Премини към съдържанието
respective

Проблем с цветове на Windows 7

Препоръчан отговор

Здравейте, 

имам малък глупав проблем - но за мен е доста съществен. Тези дни си смених компютъра и уиндоуса на работа, и сега с новият windows 7 - 2 от програмите с които работя почти са им се сляли СИВИЯТ и БЕЛИЯТ ЦВЯТ и не се различават прозорците от самото меню. Свалих програмите вкъщи на Windows 7 - всичко си изглежда добре... Пробвах да оправя цветовете в windows-a но там има толкова много подменюта, че не мога разбера кое е контректното. Въпросът ми е може ли примерно да сейфам контраста и цветовете на темата с която съм вкъщи и да го заредя на другия компютър.... Един ственият начин в който се оправиха въпросните прозорци и цветове беше като минах на Windows classic - не е много приятен интерфейса - но ако няма друго решение ще го използвам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо просто не се възползвате от опцията за калибриране цвета на дисплея?Сейфването на контраста и цветовете на темата не е гаранция,че на различни монитори ще е едно и също! Най добре си калибрирайте дисплея!

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При правилна инсталация на ОС и правилните драйвери (в случая на видеото ) такива "ефекти " не би трябвало да има . Това със сейфа няма въобще да го коментирам . След инсталацията на системата ако е използвана някаква допълнителна тема извън зададените за избор в ОС е твърде вероятно проблема да е от нея . Ако не са пипани никакви настройки за калибрации и каквото и да е всичко би трябвало да е наред . Щом не е проблемите са или от някаква тема , или от някакви допълнителни настройки .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема така или иначе е факт... въпроса е как да го разрешим...

като премина на Windows classic тема всичко става нормално, както си работеше старият ми компютър с хп...

свалях разни теми за windows от техният си сайт ама положението е същото... идеята на колегата с калибрирането добре ми звучи....

Редактирано от respective (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднага ли след инсталацията на системата се е появил този проблем ? Нещо правено ли е преди да се инсталират въпросните програми ? Питам защото ако нещо е "бърникано " или са инсталирани някакви теми  допълнителни , никакво калибриране няма да оправи нещата . В края на нещата тук освен Вас никой друг не знае какво е правено на компютъра от инсталацията на ОС , та до появата въпросния проблем .Това колко добре звучи дадено нещо е отделен въпрос.

Да, така или иначе проблема е факт , но факт е и че освен описанието на  проблема друго нищо не знаем .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

компютъра е купен 2-ра ръка с инсталиран лицензиран windows 7 - преди това е работено на него.... така че не мога да кажа нищо - заварено положение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори , разбрал съм грешно че има нова инсталация на Уин 7 . Моя съвет е преди да се опитвате да правите  калибровки каквито и да било , да разгледате  дали има някакви теми инсталирани . Ако има такива ги премахнете .  Може да има някакви приложения инсталирани който са свързани с визуализацията . Вижте си в контролния панел - програми и компоненти какво има инсталирано . Ако не знаете кое за какво е , направете една снимка и я пуснете тук .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

интересното е че съм направил скрин шот и като го отворих от вкъщи от компютъра цветовете си изглеждат добре....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Което означава, че проблемът е в монитора на работното място. Или в свързването му с компютъра.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или,че трябва да се калибрира монитора :)

Автора-нищо не ти коства да направиш една калибрация.На скоро закупения ми лаптоп също не ми харесваха цветовете на монитора и просто го калибрирах и сега е ОК.Имах малък проблем със запаметяването на настройките,но благодарение на колегите тук и с това се справих-ме.Ето и темата,ако имаш случайно подобен проблем да не се чудиш от какво може да е :

http://www.kaldata.com/forums/topic/219977-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4-%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B1%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D1%8F-%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%BC/

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой ли не предполага проблем с това което е инсталирано на въпросния компютър ? На единия и на другия еднакви ОС ли има ? Инсталацията на двете машини знае ли някой как е протекла ? Проба някаква с друг монитор правена ли е ? Двете системи (на работа и у дома ) с еднакви видеокарти ли са ?  На единия и на другия еднакви ли неща (незнайни и знайни ) са инсталирани ? На тези две системи еднакви монитори ли се използват ?Тук никъде не прочетох автора да споменава нещо за монитора , дори и думичка .   ?????? Много , много неизвестни .....

Как така се направи извода че проблема е в монитора или в свързаността му с компютъра . Ако има проблем с свързаността проблема няма да е само този , а ще са много и то други . За това че на единия компютър нещата са си в ред , а на другия не, може да има куп причини . Такива изводи могат да се правят когато имаме две еднакви като конфигурация машини инсталирани от един и същ носител със ОС .

Виждам че се настоява за калибрация . Това е добро предложение . Но нека преди това да се уверим в максимална степен (доколкото е възможно ) че няма някое приложение инсталирано на тази система което прави проблема . Калибрацията в не малко случай може да влоши нещата ако не се направи като хората . При инсталация на Уин 7 и използването на всевъзможни монитори който са не по-стари от 6-7 години не са нужни никакви стъпки в тази насока . Нещата може да се окажат и в драйвера за видеото . Доколкото разбрах този компютър си е дошъл инсталиран със всичките му там настройки и инсталации . Аз лично докато не видя какво работи на тази система и какво е инсталирано , съвет директен не се наемам да давам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така се направи извода че проблема е в монитора или в свързаността му с компютъра . 

