Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! По химия девети клас имам 5, десети-5, единайсти-6. Искам да попитам дали оценката от девети клас влиза в дипломата за средно образование, защото тя се включва и в дипломата за основно образование? По биология имам само шестици и уча в езикова гимназия. Интересува ме също дали трябва да се явявам на изпит за повишаване на оценка? Смятам да кандидатствам в МУ Пловдив. Благодаря предварително !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От девети клас ти влизат само ЗИП-овете,тоест по химия си имал 2 оценки - ЗП(задължителна подготовка) и ЗИП химия. Първата(ЗП) е само за основното образование,но ЗИП влиза в дипломата за средно образование.

За повишаване на оценка - можеш да си АНУЛИРАШ оценка от някоя година и съответно да полагаш изпит за целия материал от тази година,но според мен ако имаш само една 5-ца и то в десети клас - няма смисъл,защото е много вероятно да изкараш и по-ниска оценка. 

Редактирано от DeathSkull (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! По химия девети клас имам 5, десети-5, единайсти-6. Искам да попитам дали оценката от девети клас влиза в дипломата за средно образование, защото тя се включва и в дипломата за основно образование? По биология имам само шестици и уча в езикова гимназия. Интересува ме също дали трябва да се явявам на изпит за повишаване на оценка? Смятам да кандидатствам в МУ Пловдив. Благодаря предварително !!!

Нищо лично, но за тази цел имаш учител по химия, както и класен ръководител, дори и директор. Питай тях. Те постоянно са в тази сфера и ще ти дадат най-точната информация.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.