Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте.

Моля за съвет за един старичък компютър,събиран от къде какво попадне.Използва се за най обикновенни неща-мултимедия,сърфиране,някоя книга.

Ето го и него:

Дъно-GA-G31M-ES2L

Процесор-Pentium E2160

Рам-DDR2 -800 2gb ICEmemory

Хард-WD1600BEVT

Захранване-CPB09-D220A  rev 03-220w

Имам и една видео карта -Radeon HD3650 512 mb DDR2 V/D/VO HDCP

Компа си работи добре но е малко бавничък.

Какво ще кажете,заслужава ли си да се инвестира в по бърз процесор-ако въобще се поддържа от дъното,и дали няма да го спъва вграденото видео ?За Радеона пък захранването идва слабо...

Имам и един нов компютър-iMEDIA S2110, но е по слаб и от сария-AMD E1-1200,4GB DDR3 memory

има слот за видеокарта но с този слаб процесор...

Въобще може ли,на приемлива цена един от двата да се посъживи,и дали не е по добре нови дъно и процесор като ползвам захранването и рама на Imedia-та?

Помагайте!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирано.

Сега като се загледах,тоя иМЕДИА е с някаква доста тясна кутия.Не знам дали ще можеш там да сложиш видеокартата.

Варианта е да прехвършиш захранването ,да сложиш картата на старият комп,и ако намериш някъде втора употреба процесор,по-силен от сегашният Интел,да ги замениш.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен нито една от двете машини не подлежи на ъпгрейд - първата е морално остаряла, втората е замислена като мобилен компютър в настолен корпус с идеята да е тих и икономичен.

Единствено може на първия компютър да му се добави оперативна памет, ако се намери втора употреба (тъй като нова не си струва), тя най-чувствително ще повиши производителността.

Може от първия компютър да се запази диска, да се продаде останалото и да се ползват диска и видеокартата в нова конфигурация. Има ли таван на бюджета?

P.S. Колега onogondur, втората машинка най-вероятно е с външен адаптер вместо "настолно" захранване, т.е. добавянето на видеокартата (за която пише, че консумира до 75 W) едва ли е добра идея, още повече, че кутията е малка и най-вероятно няма да има място.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P.S. Колега onogondur, втората машинка най-вероятно е с външен адаптер вместо "настолно" захранване, т.е. добавянето на видеокартата (за която пише, че консумира до 75 W) едва ли е добра идея, още повече, че кутията е малка и най-вероятно няма да има място.

Всъщност е със собствено захранване(220W ако не се лъжа), но действително добавянето на дискретна графика не е добра идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тавана на бюджета е да си струва,в смисъл то и сега имам два почти работещи компа,но ме дразнят-почти защото захранването на Imediata съм сложил на старият-захранването е вътрешно-по ниско и по дълго от стандартните.Рам на старият не мога да добавя -вторият слот нещо не баца,а видео за Imedia-та мога да взема ново,но дали ще има подобрение впредвид малкото гигахерци на процесора и ако да какво да бъде?Всъщност този вариант най ме устройва,но не вярвах че може да се постигне нещо само със видеокарта в предвид че процесора е запоен за дъното.А захранването няма ли да дойде слабо като сложа видеокарта-ако да ще сменя и него-кутиите не са проблем -нали имам и тази на стария.

Благодаря ви за бързите отзиви,и ще чакам нови!

И така,значи ще търсим подходяща видеокарта за Imedia -та и евентуално по мощно захранване или радеона HD3650 ako e подходяща с по мощно захранване и прехвърляне на всичко в по голямата кутия на старият.Предложете по добрият вариант без значение че ще похарча някой лев,пак няма да е като всичко ново!Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,можеш да направиш следното нещо.

Запазваш кутията и хард-а от старият компютър.

Запазваш и видеокартата Радеон.

Запазваш и рам-паметта от новият компютър.

Остава да се вземе процесор,дъно и захранване.Аз ти предлагам това...

Количка

Обща стойност - 223.11 лв. с ДДС

Ако прецениш,че можеш да дадеш повечко парички,ще си вземеш и по-добър процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като не видях да имаш някакви геймърски амбиции, предлагам да направиш тих и икономичен комп.

Първо условие да намериш купувач на дъното и процесора от новия комп. Второ условие е кутията да поддържа стандартни размери дъна, че с този процесор който е в момента не е ясно.

Цена на дъното и процесора от новия комп. - около 60-70 лева. От стария  (целия) можеш да вземеш от 120 до 150 лева, в зависимост от пазара. Дотук имаш (евентуално :) ) 180-220 лева

Остава ти малка кутия със захранване и РАМ. Купуваш си дъно със сокет 1150(препоръчвам с HDMI ) и една Core i3. Струват около 330 лева :)

По- евтини варианти: Core i3 ivy bridge и дъно сокет 1155 = 280-290лева

ПП: Ако бях на твое място и търсех нещо по бързо щях да ги продам и двата, като задължително почна с по-новия, тъй като е странна машинка, нестандартна за нашия пазар и трудно и се намира купувач. Иначе по ТЕХНО....магазините имаше и на Acer подобни модели :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко за Имедията.А радеона по ли е добра от вградените в смисъл ако е по добра да търсим по добър процесор без вградено видео,ако пък не,по добър с вградено без Радеона като така ще се ползва и захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.