Премини към съдържанието
oitz69

Проблем с преинсталация..

Препоръчан отговор

Преинсталирвам настолен комп.-2.4 гх процесор,3гб рам.Преди време съм му сложих седмица,сега ми го донесоха с XP.Пускам бутваща флашка,зарежда и малко след първия рестарт казва "не може да продължи инсталацията" и изключва.Пробвах и с диск-пак същото. На какво се дължи това?Пробвах със 7 Ultimate и със Home Basic.Преди работеше с Ultimate без проблем..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От проблем с харда (малко вероятно ) до проблем с бутващите медии (флашка и диск )

Я пак напиши точното съобщение което излиза . Със сигурност не е само това " Инсталацията не може да продължи " .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез с boot менюто и погледни какво е настроено да се бутва и избери с кое устройсво искаш да се бутва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм имал такъв проблем за съжаление трябваше да форматирам целия хард диск и се управи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез с boot менюто и погледни какво е настроено да се бутва и избери с кое устройсво искаш да се бутва.

Е не четеш ли че инсталацията тръгва , това какво означава според теб , че не е избрано правилното устройство за буутване ли ?

Нека автора напише точно какво изписва като съобщение . Колегата Gangosa e дал съвет според мен правилен , дори бих казал че може да се наложи изтриване на всички дялове и създаването им отново . Но нека да изчакаме да видим какво ще напише автора на темата .Може пък от БИОС да е сменена системата на диска , въпреки че проблемите биха били други - син екран примерно при старта . Но така без точно поне написано съобщението което се показва не бих се наел с диагноза , та остави за съвет .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не четеш ли че инсталацията тръгва , това какво означава според теб , че не е избрано правилното устройство за буутване ли ?

Нека автора напише точно какво изписва като съобщение . Колегата Gangosa e дал съвет според мен правилен , дори бих казал че може да се наложи изтриване на всички дялове и създаването им отново . Но нека да изчакаме да видим какво ще напише автора на темата .Може пък от БИОС да е сменена системата на диска , въпреки че проблемите биха били други - син екран примерно при старта . Но така без точно поне написано съобщението което се показва не бих се наел с диагноза , та остави за съвет .

Съобщението се появава точно за 2 сек и компа гасне...нещо от сорта "Уиндоус не може да конфигурира...."... Сега ще погледна за смяна на системата за диска..имал съм такъв проблем преди с лаптоп,но той не гаснеше...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При гаснене синия екран почти не се забелязва , мигновено е рестартирането .Ако това е проблема  , диска е сложен под решим ACHI  а трябва да е в режим IDE .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо силом да си прави РС - то по-бавно? Това е твърде нескопосано решение. Просто се слага ХР със слипстриймнати драйвъри за SATA контролера. Ако няма, ще му дам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо силом да си прави РС - то по-бавно? Това е твърде нескопосано решение. Просто се слага ХР със слипстриймнати драйвъри за SATA контролера. Ако няма, ще му дам.

Прав си,но все пак трябва да може да се инсталира 7ца.....Въпрос на избер е все пак...

При гаснене синия екран почти не се забелязва , мигновено е рестартирането .Ако това е проблема  , диска е сложен под решим ACHI  а трябва да е в режим IDE .

Няма такава опция в Биоса.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, ами така си го написал, че аз разбрах, че и сега няма проблеми със седмица. Моментът, при който се получава този проблем е при инициализирането на хардуера. Увери се, че всичко по РС - то е в добро здраве. Пусни тест на хард диска, тест на паметта, виж температурите. Извади, почисти, няма как :)

Редактирано от Mozo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, ами така си го написал, че аз разбрах, че и сега няма проблеми със седмица. Моментът, при който се получава този проблем е при инициализирането на хардуера. Увери се, че всичко по РС - то е в добро здраве. Пусни тест на хард диска, тест на паметта, виж температурите. Извади, почисти, няма как :)

Значи пак казвам-работи със XP,не иска да се инсталира 7ца....Преди 2-3 години на този същият комп. съм му слагал седмица и работеше перфектно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти кабел, плюс другото, което ти написах по-горе : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато няма САТА драйвери при инсталация , то тогава се наблюдава следното :

Инсталацията стига до разпознаването на диска с неговите дялове и там не се виждат такива . Няма гаснене и рестарти и т.н . 

