Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Днес си ъпгрейднах процесора.Махнах стария сложих новия,термо паста сложих.Всичко до тук добре.Включвам компютъра влизам в CPU-Z.Показва че процесора е 1,6GHz.Трябва да е 2,8GHz.Откъде може да идва проблема и как да го оправя?Дъното ми е Gigabyte GA-945GCM-S2L.Стария процесор беше Intel Celeron E1200 1,6GHz.Благодаря предварително!

post-346910-0-37867600-1392229919_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното трябва да е с Биос F8d , за да работи коректно с новия ти процесор. Т.е. трябва ти флаш на Биос.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така си мислех но исках да чуя вашето мнение.А някакъв друг начин има ли?

Какъв друг начин искаш? Флашваш биоса и се кефиш на "новия" процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма друг начин. Освен ако не си смениш и дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма друг начин. Освен ако не си смениш и дъното.

А може ли да ми обясниш как става?Не съм много наясно с флашването.Само знам , че при най-малката грешка и дъното приключва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.gigabyte.com/webpage/20/HowToReflashBIOS.html

Ето ти инструкцията. По - подробно е описано в PDF файловете , дадени за изтегляне под всеки вариант. Вероятно най-лесно ще ти бъде флаш под Уиндоус, но прочети внимателно какво трябва да правиш и не забравяй, че Операционната система трябва да е стабилна в момента, да не забива, да не крашва,, да не работят в момента никакви излишни програми, вкл. и антивируса..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може ли да ми обясниш как става?Не съм много наясно с флашването.Само знам , че при най-малката грешка и дъното приключва.

Имах същото дъно и го ъпдейтнах за да поддържа e8400 през едно от копчетата при post екрана, после посочваш биос файла от флашката, на която е новия биос и чакаш. Не помня, кое копче беше точно, но е едно от посочените в Post екрана. И архивирай стария преди флашването. После ресет на биоса. Програмата се казва Q-Flash - http://www.gigabyte.com/webpage/20/HowToReflashBIOS.html Линка е от горния пост. 

П.П. Ако ще го флашваш през Windows, гледай да няма буря навън или да претоварваш ел. мрежата с печки :D, защото може да изгасне тока и вероятността да останеш без дъно е голяма.

Редактирано от Greak (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах същото дъно и го ъпдейтнах за да поддържа e8400 през едно от копчетата при post екрана, после посочваш биос файла от флашката, на която е новия биос и чакаш. Не помня, кое копче беше точно, но е едно от посочените в Post екрана. И архивирай стария преди флашването. После ресет на биоса. Програмата се казва Q-Flash - http://www.gigabyte.com/webpage/20/HowToReflashBIOS.html Линка е от горния пост.

Наистина най-добре е да се използва Q-Flash , но за човек, който не се е занимавал с тези неща ........по-добре под Уин.

П.с. при дъната на Гигабайт бутона е / end / на началния екран. Той служи именно за влизане в Q-Flash.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси!Флашнах го с @Bios.Всичко мина добре.Оправи се.Спрях от Биоса C1E и EIST.Може да локвате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.