Премини към съдържанието
pesho97

Рутера ми е Baudtec TW263R4-A2. Как да го настроя за кабелен интернет?

Препоръчан отговор

Мога ли да го настроя за кабелен интернет?  Колко пъти опитвах , но не може да се смени defaut gateway, показва ми 0.0.0.0! Сменям го, но пак ми показва същото! И мак адреса не мога

да сменя! Ако някой знае как да го оправя да пише?  Mоля ви!

Редактирано от pesho97 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш ли в този рутер?

Няма как при невалиден Gateway.

Едит: Дал съм ти упътване.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизам ж настройките но не мога да сменя  Gateway и МАк адреса

Даи ми някакво упътване

Редактирано от pesho97 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даи ми някакво упътване

А защо е нужно да дефинирате гейуей, статичен адрес ли имате на WAN порта?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Даи ми някакво упътване

Ако не четеш отгоре отгоре ще забележиш че във втория пост съм дал линк с упътване. Дори е показано и с картинки кое как е.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даи ми някакво упътване

Ресетни за всеки случай рутера от бутона ресет и опитай пак. Виж също вместо точки за IP адреса да не слагаш зашетайка.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да! Имам IP зададен от интернет доставчика и МАК адрес, който трябва да е същият

Сигурно пробвах 20-30 пъти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да! Имам IP зададен от интернет доставчика и МАК адрес, който трябва да е същият

Ти май си знаеш своето. Не знам мотор ли имаш на пръстите си че пишеш толкова бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не четеш отгоре отгоре ще забележиш че във втория пост съм дал линк с упътване. Дори е показано и с картинки кое как е.

Да прочетох го !

Еми аз няколко дена съм си играл с рутера и нищо нестава! Лесно мога да го изхвърля и да не се занимавам повече, но в някой сайтове пише че може да бъде подкаран с кабелен интернет

Ако някой желае да ми помогне мога да му дам скайп за връзка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да прочетох го !

Еми аз няколко дена съм си играл с рутера и нищо нестава! Лесно мога да го изхвърля и да не се занимавам повече, но в някой сайтове пише че може да бъде подкаран с кабелен интернет

Ако някой желае да ми помогне мога да му дам скайп за връзка

Кабелен ама какъв по-точно имаш предвид ? Това не е стандартен модем който можеш да подкараш с коаксиален ако това имаш предвид. Това си е просто ADSL модем/маршрутизатор който се свързва с RJ-11 накрайник. Затова ти дадох упътване - да го прочетеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Познавам хора, които са със ADSL модем и въпреки това са подкарали рутера със обикновен интернет! 

И кабела не се вкарва в АДСЛ входа а в един от другите! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Лина Георгиева
      Здравейте!  ^_^
      Преди няколко месеца се нанесох в София. С преносим 4G модем от Vivacom на ограничен брой GB-ти на бърза скорост съм, които обаче много бързо ми свършват (в рамките на 2 седмици). Затова търся компромисен вариант с домашен интернет, който да делим с моята съквартирантка. 
      Ще е чудесно, ако е:
      1. С приблизително еднаква скорост на Upload и Download около 100mbitps
      2. Цена около 15-20 (25лв. макс)
      3. Без договор 
      4. По възможност, с включен рутер (безплатно, под наем или с еднократно заплащане)
      Много бях харесала офертата на Булсатком, но се оказа, че нямали покритие в Студентски град. Чувам и противоречиви мнения за Оптиком. Металан вече за съжаление няма (собственост е на Мтел?). А Близу сякаш не е оферта. С мобилни оператори не ми се обвързва повече сякаш. 
      Вие от кои доставчици сте доволни? Моля, препоръчайте ми! 
    • от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
    • от Mastan Myumyunov
      Имам един проблем с компютъра ми ! Като е студено в стаята интернета почти не се заежда като запаля печката почва бързо да зарежда. Как се оправя това?          
    • от edokredo
      Добър ден имам нов комп и преди малко инсталирах уиндоус 7 ултимейт , а на флашка си свалих интернет драйвъри ,но като се пусне инсталацията ми показва ето това....Моля за помощ

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.