Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,  

преди около 2месеца си сглобих конфигурация в следната кутия : Fractal Design Arc XL и следните компоненти , (gb z87 ud3h , i5 4670k @ 4.7ghz стабилно но стига и до 4.8 , gtx 780 DC2 , wd black 1tb , 8gb corsair dominator 1600 , seasonic m12 evo 850w;има и два радиатора 360 и 240мм) всичко си работи перфектно но има бая шум.. мисля че е или от захранването или от твърдия диск.

така де ако някой може да ми препоръча добър изолационен материал който да сложа от вътрешната страна на страничните панели или някакво модче за шумоизолиране. мерси!  : )

Редактирано от NobodyEpic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе някакъв проблем ли има с форума ?

Напоследък току се появят 2-3 еднакви теми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,  

преди около 2месеца си сглобих конфигурация в следната кутия : Fractal Design Arc XL и следните компоненти , (gb z87 ud3h , i5 4670k @ 4.7ghz стабилно но стига и до 4.8 , gtx 780 DC2 , wd black 1tb , 8gb corsair dominator 1600 , seasonic m12 evo 850w;има и два радиатора 360 и 240мм) всичко си работи перфектно но има бая шум.. мисля че е или от захранването или от твърдия диск.

така де ако някой може да ми препоръча добър изолационен материал който да сложа от вътрешната страна на страничните панели или някакво модче за шумоизолиране. мерси!  : )

Това няма да е много ефективно. Нали имаш отвори за вентилаторите...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,  

преди около 5месеца си сглобих конфигурация в следната кутия : Fractal Design Arc XL и следните компоненти , (gb z87 ud3h , i5 4670k @ 4.7ghz стабилно но стига и до 4.8 , gtx 780 DC2 , wd black 1tb , 8gb corsair dominator 1600 , seasonic m12 evo 850w;има и два радиатора 360 и 240мм) всичко си работи перфектно но има бая шум.. мисля че е или от захранването или от твърдия диск.

така де ако някой може да ми препоръча добър изолационен материал който да сложа от вътрешната страна на страничните панели или някакво модче за шумоизолиране. мерси! :)

Искаш да изолираш кутия в която върви въздушен поток за охлаждане на елементите?! Отсега може да спреш да мислиш за твакова нещо. По-добре провери кой вентилатор или вентилатори ти правят проблеми. Ако са некачествени може да ги смениш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,  

преди около 5месеца си сглобих конфигурация в следната кутия : Fractal Design Arc XL и следните компоненти , (gb z87 ud3h , i5 4670k @ 4.7ghz стабилно но стига и до 4.8 , gtx 780 DC2 , wd black 1tb , 8gb corsair dominator 1600 , seasonic m12 evo 850w;има и два радиатора 360 и 240мм) всичко си работи перфектно но има бая шум.. мисля че е или от захранването или от твърдия диск.

така де ако някой може да ми препоръча добър изолационен материал който да сложа от вътрешната страна на страничните панели или някакво модче за шумоизолиране. мерси! :)

Какъв е охладиеля или си караш със стоковия ? Иначе захранването си е със 120 мм фан, не би трябвало да шуми толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това няма да е много ефективно. Нали имаш отвори за вентилаторите...

Попринцип ако е някакъв порест материал няма значение каде ще има отвори , защото целта е шумът да се намали

Какъв е охладиеля или си караш със стоковия ? Иначе захранването си е със 120 мм фан, не би трябвало да шуми толкова.

охлаждам го с вода ако те интересуват точните модели на радиаторите ще ти ги кажа само трябва да намеря кутиите им

Искаш да изолираш кутия в която върви въздушен поток за охлаждане на елементите?! Отсега може да спреш да мислиш за твакова нещо. По-добре провери кой вентилатор или вентилатори ти правят проблеми. Ако са некачествени може да ги смениш.

попринцип търся материял , който да налепя по страничните панели както при кутии като FD define , nzxt H сериите и така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има качествени безвентилаторни охлаждания за процесор и видеокартата. А за обезшумяване можеш да погледнеш тук (преди поне имаха, ама сега като погледнах, асортимента им доста е намалял...)

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има качествени безвентилаторни охлаждания за процесор и видеокартата. А за обезшумяване можеш да погледнеш тук (преди поне имаха, ама сега като погледнах, асортимента им доста е намалял...)

много ти благодаря колега! : )

Редактирано от NobodyEpic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,  

Принципно водните охлаждания са с шумни вентилатори и вариант за теб е да ги смениш, но пък има вероятност да намалиш КПД-то на охлаждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно водните охлаждания са с шумни вентилатори и вариант за теб е да ги смениш, но пък има вероятност да намалиш КПД-то на охлаждането.

вентилаторите са Corsair SP120 имам 5 от тях на 7 волта няма никакъв шум дори и на 12 волта.

попринцип са 1-2 децибела по-шумни от тези за статично налягане на Noctua

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.