Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, дойде и моят ред да правя ъпдейт (замяна) на стария celeron D който вече за почти нищо не става.След около едно-седмично четене на форума съм се ориентирал долу-горе с изключение на видеото и захранването за които се двуомя...Като налични компоненти имам кутия и хдд сата които ще използвам.Компютъра ще се използва са всекидневните стандартни цели (интернет, офис пакет, филми...) и игри.http://nikem-bg.net/cart/49776p1r47524p1r46473p1r1080p1r50074p1rf.html това е количката в общи линии, като се чудя дали да не сменя видеото с GTX 650 Ti (и ако да с кое да е от трите в никем налични в момента) и захранването дали да бъде това - ако има по-добро за кажи речи тези пари, споменете го.Единственото нещо което ме притеснява относно картата е мониторът ми които е с VGA букса. Гледах http://www.youtube.com/watch?v=bf45_JIBFyY този клип и на него се вижда че има преходник към vga, но дали го има и в тези за нишите пазари - не знам, за това ще е хубаво и информация от първа ръка.В допълнение ще кажа и че за в бъдеще ще има още една плочка рам.Това е, стана малко разбъркано, но предполагам сте ме разбрали, предварително искам да благодаря на всички и се надявам скоро да се похваля с нови придобивки :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Напишете какъв е максимално допустимия бюджет, а също и каква е кутията(марка и модел).

Едит: забравих да попитам и за монитора!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя съвет е към цялата ти концепция - вложи пари в по-добро дъно и в по-добро захранване.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Напишете какъв е максимално допустимия бюджет, а също и каква е кутията(марка и модел).

Едит: забравих да попитам и за монитора!

Максималния бюджет е до 700 и малко... кутията е китайска, голяма от много години(знам че има и по-добри, но за сега ще се кара с тази, размера на дъното го погледнах - същото като моето в момента, т.е. ще се събере ако това имате предвид :) )Относно монитора максималната резолюция е 1280х1024, модела е Samsung syncmaster 710n ( и той си плачи за смяна... но няма да е скоро)

Моя съвет е към цялата ти концепция - вложи пари в по-добро дъно и в по-добро захранване.

За дъното имах известни съмнения предвид че е доста нисък клас...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 709.38 лв. с ДДС

Това е предостатъчно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:
ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+  дъното е по-добро,но не мога да видя дали има VGA вход..
SAPPHIRE R7 260X 1G GD5 OC/VER  не ти трябва 2 гб карта за този монитор..
CM K350 W/600W PSU  друго си е с нова кутия..

Обща стойност - 710.80 лв. с ДДС
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CM K350 W/600W PSU  друго си е с нова кутия..

Дори този вариант CM K280 W/ELITE 500W ще е напълно достатъчен и влиза точно на 700 лв.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои игри заемат повече от 1ГБ видео памет дори на 1280x1024. Та няма да е грешка да вземеш видеокарта с 2ГБ. Надявам се 22 лв. да не са проблем.

Обща стойност - 722.84 лв. с ДДС
i3 4330 и FX-6300 са на едно ниво, та което и от предложенията да вземеш няма да сгрешиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и нещо за разнообразие от мен.

Количка

Обща стойност - 707.14 лв. с ДДС

Тук вече имаме двуканална рам-памет.Модулно захранване,в предвид,че кутията сигурно няма да позволява добро разположение на кабелите.Видеокартата в достатъчна за тази резолюция.Ако вземеш само една плочка рам,тогава ще можеш да купиш много по-добро видео.Например  