Колкото до това че някой щял да си прави зорлем компютъра по-бавен- дори и със вграждане на драйвери за САТА , в доста от случайте и при машини който си имат в БИОС опциите за смяна IDE-ACHI, поставянето в режим ACHI при стартиране води до син екран и рестарт почти едновременно . Това при XP .

При 7 такива неща със САТА драйвери не са нужни . Проблема може да както е казал колегата в кабел, в хард и т.н ,. Опцията в БИОС не е непременно в този вид IDE-ACHI . Може да е под друга форма и наименование . Да се търси и опция свързана със САТА .

Не зная нито какъв е БИОС , нито нищо ,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато няма САТА драйвери при инсталация , то тогава се наблюдава следното :

Инсталацията стига до разпознаването на диска с неговите дялове и там не се виждат такива . Няма гаснене и рестарти и т.н . 

Колкото до това че някой щял да си прави зорлем компютъра по-бавен- дори и със вграждане на драйвери за САТА , в доста от случайте и при машини който си имат в БИОС опциите за смяна IDE-ACHI, поставянето в режим ACHI при стартиране води до син екран и рестарт почти едновременно . Това при XP .

При 7 такива неща със САТА драйвери не са нужни . Проблема може да както е казал колегата в кабел, в хард и т.н ,. Опцията в БИОС не е непременно в този вид IDE-ACHI . Може да е под друга форма и наименование . Да се търси и опция свързана със САТА .

Не зная нито какъв е БИОС , нито нищо ,

Просто ти е бедна фантазията на колко РС, които са правени за виста и седем съм слагал ХР и никъде не съм имал проблеми със сини екрани. Престани да ги плещиш наляво и надясно, чул-недочул. И Win7 нямал нужда от SATA драйвъри, а Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто ти е бедна фантазията на колко РС, които са правени за виста и седем съм слагал ХР и никъде не съм имал проблеми със сини екрани. Престани да ги плещиш наляво и надясно, чул-недочул. И Win7 нямал нужда от SATA драйвъри, а Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

1. За последен път ми казваш че плещя неща, ясно ?

2. Да , за тези неща от материята фантазии аз няма ,а може би трябва да имам ? Трябва да мога да си фантазирам колко 20-30 компютъра или 50 си инсталирал ? Айде с фантазиите да спреш , какво ще кажеш ?

2 Няма такива компютри правени за Vista или 7 ! Има такива на които са инсталирани сега и в миналото с въпросните ОС-ми . Ако имаш някакви претенции по забележката ми , напиши тук марка и модел на машина без значение десктоп или лаптоп "направена за Vista или 7 " .

3. Никога не казвам неща просто защото съм ги чул , винаги казвам неща който съм видял с очите си .

4. Не зная ти колко машини си инсталирал и какви проблеми със сини и бенбени екрани екрани си имал или нямал  , но мога да ти кажа че на поне 100 машини ( и настолни и лаптопи ) ми се е случвало при смяна на режимите от IDE към ACHI  при старт на системата да има син екран със грешка описваща проблем със HDD . Той винаги е мигновенен и едновременен със рестарта на машината , ако човек не знае , няма и да го забележи . Ти доказано вече не знаеш това .

5. Да , Уиндоус 7 няма нужда от SATA драйвери , мога да ти изредя поне 30 модела на различни лаптопи в голямата си част, на който XP ако не му се направи вграждане на въпросните драйвери не може да разпознае HDD , но стартира ли се инсталация на Уин 7 всичко си минава както трябва . В редки случай на стари дъна изниква проблема със драйвери за SATA при инсталиране на Уин 7 . Дори когато е налице такъв проблем, в не редки случай се оказва просто скапано копието на Уиндоус , а не друго .

Случаите когато имаме такъв факт като тук описания , се приемат като изключение и дори предписанията за това са да се опита първо смяна на режима за HDD. Защо ли е това според теб ?

Когато ти минат през ръцете поне 500-600 (на първо време )  компютъра тогава можеш да говориш какво и що си видял и с какво си се сблъскал . До тогава  буквичка повече не желая да драсваш по мой пост или адрес .

Дори не забелязваш че съм те подкрепил в глупостта ти с която си написал на работещ добре компютър  с друга ОС-ма да се прави проверка на кабели и незнайно защо на температурите.При такъв описани в темата проблем какво общо има температурата наистина е нужна фантазия за да се стигне до обяснение някакво . Какво трябваше да ти напиша ? Че плещиш отровени глупости ли ? Въздържах се , но явно ти пропускаш много неща .

