диск - единствен ли е и системен дял ли е това?

Не, има C:  и D:, като C: е системен дял, т.е. на на него е записана ОС, ако това имате предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма видими проблеми диска, или няма поне според HD Tune. Все пак си правете бекъп редовно, че тези Green серии не се хвалят с издържливост, и диска може ей така от нищото да спре всеки момент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам такъв диск от Green серията. За тях знам, че НЕ са проектирани да се качва ОС на тях. Така, че за  каква издръжливост говорим тогава? Аз моят го ползвам във външна кутия, не е включен постоянно и си е ок..

За автора - ако е много шумен го занеси във фирмата, от която си го купил, да го погледнат. И ако кажат, че е за смяна - смени го с такъв от Blue серията.

Редактирано от Audio Jedy (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.