Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

zloradi

Пореден номер в SQL заявка

Препоръчан отговор

Здравейте, накратко проблема ми е следния. Ползвам бази данни на Access. Имам заявка (query), която взема данни от три таблици и ги групира по някои полета, а по други смята сума. Искам в заявката да добавя поле, в което да се изобразява пореден номер на ред на самата заявка. Т.е. ако заявката е от 10 реда да се получиField1 Field2 и т.н.123 редовете от заявката...10Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, накратко проблема ми е следния. Ползвам бази данни на Access. Имам заявка (query), която взема данни от три таблици и ги групира по някои полета, а по други смята сума. Искам в заявката да добавя поле, в което да се изобразява пореден номер на ред на самата заявка. Т.е. ако заявката е от 10 реда да се получиField1 Field2 и т.н.123 редовете от заявката...10Благодаря предварително.

Здравейте !

Според това, няма вградена фукция, която непосредствено да го прави.

Пробвайте с предложения там начин (доколкото виждам, има условие да се ползва и подредба ...)

Надявам се това да Ви помогне. 

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това го пробвах, но нещо не се получава. В примерите дават само прости заявки. А аз кръстосвам 3 таблици и групирам и постоянно ми дава грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
SELECT  DCount("id","Table1","id <= " & table1.id) AS Counter, Table1.ID, Table1.Field1, Table1.Field2FROM Table1 INNER JOIN Table2 ON Table1.Field2 = Table2.Field1;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не работи и това. Предполагам, че причината е, че в заявката ми няма id поле, т.е. уникално поле ключ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не работи и това. Предполагам, че причината е, че в заявката ми няма id поле, т.е. уникално поле ключ. 

Колко му е да го добавиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Танер Заит Расим
      Привет, имаме ли във форума MS SQL DB експерт?
    • от tovamieimeto98
      Добър вечер.
      Въпросът ми не свързан с някаква програма.
      Занимавам се с програмиране от около година. Насочил съм се към web development, по - скоро php web dev.
      Знам това - онова(php функции, OOP), владе малко бази данни(mySql), html/css и малко js/jquery. Имам също и няколко проекта, общо взето CRUD, регистрации, логвания, коментари, тн... Общи неща.
      Въпросът е, че вече искам да започна като junior или стажант някъде, но не съм сигурен дали съм готов. Може ли някой запознат да ми разясни горе - долу как стоят нещата, на кое да наблегна, кое да науча.
      Благодаря 
    • от Petar02
      Здравейте,
      Имам за задача да създам база данни за мобилен оператор. Какъв вид заявка или отчет или таблица трябва да създам, с която всеки месец да се създава автоматична фактура с дължима сума според определени критерии (на какъв вид план си и каква трябва да бъде месечната ти такса). И също какъв вид форма трябва да направя, за да се плаща тази фактура.
      Благодаря предварително за оказаното съдействие.
    • от mihaela_
      Здравейте отново, относно тази задача искам да попитам нещо.  Зададох ключови полета за „Данни от фирмата” – Име на фирмата, „Автомобили” – Рег номер, „Услуги” – Цена, „Клиенти” – ЕГН.Сега обаче трябва да създавам връзка едно към едно и едно към много, но така както съм ги направила не виждам шанс за връзка едно към едно и не мога да разбера къде е грешката. Ако някой може да посочи грешката и да ми помогне да продължа напред, ще съм му много благодарна!                                                                                                                  

• от Димитър Иванов
      Здравейте !
      Имам един въпрос.
      Имам две таблици на MySQL. Едната е таблица летища, която съдържа(ID - първичен ключ), име на летището, държава, град и адрес. 2-рата таблица съдържа (ID-първичен ключ) и две полета (FromTheAirportID и ToAirportID), тези две полета трябва да съдържат ID-то от първата таблица с летищата.
      Въпроса ми е с каква заявка става това ако може някой да ми помогне ще съм му благодарен.
      Работя на MySQL(phpMyAdmin)
      Благодаря предварително 
  • Дарение

• Добави ново...