Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, търся да си закупя нова конфигурация(предпочитам сглобена,но дори и да не е) разполагам със всичко останало трябва ми само машината бюджета е 800-900лв като в случая ще се използва предимно за филми скайп и т.н но също и  за игри макар и не много често,също да добавя че няма да се клоква.
За процесор си мисля X4 740 4 Ядра x3200мхз
За рам памет да е поне 6гб ,хард 500гб е достатъчен от вас очаквам препоръки за останалото а дори и за процесора и рамта примерно какво бихте ми препоръчали не ми трябва някаква чудовищна видео карта, но и да е е много слаба 
какво бихте казали за този 
http://evarna.com/component/virtuemart/kompyutri/za-geimari/a-132013-06-29-14-30-07-detail?Itemid=0 
добре ли е като цяло и примерно дали би издържал 6-8 рам ако му се сложи ?
Благодаря Ви много!!

Редактирано от saggoo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая от evarna я забравяш. Ако 28 лв. над бюджета не са проблем предлагам това:

Обща стойност - 928.15 лв. с ДДС
Щом игрите не са главна цел, то 260X е достатъчна. Ако ти идва много взимаш комплект кутия+захранване;CM K350 W/600W PSU
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:GB 78LMT-S2PV /AM3+ AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ 4GB DDR3 1600 A-DATA 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU PALIT GTX660 2GB D5 Обща стойност - 914.01 лв. с ДДСЛинк:http://nikem-bg.net/cart/50644p1r47524p1r45925p1r43848p1r46974p1r49615p1r46869p1rf.htmlНа първо време ще бъдеш със 4гб рам, след време ще добавиш още. Добавил съм много добра видео карта и добър процесор с отделно захранване и кутия.Sent from my Foxsky T33 using Taptalk PRO

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо забрави за тая фирма понеже са най-големите крадци и лъжци в България. Готови конфигурации също не гледай без значение от фирмата.

Подбираш всичко на части. Така получаваш пълната гаранция за всеки компонент а не орязана и ти излиза по-евтино + че избираш максимума за нуждите си.

Поне в нормалните фирми сглобяването е безплатна услуга та ако не можеш да се справиш сам не е проблем пак да получиш готова машина.

пс. Честото играене не е проблем. Проблема са заглавията които искаш да играеш дори да е веднъж в месеца. Някакви примери?

Иначе предложението на Нико_ е добро и ако махнеш едната плочка рам ще влезеш в бюджета.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората от форума, ще ти предложат прекрасни конфигурации. Моят съвет е да не вземаш нищо от фирмата, от която си показал конфигурацията !

Редактирано от cappie (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за мненията!Ако примерно добавим по нисък клас видео,примерно sapphire р7 240 4гб ддр3 with boost вместо палита примерно ? Давам примерен вариант, за да не оскъпяваме много от към видео карта,какво мнение бихте дали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Ето ти нещо в долния диапазон на бюджета. Под 650/7770 не падай ако все пак ще играеш игри. Тази която си посочил е на ниво вградено видео и няма смисъл да се купува.

Количеството памет на видеокартата не те бърка поне при тия под 300 лв. грубо казано. Гледа се вида и. Да е GDDR5 а не 3. Но дори да е над 300 лв. няма да има нужда от 4GB.

Това с ядрата и честотите също е доста подвеждащо. Например ако искаш да намалиш още сумата се насочи към 760К. Това е по-слаб процесор имай го предвид.

Количка

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжелявам сега видях от предния ти пост че си ме питал като заглавия ми примерно call of duty,battle field,crysis,NFS като всички тези съм ги играл на гт 220 1гб дд3 без crysis естествено заради directX-a,като тук за картата ме грабна,а примерно като съотношение в процесора между този които ти ми предложи и предложението на нико,кой е по добрият вариант в случая

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FX-6300 и I3 са що годе равни. Виж 760К е по-слаб и от двата. 

пс. Може да вземеш някое АПУ щом са ти толкова ниски изискванията. Пак ще е по-добре от GT220. - http://nikem-bg.net/cart/45645p1r1001847p1r45555p1r49614p1r50818p1r50086p1r2008p1rf.html

Вграденото видео е HD8670D. Все пак това не е препоръка а просто пример.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да мерси много отново,не дадох примера с старото видео понеже машинката която имах имаше amd II x4 2.61 4 ram i gt 220 и просто търся оптимално по добър и бюджетен вариант
Naruto, ako примерно добавим към втората конфигурация(допада ми)  AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ и 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9  трябва да сменим и дъното което пак ни връща към нико?
Или примерно без fx-a но да има малко повечко рам ?
Какви са вариантите в тези два случая?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, търся да си закупя нова конфигурация(предпочитам сглобена,но дори и да не е) разполагам със всичко останало трябва ми само машината бюджета е 800-900лв като в случая ще се използва предимно за филми скайп и т.н но също и  за игри макар и не много често,също да добавя че няма да се клоква.

За процесор си мисля X4 740 4 Ядра x3200мхз

За рам памет да е поне 6гб ,хард 500гб е достатъчен от вас очаквам препоръки за останалото а дори и за процесора и рамта примерно какво бихте ми препоръчали не ми трябва някаква чудовищна видео карта, но и да е е много слаба 

какво бихте казали за този http://evarna.com/component/virtuemart/kompyutri/za-geimari/a-132013-06-29-14-30-07-detail?Itemid=0 

добре ли е като цяло и примерно дали би издържал 6-8 рам ако му се сложи ?