Поздрави и успех с избора.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охх, първо искам да благодаря на всички за бързото включване в темата ми, защото не очаквах толкова отговори и то за толкова кратко време!Искам да подчертая че разгледах всички предложения подробно, като почти от всяко избрах нещо и реших следното:http://nikem-bg.net/cart/1000578p1r47345p1r47524p1r46268p1r50101p1rf.htmlТака, в първия момент сигурно ще си кажете че съм превишил бюджета с доста... така е, защото реших да взема двете плочки рам наведнъж и малко по-добра видео карта, като захранването е без кутия, а доводите ми са следните:- относно видеото, монитора с който съм в момента както казах няма да го сменям скоро защото трябват пари за хубав :) но предполагам до към лятото ще взема някой IPS 16:9- относно захранването и кутията - харесал съм cm n300 но тя ще е след месец евентуално... за начало ще съм със старата щайгаВ общи линии - това което съм избрал искам да кажете дали  е техническо съвместимо и дали ще работи коректно и ако има грешка да ме коригирате!Относно сглобяването смея да твърдя че съм технически грамотен и че ще мога да се справя със сглобяването. Ако има някакви специални настройки в биос или нещо което не подозирам че трябва да се направи съм отворен към съвети и напътствия!Успешен ден :) 

Редактирано от kondenzator (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асрок дъната много не се разбират с АМД процсори.За съпоставима сума можете да вземете 

MSI 970A-G43, socket AM3+   с безплатна доставка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охх, първо искам да благодаря на всички за бързото включване в темата ми, защото не очаквах толкова отговори и то за толкова кратко време!Искам да подчертая че разгледах всички предложения подробно, като почти от всяко избрах нещо и реших следното:http://nikem-bg.net/cart/1000578p1r47345p1r47524p1r46268p1r50101p1rf.html 

260X е по-добрият вариант от 650Ti, вече ако намериш 650Ti Boost, тогава да, но я няма по магазините. И заменяш 6300 с 6350.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асрок дъната много не се разбират с АМД процсори.За съпоставима сума можете да вземете 

MSI 970A-G43, socket AM3+   с безплатна доставка.

Ок, премахвам асрок-а и ще имам предвид вече това дъно. Благодаря!

260X е по-добрият вариант от 650Ti, вече ако намериш 650Ti Boost, тогава да, но я няма по магазините. И заменяш 6300 с 6350.

Премахвам 650ti и слагам SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC . Смяната на 6300 с 6350 наложителна ли е защото наистина ще натоваря доста бюджета предвид че вече съм стигнал тавана? Може да се има и в предвид че 6350 в ем@г е с безплатна доставка и наложения платеж от ник-м спада заради дъното и процесора.

Получава се следното:

http://nikem-bg.net/cart/1000578p1r50101p1r50074p1rp0rf.html

+

http://www.emag.bg/d-nna-platka-msi-socket-am3-970a-g43/pd/EFVJNBBBM/

+

http://www.emag.bg/procesor-amd-fx-x6-6350-3900mhz-14mb-socket-am3-box-fd6350frhkbox/pd/ECJRNBBBM/

тотал 835лв без доставката от ник-м

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е наложително, просто от 650Ti отиваш на 260X, по-производителна и по-евтина, а разликата, която ще остане е дори малко повече от разликата в цената между 6300 и 6350, затова го предложих.

П.П. При положение, че вземеш 1GB вариант на 260Х.

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом още увеличихте бюджета,тогава по-добре...

Количка

Тук вече имаме доста по-силен процесор.Ползвате вашите кутия и хард.

п.п.Благодарение на уважаемият The_Reaver настъпиха малко корекции.Благодаря за посочването на моето недоглеждане.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е наложително, просто от 650Ti отиваш на 260X, по-производителна и по-евтина, а разликата, която ще остане е дори малко повече от разликата в цената между 6300 и 6350, затова го предложих.

П.П. При положение, че вземеш 1GB вариант на 260Х.

Мислих че имате предвид 2бг, стана леко объркване :)

Щом още увеличихте бюджета,тогава по-добре...

Количка

Тук вече имаме доста по-силен процесор.Ползвате вашите кутия и хард.

п.п.Благодарение на уважаемият The_Reaver настъпиха малко корекции.Благодаря за посочването на моето недоглеждане.

