Премини към съдържанието
The Good Old TIme

Предложения за нов GSM ?

Препоръчан отговор

Здравейте, хора !

Не се интересувам от GSM-и, поради, което не съм особено запознат с тях.

Можете ли да ми предложите някакви по-евтини GSM-и до най-много 50-60 лева, които да включват всички тези функции:

- възможно добавяне на карта памет от и над 1 GB

- USB за да си прехвърлям неща от и на компютъра

- MP3 плейър

- букса за слушалки (+ слушалки при възможност)

- хронометър

- будилник

- да поддържа .txt формат

Други функции не са ми нужни.

Живея в София, при случай, че ми предложите магазин от който да го/ги купя.

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

За толкова пари - само втора употреба.

Кажи сега - не е ли смешно? Иска телефон, който да струва колкото 2 кила луканка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен да свиеш на някой телефона и да му оставиш 60 лева, друг начин не виждам :ph34r:

Поне ще ти излезе име на "благорден крадец"..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда парите не са достатъчни за телефон с такива фунции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари: Nokia X1-01, желязна батерия и поддържа до 32 gb карти, само че няма USB и не поддържа .txt (а дори и да поддържа, за тези пари телефоните са с малка резолюция на екраните и няма смисъл). Другия вариант е втора ръка, както споменаха по-горе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за разяснението, sks1897 !

А така можете ли да ме ориентирате, горе-долу колко пари е долната граница за GSM с характеристиките, които съм описал в темата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е да обясниш по-подробно какви текстове смяташ да четеш на телефона. Защото, дори и да поддържа .txt формат, едва ли ще е приятно да го гледаш на 2-инчов дисплей със 176х220 точки.

Останалите функции не са такъв проблем. Спокойно можеш да ги намериш в апарат за стотина лева. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще отговоря, но не съм сигурен, че съм разбрал въпроса ти.

Този .txt формат ми трябва за да чета книги на GSM-а.  

Има ли GSM-и на договор ? Цената му е 130 лева, но заради договора се плаща само 30, като договора се състои в това човекът закупил телефона да е към този оператор 2 години. Като не трябва да плаща всеки месец някаква сметка. Ако реши може да не говори въобще и телефона да му излезе само 30 лева. Това е, че не може да смени картата на телефона понеже 2 години е към даденият оператор. Такъв тип договори има ли в някой магазин в София ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли GSM-и на договор ? Цената му е 130 лева, но заради договора се плаща само 30, като договора се състои в това човекът закупил телефона да е към този оператор 2 години. Като не трябва да плаща всеки месец някаква сметка. Ако реши може да не говори въобще и телефона да му излезе само 30 лева. Това е, че не може да смени картата на телефона понеже 2 години е към даденият оператор. Такъв тип договори има ли в някой магазин в София ?

Шегуваш се, нали?  :D

И каква ще им е печалбата тогава на операторите? 

Тези по-евтини телефони винаги са с договор със сериозна месечна такса. Така че, като сметнеш за две години, ти излизат много по-скъпо. На сметка си само ако така или иначе имаш нужда от абонаментния план.

Намери някой познат или роднина, който е съгласен да си преподпише договора, и да ти вземе телефон с отстъпка. Друг начин няма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RudeBoy, сериозен съм. Попитах понеже живях в Испания до скоро и по същият начин мама ми взе телефон. И то никак лош телефон, имаше всички функции, които търсещи от мен съм изредил по-горе в темата. И камера имаше, голям екран също, с тъчпад (или там, както се казва функцията, която замества копчетата) беше. Но не съм сигурен дали телефонът просто така го взехме на договор към оператора или просто мама беше събрала и точки (там има едно такова, като говори човек минути по телефона и трупа точки и с тези точки може да си купи телефони или да си взима такива на отстъпка) и третият вариант е на телефона да му е била вградена SIM карта, която да не може да се сменя. Иначе телефонът излезна 10-20 евро. Развали се за 1 година, но може би не това не е много голям критерий за нестабилна направа, понеже аз го изпуснах сигурно над 5 пъти, докато тичам (по време на трениране) особено. Пичага, благодаря ти много че ме запозна с това, което трябва да очаквам като цени, така няма да имам напразни надежди, че мога да си намеря телефона, който ми трябва за под 60 лв.. Желая ти да си жив и здрав, желая го на всички :) !!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не знам в Испания как е, но тук операторите се стараят да те оберат по всеки възможен начин. Пример - телефонче, което в магазин не струва повече от 120-130 лв, операторът ти го дава за 60 лв, но иска да сключиш договор и да му плащаш и по 25-30 лв месечна такса, и то минимум за 2 години. Независимо дали говориш, или не. Същият телефон с най-ниската такса (5.80 лв/месец) става 120 лв - почти колкото е и по магазините.

Така че, пак казвам - не си заслужава. Освен ако така или иначе не си решил да минеш на някакъв абонаментен план.

ПП. Отделен е въпросът, че примерно за четене на текстове аз лично не бих си мъчил очите на екран, по-малък от 7" ...

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RudeBoy,

разбирам братле. Едно време биха ми се сторили малко пари, но понеже технологията напредна много и си мислех, че телефоните са поевтиняли доста, тези, които нямат кой знае какви функции.  

Инак за четене не е много приятно, но като чели е още по-зле да се чете на компютъра книга. Радвам се, че си пописахме и че сподели с мен как стоят нещата, че да знам. Благодаря ти (y) !!! Жив и здрав да си !!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Китайски телефон с андроид от съответния сайт. Не че ги препоръчвам  :no-no:

например този : HEDY H712

Редактирано от dr.dechev (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Из китайските сайтове има такива телефончета за около $45-50, например в пандата. Купувал съм няколко за познати /дето търсят само възможно най-ниска цена/ Телефончетата даже още работят, само дето батериите им вече не траят толкоз дълго. Ако не си претенциозен за андроид 2.3 , 4инчов екран, чакане поне половин месец да дойде и риска, че на практика нямаш гаранция, то тогава можеш да се уредиш с такъв дето надхвърля доста изискванията ти!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, не знам честно казано. Не съм запознат изобщо с това, което са като качество и функции тези телефони. Между-другото на мен миналият ми джиесем, който го взех от Испания изглеждаше много подобно, марката му е "Huawei", може би и той е бил андроид.

... то тогава можеш да се уредиш с такъв дето надхвърля доста изискванията ти!

Ако е възможно за същите пари да взема по-качествен телефон само с функциите, които са ми нужни, бих предпочел такъв да взема, вместо по-калпав с повече функции. Не знам как става закупуването по интернет. Китайските с китайско меню ли са ? Тези телефони някъде в София не се ли продават ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.