Премини към съдържанието
Бум

Информация за Windows Server 2003 и 2008

Препоръчан отговор

Здравейте !

Имам няколко теми, по които трябва да се образовам, не много задълбочено, а основно.

Става въпрос за това какво е Windows Server, приоритизиране и работа с Task Manager,работа и основни функции на Активната директория, основни видове и работа с Backup услугата, Batch and Scheduling, файлови системи в Windows разлики и структура.

Знам, че всичко това го има в Google разбира се, че ще търся и там, 

искам някой, който разполага с информация, която мисли, че би ми била полезна, нека я сподели или ако има желание за обяснения също нека сподели :) 

Благодаря ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Имам няколко теми, по които трябва да се образовам, не много задълбочено, а основно.

Става въпрос за това какво е Windows Server, приоритизиране и работа с Task Manager,работа и основни функции на Активната директория, основни видове и работа с Backup услугата, Batch and Scheduling, файлови системи в Windows разлики и структура.

искам някой, който разполага с информация, която мисли, че би ми била полезна, нека я сподели или ако има желание за обяснения също нека сподели :)

Благодаря ! 

Темата е за една цяла книга. Започнете четенето от ръководствата на Майкрософт, там нещата са доста добре описани

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука е форум не е университет,училище,и не се изнасят курсове и лекции.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Благодаря ! 

Ще трябва доста да прочетеш и научиш, което не става бързо естествено. Ето тук намерих малко урочета, може да са ти от полза.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябва да ви обяснявам какво е Win Server ще ми отнеме много време колегите са прави. WinServer е олекотена операционна система само за хостинг. Windows Srv e като XP само, че много олекотена и бърза по-вече време (с години) издържа без пре-инсталация и са активирани само компонентите за работа в хост среда. Медийни  и звукови глезотийки са деактивирани (по подразбиране). Има защити против зловредни софтуери. Говоря и за двете ОС като гледна точка но по параметри са различни. Това са основните неща при работя с тях. Другите по подробни работи и приложения трябва да хванете книгата и да четете. Щото са много прозорци и администраторски роли както и различни видове адреси се изучават IP adr DHCP adr WINS и DNS . 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което сте обяснили е идеално за целта която имам.

Трябват ми някакви основни знания за нещата,които съм написал във първия пост.Просто като ме питат да мога да кажа по няколко изречения за всяко едно от тях.

Благодаря :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.