Спорове с теб не желая . Не желая обиди и мерене на кой, как ,какво и кога  . Мисля че съм написал ясно и точно каквото имах да ти кажа .

Бъди здрав, умен и просто по-внимателен .

Поздрави с най-добри чувства .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях се в приключение с тази 7ца и му плеснах една 8ца...:) засега работи.Между другото угасна точно след готовата инсталация,включих го и засега бачка,но явно си има проблем някакъв....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвери за САТА сложили ? Има описана процедурата прекрасно в линка даден от bluelight

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвери за САТА сложили ? Има описана процедурата прекрасно в линка даден от bluelight

Не стана.Нямаше подходящ драйвър за конфигурацията..... Поне така изписа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. За последен път ми казваш че плещя неща, ясно ?

2. Да , за тези неща от материята фантазии аз няма ,а може би трябва да имам ? Трябва да мога да си фантазирам колко 20-30 компютъра или 50 си инсталирал ? Айде с фантазиите да спреш , какво ще кажеш ?

2 Няма такива компютри правени за Vista или 7 ! Има такива на които са инсталирани сега и в миналото с въпросните ОС-ми . Ако имаш някакви претенции по забележката ми , напиши тук марка и модел на машина без значение десктоп или лаптоп "направена за Vista или 7 " .

3. Никога не казвам неща просто защото съм ги чул , винаги казвам неща който съм видял с очите си .

4. Не зная ти колко машини си инсталирал и какви проблеми със сини и бенбени екрани екрани си имал или нямал  , но мога да ти кажа че на поне 100 машини ( и настолни и лаптопи ) ми се е случвало при смяна на режимите от IDE към ACHI  при старт на системата да има син екран със грешка описваща проблем със HDD . Той винаги е мигновенен и едновременен със рестарта на машината , ако човек не знае , няма и да го забележи . Ти доказано вече не знаеш това .

5. Да , Уиндоус 7 няма нужда от SATA драйвери , мога да ти изредя поне 30 модела на различни лаптопи в голямата си част, на който XP ако не му се направи вграждане на въпросните драйвери не може да разпознае HDD , но стартира ли се инсталация на Уин 7 всичко си минава както трябва . В редки случай на стари дъна изниква проблема със драйвери за SATA при инсталиране на Уин 7 . Дори когато е налице такъв проблем, в не редки случай се оказва просто скапано копието на Уиндоус , а не друго .

Случаите когато имаме такъв факт като тук описания , се приемат като изключение и дори предписанията за това са да се опита първо смяна на режима за HDD. Защо ли е това според теб ?

Когато ти минат през ръцете поне 500-600 (на първо време )  компютъра тогава можеш да говориш какво и що си видял и с какво си се сблъскал . До тогава  буквичка повече не желая да драсваш по мой пост или адрес .

Дори не забелязваш че съм те подкрепил в глупостта ти с която си написал на работещ добре компютър  с друга ОС-ма да се прави проверка на кабели и незнайно защо на температурите.При такъв описани в темата проблем какво общо има температурата наистина е нужна фантазия за да се стигне до обяснение някакво . Какво трябваше да ти напиша ? Че плещиш отровени глупости ли ? Въздържах се , но явно ти пропускаш много неща .

Спорове с теб не желая . Не желая обиди и мерене на кой, как ,какво и кога  . Мисля че съм написал ясно и точно каквото имах да ти кажа .

Бъди здрав, умен и просто по-внимателен .

Поздрави с най-добри чувства .

И продължаваш да пишеш глупост след глупост. Никъде не съм говорил за компютри специално направени за определена ОС, въпреки че има такива, но аз нищо не съм казал по темата. Езика ли си чешеш? И продължаваш да твърдиш глупостта, че Win7 нямал нужда от драйвъри.... Надявам се да не попадам на такива доктори в здравната система. Това, че ги има вградени (повечето), защото е по-нова ОС, не означава, че няма нужда от тях. Все едно сега като ти слипстриймна едно .iso на ХР със SATA драйвъри и като започнеш да инсталираш безпроблемно на всякакви машини, с открит хард диск, да започнеш да плещиш, че ХР няма нужда от SATA драйвъри. Мислиш ли въобще като пишеш?

И само в работата компютрите, които поддържам са над 100, вече десета година. И на частно бачкам много, от 15 години. Със сигурност съм преинсталирал над 10 000 компютъра, така че се поспри малко, докторе!