Не го увеличавам, просто дадох разбивка с цените ако включим  fx6350 заедно с r7 260x 2gb и за това цената много набъбна...Иначе твоето предложение никак не е лошо но нямам нужда от мощен интел който е със 125лв по-скъп от fx6300...  иначе ако бюджета беше по-голям с удоволствия му взимам още 4 гб рам и си го викам... но стигнах вече границата на бюджета ми предвид че ще има и доставка която не е 5-10лв :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,дали ще поръчате частите всички от Н*кем,или поотделно от Е*аг,няма да има особена разлика в цената за доставка,която ще платите в Н*кем.

Все пак,ако крайната ви цена е 835,както е в предпоследното ви мнение,тогава по-добре да заложите на доста по-силният процесор.

п.п.И последно,колко е крайният бюджет?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,дали ще поръчате частите всички от Н*кем,или поотделно от Е*аг,няма да има особена разлика в цената за доставка,която ще платите в Н*кем.

Все пак,ако крайната ви цена е 835,както е в предпоследното ви мнение,тогава по-добре да заложите на доста по-силният процесор.

п.п.И последно,колко е крайният бюджет?

до 800 без доставката, по-горе стана объркване с един от постовете на The_Reaver и когато направих разбивка се получи 835, а не че увеличавам бюджета...4440 наистина е доста добър и силно се изкушавам, ама рискувам жената да ме изгони от къщи защото отначало беше до 600, след това си викам до 700 ще склони, сега отидох на 800... и така :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това как ви се струва?

Количка

Обща стойност - 799.65 лв. с ДДС

Дъното е само с два слота за рам-памет.Има и само една плочка с рам в конфигурацията.Захранването е съвсем малко по-нисък клас.Ако решите,може да сложите малко по-добро от него.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - :wors: :wors: :wors:и второ http://nikem-bg.net/computer-components/Corsair-430W-Builder-Series-CX-V2-430W това захранване ли имате предвид като по-добре в сравнение с VS450

Почти никаква разлика няма между CX430 V2 и VS450, и двете са на CWT, близък дизайн, не са модулни, разликата е че CX430 V2 има бронзов сертификат за ефективност, а VS450 има по-голям набор от кабели (специално 2 6 pin PCI-E конектора), като последното за мен накланя везните към него, като се вземе предвид и че е по-евтино, считам, че е по-обосована покупка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти никаква разлика няма между CX430 V2 и VS450, и двете са на CWT, близък дизайн, не са модулни, разликата е че CX430 V2 има бронзов сертификат за ефективност, а VS450 има по-голям набор от кабели (специално 2 6 pin PCI-E конектора), като последното за мен накланя везните към него, като се вземе предвид и че е по-евтино, считам, че е по-обосована покупка.

Има и нещо друго - по-шумно е! Но ако това не е пречка става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и нещо друго - по-шумно е! Но ако това не е пречка става.

Доколкото знам са и с един и същ Yate лагерен вентилатор, която не е нищо особено, но върши работа.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам са и с един и същ Yate лагерен вентилатор, която не е нищо особено, но върши работа.

Публикувано изображение

Така е, но съм правил директно сравнение м/у двете захранвания и определено VS е по-шумно. И друго да вметна - когато автора прави поръчката да попита за точния модел, защото има 2 модификации на VS! Да не му пробутат старата!

Поздрави!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааа, поръчката е направена днес но чакам да ми звъннат за потвърждение! :)Искам да Ви благодаря на всички за помоща която ми оказаха, за знанията си които споделиха и за вниманието което ми обърнаха!Сега последно кое захранване е по-добро? Като ми звъннат за потвърждение може да ги помоля да ми го сменят, така че дайте идея.  

Така е, но съм правил директно сравнение м/у двете захранвания и определено VS е по-шумно. И друго да вметна - когато автора прави поръчката да попита за точния модел, защото има 2 модификации на VS! Да не му пробутат старата!   Поздрави!

По какво се различават двете модификации?!

Редактирано от kondenzator (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.