Благодаря Ви много!!

ХЕХЕ GT630 2gb ddr3 Game edition  :shock11:

ХЕХЕ GT630 2gb ddr3 Game edition :shock11:

Редактирано от MachineZZ_BG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да мерси много отново,не дадох примера с старото видео понеже машинката която имах имаше amd II x4 2.61 4 ram i gt 220 и просто търся оптимално по добър и бюджетен вариант

Naruto, ako примерно добавим към втората конфигурация(допада ми)  AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ и 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9  трябва да сменим и дъното което пак ни връща към нико?

Или примерно без fx-a но да има малко повечко рам ?

Какви са вариантите в тези два случая?

Може да добавиш на което и да е от предложенията ми един кит от 8ГБ и да изтриеш този от 4ГБ.

http://nikem-bg.net/cart/48192p1r49579p1r1001847p1r48825p1r45555p1r49614p1r50818p1r50101p1rf.html

http://nikem-bg.net/cart/48192p1r1001847p1r45555p1r49614p1r50818p1r50086p1r1143p1r50101p1rf.html

Колкото до предложението на Нико просто замени видеото с GTX650 ако това ти е харесало както и захранването и харда.

http://nikem-bg.net/cart/46268p1r47524p1r50101p1r48192p1r49615p1r1001847p1r45555p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това,като вариант как е ? 

BB код:

Обща стойност - 788.66 лв. с ДДС да дефакто същото като това което ми прати,просто аз съм сложил 4 рам по погрешка,като конфигурация е добре значи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами същото но с по-малко рам. Нали идеята беше да е с повече?

Едит: Да добре е но аз бих взел Интела при положение че излиза същите пари. При новите игри може и да има лек смисъл от АМД-то ама в твоя случай...

Виж ако ще клокваш АМД-то е за предпочитане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да просто аз без да искам сложих 4 рам там,идеята ми беше да е с 2х4,Дъното и захранването е достатъчно добре за тази конфигурация значи?Та да кажем остава тоя вариант но с 8те рам,и ми идват други въпроси на ум понеже съм нямал допир с този доставчик на хардуер а прочетох малко негативни мнения,та въпросът ми е от тях ли да поръчам тази конфигурация и дали имат опцията да го сглобят и да го тестват,не ми е проблем да си го сглобя аз не не се знае коя част може да излезе проблемна в процеса и заминават много нерви и времеСъжелявам ако по някакъв начин се отклонявам от темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сглобяват безплатно и цялата страна пазарува от тях и Скай като най-изгодни и коректни. Аз лично предпочитам да пазарувам от вторите и нямам оплаквания.

EdiT: Да захранването е достатъчно. Видеото е 64W. Процесора е по-лакомичък от Интела но не е проблем също.

Кутията идва с два 120 мм вентилатора та няма да имаш проблем и с прегрявания и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не нямам намерение да го клоквам нито разбира се да играя на макс игрите или нещо подобно просто да ги подкарвам поне на медиума така да се каже а картата като гледам в случая е за предпочитане също така ?Адски много ми помагаш.Благодаря ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако визираш Асуса да за предпочитане е. То всичко е за предпочитане пред Палит в ниския клас. Шумни и греещи бръмчалници от които доста хора се оплакват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи най-вероятно това ще е конфигурацията която ще си поръчам,изглежда наистина адски приемлив и бюджетен вариант!Мерси отново!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи най-вероятно това ще е конфигурацията която ще си поръчам,изглежда наистина адски приемлив и бюджетен вариант!

Мерси отново!

Бих заменил дъното със това 

GB-970A-DS3P-AM3

BB код:

Обща стойност - 765.66 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих заменил дъното със това GB-970A-DS3P-AM3BB код:AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9 ASUS GTX650-E-1GD5 CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU PSU FORTRON FSP400-60APN 85+ GB 970A-DS3P/AM3+ Обща стойност - 765.66 лв. с ДДС

Нямa хaрд в конфигурaциятa!ASROCK H81M-DGS /1150 I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 4GB DDR3 1333 A-DATA 500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB GB N550D5-1GI / GTX550 TI 1GB CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU CORSAIR VS450 450W ATX EU Version Общо 815лв. видео кaртaтa е с производителносттa нa gtx 650 ,но е по-евтинa и е зa предпочитaне ,спестените пaри и изборa нa бюджетно дъно позволявaт дa вземеш и5.Вече ти си решaвaш дaли ще се спреш нa интелскa или aмд конфигурaция!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това е добре като предложение,но тук рамта се намаля,и малко повече инфо ако може съотношение между интела и амд-то,като производителност имам предвид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом нямаш високи изисквания за игри спокойно можеш да минеш с вградена графика:

Крайна цена 876,09 лв.

Тук имаме най-новото APU от AMD с най-бързата вградена графика, 8GB RAM, качествено дъно, голям хард, сносни кутия и захранване. Процесора е с добра производителност и достатъчен за всякакви ежедневни нужди + игри. В бъдеще можеш да добавиш дискретна графична карта ако тази ти се стори недостатъчна. Без записвачка! Една икономична машина с добра производителност. Ако приоритет са игрите тогава може да се насочиш към нещо подобно на предложението на Нико. Варианти имаш доста, но трябва да приоритизираш целите на ползуване на компютъра.

Поздрави! 
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.