И когато вече ОС е инсталирана и смениш режима от IDE на AHCI, или пък обратното, е повече от ясно, че има проблем и дава син екран. И това има начин да се превъзмогне, но хич, ама хич не говорехме за това.

Ходи попитай някой батко, някой, който разбира малко повече от теб, което няма да е трудно, поинтересувай се наляво надясно по въпроса и се върни с провесен нос да се извиниш, че лъжеш безогледно хората, че и се караш чак, докато плещиш.

винаги казвам неща който съм видял с очите си .

В редки случай на стари дъна изниква проблема със драйвери за SATA при инсталиране на Уин 7 .

в не редки случай се оказва просто скапано копието на Уиндоус 

Ти разлика между единствено и множествено число правиш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе вие двамцата(PC doctor и Mozo) няма ли да престанете с мерене на знания кой е по по най.Идете при бат Енчо а не да оспамвате темите.Вашето поведение с нищо не помага на питащият.

Извинявам се за офтопика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си Iliyan . Е така се получава когато някой който и хал хабер си няма нито кой си , нито какво правиш решава да ти се прави на велик и да те праща при "батко " , а самия той най-вероятно е поне 10-15 години по малък от теб .

И продължаваш да пишеш глупост след глупост. Никъде не съм говорил за компютри специално направени за определена ОС, въпреки че има такива, но аз нищо не съм казал по темата. Езика ли си чешеш? И продължаваш да твърдиш глупостта, че Win7 нямал нужда от драйвъри.... Надявам се да не попадам на такива доктори в здравната система. Това, че ги има вградени (повечето), защото е по-нова ОС, не означава, че няма нужда от тях. Все едно сега като ти слипстриймна едно .iso на ХР със SATA драйвъри и като започнеш да инсталираш безпроблемно на всякакви машини, с открит хард диск, да започнеш да плещиш, че ХР няма нужда от SATA драйвъри. Мислиш ли въобще като пишеш?

И само в работата компютрите, които поддържам са над 100, вече десета година. И на частно бачкам много, от 15 години. Със сигурност съм преинсталирал над 10 000 компютъра, така че се поспри малко, докторе!

И когато вече ОС е инсталирана и смениш режима от IDE на AHCI, или пък обратното, е повече от ясно, че има проблем и дава син екран. И това има начин да се превъзмогне, но хич, ама хич не говорехме за това.

Ходи попитай някой батко, някой, който разбира малко повече от теб, което няма да е трудно, поинтересувай се наляво надясно по въпроса и се върни с провесен нос да се извиниш, че лъжеш безогледно хората, че и се караш чак, докато плещиш.

Ти разлика между единствено и множествено число правиш ли?

Никога не се връщам с провесен нос от нищо . Батко съм сигурен че ти спокойно можеш да ми викаш . Не се хващай за някоя правописна грешка като удавник за сламка , който не може да каже нищо смислено . Пак ти повтарям , далече си от мен и като години и като знание ,видно е от това което пишеш .Тези неща са видни не само за мен . Личи се че опита ти е доста малък , самия факт че когато ти напишат конкретни неща , се чудиш какво да надраскаш в отговор .

Стига , спри , мисля че бях любезен с теб и ти написах нещата директни и такива каквито са , а не това каквото и щото . Това което съм написал могат да ти го кажат стотици хора по-навътре в нещата . А ти си седнал да ме пращаш да чета насам -натам . Засрами се малко . Сина ми сигурно на половината на твоята възраст . Казвам ти , бъди разумен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти го обясня възможно най-елементарно, барем схванеш - Win7 си има вградени драйвъри за SATA контролера и ги използва тях. Това, че не се налага да ги слагаш допълнително (в повечето случаи) не означава, че няма нужда от тях. Има и той си ползва вградените. А когато евентуално няма, не напразно има опция да му се укаже път, откъдето да ги прочете. За всяко устройство е нужен драйвър, дори за IDE. Това, че ОС го има вграден, не означава, че няма нужда от драйвър. Разбра ли най-сетне?

И приеми, че не си най-възрастния на света, има и по-възрастни от теб ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета...не ми помагате изобщо така..:).Направих тест със HD Tune...не показа грешки.Явно прословутия драйвър е причината...как да го инсталирам?? опитах по време на инсталация ,но не стана...Не намери подходящ дрйвър за моята "система"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според модела на дъното, отиваш в сайта на производителя и го сваляш. Слагаш го на някакъв външен носител и по време на инсталацията указваш мястото. От Load Driver:

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.