Е нали си "PC doctor", трябва ли да ти обяснявам елементарни неща? 

Образът в един компютър се създава от видеокартата. Ако с нея нещо не е наред, дефектът, видим на скрийншота, ще се вижда и когато този скрийншот се разгледа и на друг компютър. В случая на другия комп липсва дефект, което означава, че за първия монитор е създаден правилен образ. И дефект се получава след излизането му от компютъра.

И това не е твърдение, а само предположение, което питащият трябва да провери. Не съм в състояние да поставя точна диагноза от разстояние, на базата на оскъдна информация. Но е по-добре да му предложа да провери нещо конкретно, отколкото да напиша "ами може да е от много неща" :cool: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нали си "PC doctor", трябва ли да ти обяснявам елементарни неща? 

Образът в един компютър се създава от видеокартата. Ако с нея нещо не е наред, дефектът, видим на скрийншота, ще се вижда и когато този скрийншот се разгледа и на друг компютър. В случая на другия комп липсва дефект, което означава, че за първия монитор е създаден правилен образ. И дефект се получава след излизането му от компютъра.

И това не е твърдение, а само предположение, което питащият трябва да провери. Не съм в състояние да поставя точна диагноза от разстояние, на базата на оскъдна информация. Но е по-добре да му предложа да провери нещо конкретно, отколкото да напиша "ами може да е от много неща" :cool: .

Прав си Boy . Представи си че зная кое създава визуализацията . За това кое създава "образа на един компютър " ще питаш този който е решил как ще изглежда на външен вид.

1. Шота който се прави какво е ?  Снимка на това което е на дисплея нали така ? Може би е нещо друго , нещо background ??? Дефекта може би е на стъклото и е неуловим при шот ?

Ако има заснет десктоп във формат на снимка   как така от снимката ще липсват елементи при последващо разглеждане  ? Дефекта си е част от снимката . Или греша ? Ако си виждал такова нещо , ще се радвам да кажеш как става това . Аз не съм виждал подобно нещо как от снимка като се пусне на друга система и я няма част от снимката .

Именно поради липсата на информация не е добре да се дават конкретни съвети . Също съм дал конкретни насоки за проверка заедно с въпросите си . Това явно не си го разбрал .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много на дълбоко влизате ... просто сивото не е достатъчно сиво и бялото не е достатъчно бяло..... а като преминеш на класик темата всичко е ок....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много на дълбоко влизате ... просто сивото не е достатъчно сиво и бялото не е достатъчно бяло..... а като преминеш на класик темата всичко е ок....

Ами много комплициран проблем си описал . Както казах възможности много . Ако искаш конкретика , а мисля че желаеш , давай снимки на това какво е инсталирано и какво работи на тази система . Във останалите случай ще четеш неща като в предните 2-3 поста . Какво стана , калибровки прави ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да нищо не стана...

Не знам при вас как ще се виждат.. едното е при стандартната тема на windows 7 другото е windows classic тема

post-279201-0-79666400-1390383948.jpg

post-279201-0-94726500-1390383953.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и предположих , калибровката е безсмислена .Това ли е проблема в края на нещата ? Че при едната тема се вижда в малко по-блед цвят ????????

Казвай каква видеокарта има на тази система . Ако е инсталиран драйвера изцяло там има настройки за цветове и гама . Просто прилагаш темата аеро примерно  и от панела на видеокартата си правиш каквото искаш с цветове . Другото преди това е следното .

1. Прилагаш която тема искаш

2, Старт бутон - в полето за търсене пишеш "Цвят на прозорците " имаш възможност да си нагласиш всичко както ти е кеф  - правиш каквото искаш с лентите и цветовете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да ... глупав проблем  е, но не е по - блед а просто един и същ почти бялото и сивото.......и има подменюта в който има маркери и не се виждат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се виждат защото настройките през видеокартата или през инструментите на Уиндоус са направени в този спектър на контраст и гама .

Просто по компютъра си е пипано , иначе нямаше да има проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам аерото не работи - сигурен ли си, че видео драйвера е инсталиран?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това трябва да е видео картата.. не знам какво е аеро... на нов компютър с нов windows без да е пипано нищо пак е такава гамата...

post-279201-0-92895900-1390385149.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвера е инсталиран . Има панел за управление и от него може да се правят настройки на цветове и каквото там . Написах автора къде да влезе и какво да опита със инструмента на Уиндоус . Какво стана , опита ли се да се настройва нещо ?Почвам да се убеждавам , не само да мисля че автора на темата е далеч от нещата и дори да пишем тук с дни няма да има резултат. Има две решения :1.Достъп до система онлайн2.Достъп до системата физически .Понеже се разбра че компютъра е служебен , по -добре да се викне човек и да оправи нещата на място както трябва .

Убеден съм че проблема е отстраним и е възникнал от това което предположих и най-напред - пипане по настройки от предния притежател .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.