Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, намерих доста плочи и един стар руски грамофон. Лошото е, че подарих усилвателя и колоните към него, а имам голямо желание да ги слушам. Въпросът ми е мога ли да го свържа към домашното кино ? Това са снимки на грамофона и усилвателя. Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарен, нищо не разбирам от електроника :(

https://imageshack.com/i/nld9zej

https://imageshack.com/i/mvs5goj

https://imageshack.com/i/2hkfhjj

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те, снимките не са кой знае колко добри, но.................

Да, възможно е. Не зная само грамофона има ли специален предусилвател RiAA, защото ако няма - лошо.

Ще ти трябват и кабели, които може да се наложи и сам да направиш /преправиш - нищо сложно, но все пак са нужни базови познания. Ако се затрудняваш, то помоли някой с опит и познания да ти съдейства!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве по принцип можеш ама ще ти трябват преходници. По добре си намери песните от друго място и си ги слушай на компа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй както го гледам, грамофонът е Вега ЭП-110

Да, можеш да го свържеш с домашното кино, но трябва да си поиграеш с поялника.

Купуваш кабел "петица-->чинчове" :

Публикувано изображение

И след това проверяваш изводите-трябва да са по следната схема на каналите (ляв-десен-земя )  :

Публикувано изображение

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отлично обяснено. Дори купувайки кабела петица / чинчове, то няма да се наложи да преправяш нищо. Свързването е следното:

"Петицата" се включва в гнездото  на грамофона обозначено 500мв т.е изхода от коректора т.е това трябва да е и въпросният RiAA коректор. Тапичката/ преходчето трябва да бъде сложено в първият извод на грамофона защото в противен случай няма да работи. Чинчовете пък включваш в усилвателя т.е (на публикуваната от теб снимка се вижда някакво включване, т.е там трябва да включиш)

Това е. !Наслаждавай се на виниловата музика

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора , но на схемата не е ли дясно, ляво, земя? А и ако объркам нещо има ли опасност да гръмна усилвателя или просто няма да вади звук ?

Сега видях и последния пост, Благодаря на всички :beer11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Притежавам грамофон Technics SL-J110R, бих искал да знам мога ли да го вкюча към soudbar или домашно кино.

Прилагам линг към упътването:

http://www.manualslib.com/manual/169272/Technics-Sl-J110r.html?page=3#manual

Благодаря за помоща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Директно към саундбар - не. Към домашно кино може, ако то има вход от типа Line In.

Какви изводи има грамофонът? Според упътването, от него трябва да излиза кабел с Audio Out. Какви са му накрайниците?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Директно към саундбар - не. Към домашно кино може, ако то има вход от типа Line In.

Какви изводи има грамофонът? Според упътването, от него трябва да излиза кабел с Audio Out. Какви са му накрайниците?

като гледам рисунките трябва да са чинчове(RCA),саундбарите нямат ли такива входове ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма грамофон, коюто да не може да бъде свързан с външно устройство - усилвател. Има обаче малка особенност т.е какъв тип е дозата т.е. игличката защото при някои модели  е необходим RIAA предусилвател, който не винаги е вграден в грамофона. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам грамофон Pa 2030 Stereo, който се опитвам да вържа към усилвател, но немога да намеря подходящия кабел. Купих си "петица-->чинчове" но до никъде не стигнах. Прикачам снимка на грамофона.

IMG_20170105_145049_533.jpg

1.jpg

Редактирано от kris_d
размер на файлове (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо обърни внимание на превключвателите "band" и след това свържи въпосният кабел закупен от теб. възможно е да се наложи да използваш на петицата срещуположните 2 перца спрямо средата!  Изобщо нека ти помогне някой, който разбира!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я си сложи 2 колонки в изходите за тях и слушай директно без външен усилвател. Може да си купиш 2 накрайника по 60 ст. за кабелите за да е безпроблемно включването.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.