Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги!

Прибирам се и гледам следното прозорче на екрана ...

Какво да предприема?! Харда си работи, виждам си съдържанието, музиката си върви. Тъпото е, че имам над 200GB на него, главно музика и папка My Documents със снимки, клипове и т.н. и си ми е важно. Не мога при никакви положения да каширам всичко на другия хард, понеже няма толкова място.

Идеи?П.С. Знаех си че малоумните нови Уиндоуси с тъпите им енерджи сейвинг функции рано или късно ще прецакат нещо ... като хард например заради постоянното изключване на тези, които не се използват в момента ... само дето старт/стоп по 50 пъти на ден си се отразява. И друго да питам - Shut Down или Sleep?! Вече от около година много се научих с тоя Sleep, но не съм сигурен дали и той не е вреден ...

post-53107-0-53308800-1391627224_thumb.j

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише пределно ясно, какво да направите.

Очаквах отговор извън очевидното ... например "провери си кабелите", "пусни еди кой си тест" ... Не ми се иска сляпо да вярвам на M$ ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не им вярвай.

Проверявай кабелите и пускай тестове, пък после се чуди как да спасиш информацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Прибирам се и гледам следното прозорче на екрана ...

Здравей! 

Отдавна не си се мяркал насам, добре дошъл.

Диска на лаптопа ми е така от 2 години естествено още щем се появи съобщението си купих десетина ДВД диска и записа наистина важните неща на тях.

Част от снимките качих в скрит албум във фейсбука.

Всичко останало мога да си набява за 20мин. от торентите. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но все пак да си бекъпне най-важните неща. Не се знае колко още може да кара така диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквах отговор извън очевидното ... например "провери си кабелите", "пусни еди кой си тест" ... Не ми се иска сляпо да вярвам на M$ ...

Никой не те кара да вярваш на сляпо на ОС. Има и програми с които може да направиш диагностика. За всеки случай както са казали колегите си прехвърли ценната информация на друг дисков носител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е положението ... сега в момента мисля как и какво да спасявам. Да разбирам ли, че проблемът може да се затлачи във времето и че имам да речем няколко паления на компютъра, с които да си довърша back-up-а? То дефакто някой файл може да изгори, но май е въпрос на късмет кой и кога...

Или да му дръпна захранването и да не го ползвам няколко дни, докато не купя нов и тогава директно да прехвърлям всичко?

П.С. ... Я така и така сме почнали ... Какъв хард ще препоръчате. Гледам в Most само Seagate, а аз ги хейтвам яко ... В Sky има и Hitachi и Western Digital и Toshiba, с добри цени, което е важно, и чесно казано се чудя между WD 1TB Black и Toshiba 2TB, като и двата са SATA 3 и с 64MB кеш ... или да взема WD RED, каква им е разликата? Новите серии на Hitachi също не са ми ясни ... Гледам съседната тема има проблеми и с WD ...

post-53107-0-35978900-1391636668_thumb.j

Редактирано от xactoR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.