Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте реших да сменя рамта.Дъното ми е Asus P5K-E DDR2 и вчера докато се ровичках в Aida 64 забелязах ето този ред :Поддържани типове памет : DDR2-667, DDR2-800, DDR3-800, DDR3-1066, DDR3-1333 SDRAM.Това означава ли,че ако сложа DDR3 рам ще стане ?? Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента сайта на Асус не се отваря поне при мен. Но като префледах от други сайтове се вижда, че това дъно поддържа максимум 8 GB DDR2 рам с тактова честота от 800 MHz и 667 MHz .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента сайта на Асус не се отваря поне при мен. Но като префледах от други сайтове се вижда, че това дъно поддържа максимум 8 GB DDR2 рам с тактова честота от 800 MHz и 667 MHz .

А ще стане ли DDR3 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ще стане ли DDR3 ?

Нещо AIDA-та се е объркала. Не знам за дъно, което може да подържа и DDR2 и DDR3. Те са на различни слотове, напрежения и т.н.Но това е теоретично. Практически - посоченото дъно не подържа DDR3 и толкоз. Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо AIDA-та се е объркала. Не знам за дъно, което може да подържа и DDR2 и DDR3. Те са на различни слотове, напрежения и т.н.Но това е теоретично. Практически - посоченото дъно не подържа DDR3 и толкоз.

Има такива дъна,но трябва да зареди или на ДДР2 или на ДДР3.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо AIDA-та се е объркала. Не знам за дъно, което може да подържа и DDR2 и DDR3. Те са на различни слотове, напрежения и т.н.

Но това е теоретично. Практически - посоченото дъно не подържа DDR3 и толкоз.

Посоченото от автора не, но има такива:

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посоченото от автора не, но има такива:

Е, затова казах "не знам", а не "няма".
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро изхвърлих дъно, което поддържаше двата вида рам ДДР2 и ДДР3, но за съжаление вашето не го поддържа. Карайте си с ддр2, а по натам мислете за нова машина стига да имате възможност де. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, затова казах "не знам", а не "няма".

Просто не са особено разпространени, както и нямаха особена популярност и когато се правеха, така че нормално да не са много известни. А и такива модели са рядкост.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре.Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.