Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги имам един диск за лаптоп с парола който ми се налага да прочета и изкарам някой неща. Паролата я знам естествено но не мога да я премахна понеже беше вкарана през биос а в момента лаптопа го няма.

Интересува ме дали ще тръгне или как да тръгне като външен с кутия.

Защото не върви да му купувам кутия и да не тръгне.

Поздрави.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей тук има писано по въпроса - доколкото разбирам, защитата става на самия диск и по-вероятно дискът да не е зависим от компютъра, на който оригинално е бил заключен.

http://www.rockbox.org/lock.html

Какъв точно е дискът? На какъв лаптоп е бил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей тук има писано по въпроса - доколкото разбирам, защитата става на самия диск и по-вероятно дискът да не е зависим от компютъра, на който оригинално е бил заключен.

http://www.rockbox.org/lock.html

Какъв точно е дискът? На какъв лаптоп е бил?

Това е диска

Публикувано изображение

заключен е от лаптоп Dell Vostro 1015

п.п От английски изобщо не вдявам.

Няма ли някой софтуер който да имитира биос и да го отключи както е в кутията (външната) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Описана е процедура по създаване на буутваща дискета с дадената програма. Пише, че има два вида пароли: user password и master password; пише, че тошибите обикновено са с втория вид и че самата парола по подразбиране е интервали (явно не и в твоя случай). Споменава се обаче, че има два режима на заключване, че в единия не може да се отключи диска и че начина да го ползваш пак е да го изкомандваш да се затрие нацяло.

Впрочем защо ти е кутия, когато дискът е 2.5" (май) и би трябвало да тръгне на настолен компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Описана е процедура по създаване на буутваща дискета с дадената програма. Пише, че има два вида пароли: user password и master password; пише, че тошибите обикновено са с втория вид и че самата парола по подразбиране е интервали (явно не и в твоя случай). Споменава се обаче, че има два режима на заключване, че в единия не може да се отключи диска и че начина да го ползваш пак е да го изкомандваш да се затрие нацяло.

Впрочем защо ти е кутия, когато дискът е 2.5" (май) и би трябвало да тръгне на настолен компютър?

Аз имам само лаптопи под ръка !

п.п. Обаче пишеики ти това се сетих че го пиша от Dell inspiron и ми дойде една идея :D  Гледам че има някакъв капак от долу на едно кръстато болче ама да не е само рама.

п.п. Няма да стане, трябва да се разглобява целия само рама е от долу.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнах я паролата на друг лаптоп.

Темата е приключена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.