Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
ScD

Bitcoin копачи - надеждност, възвръщаемост и т.н.

Препоръчан отговор

Здравейте,Планирам да започна да копая биткойни с ASIC у-ва. Към момента съм се спрял на едно у-во на Технобит и се чудя дали ще има възвръщаемост. Според един от многото калкулатори в нета излиза, че ще си върна парите за у-вото за около 2-3 месеца при прогнозна трудност от 3741021036.20941267 (а това е доста над текущата трудност).Бих се радвал да получа някакви отзиви от хора които са използвали подобни у-ва, евентуално с примери.Също така ако някой е закупувал у-ва от въпросните Технобит, дали фирмата е коректна.Благодаря предварително за отзивите.PS: не съм сигурен за раздела, моля ако някой модераторите прецени че не съм уцелил правилния раздел, да премести темата в по-подходящ. Благодаря.

Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз забелязах, че ситуацията с MTGox не е цветуща, но може би това е добър шанс да се закупят биткойни на ниска цена, които така или иначе са необходими за закупуването на обурудване. В последствие ако има ръст в цената доста лесно може да се припечели доста. А и има и други сайтове за търгуване на виртуалната валута...Някой друг с коментари и идеи?
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има спец форум за биткойните и подобните му.

Там ще намериш отговори на въпросите ти

http://bitcoinbg.eu/forum/index.php?sid=185836af6824838b4e480ced3291354b

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко по-малко от  2 TH/s ще е много трудно за избиване, а освен че ще трябва да го избиеш в бъдеще ще трябва да ти носи и прилична печалба. Направи си хубаво сметката с каква скорост копае, колко ще ти носи на ден и за колко време ще си върнеш парите. Аз бих инвестирал или директно в bitcoin-и(ако имаш нерви за борсови игрички), или в scrypt копач с видеокарти. Дори големите по наш стандарт миньори с KNC Neptune си ги разпродават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това у-во от Технобит е за 260GH/s... за приблизително 2000хил.лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

260GH/s при сегашната трудност ще прави по приблизително 0.0415 BTC на ден, но само след по-малко от 24 часа трудността ще скочи с около 20% и дневния доход ще падне на 0.0345, което при днешния курс е около €15 на ден. След десетина дни ново покачване с нови ~20-30% и съотв. нов спад, след още 10 дни още и т.н. та в момента в който избиеш инвестицията хардуера вече няма да може да докарва достатъчно доходи, че да си платиш тока, а и да остава нещо и за теб, a ще разполагаш с нещо непродаваемо без никаква стойност. За 2000лв. обаче може да вземеш:

AsRock H61 Pro BTC ~ 120лв.

4GB RAM ~ 60лв.

8GB флашка ~ 10лв. (за BAMT LTC или SMOS)

EVGA 1000W SuperNOVA 1000 G2 Gold Modular ~ 350лв.

4x Sapphire Radeon R9 270X ~ 1400лв.

4х PCI-e riser(extender) ~ 100лв.

С това нещо ще правиш около 1900kH/s скрипт, което е около ~ 15лв. на ден или 450лв. на месец, от които ще имаш около 80лв. за ток, а ако си поиграеш с многобройните алтернативни монети може и по 500-600лв. на месец да изгарваш. Предимството на това е, че в момента в който избиеш половината инвестиция(1000лв.) дори и да продадеш хардуера на 2/3 от цената на нов пак ще си на печалба, а другото е, че добива от scrypt е горе-долу постоянен и дори след година пак ще изкарваш не малко пари.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах ги и аз тия scrypt валути, но някак си ми се струват не особено надеждни и с доста вариращ курс. А и доколкото видях, трябва да се конвертират първо в биткойни и след това вече като продадеш биткойните да си си прибереш парите.Но за това у-во явно си прав, че няма смисъл.Тая конфигурация, която си предложил, ще изкарва някакви пари, но както сам посочваш, ще изкарва около 400лв. чисти на месец. Ако реша да я запазя и да я сменя на по-късен етап, ще ми докарва доста малък доход - грубо да го кажем - една минимална работна заплата. А една минимална работна заплата е нищо... някак си не си заслужава.Да кажем че реша да задържа тая конфигурация за 12 месеца и след това да я продам, чистата ми печалба ще възлиза на около 3500-4000лв., което някак си разпределено за цяла година не е нещо кой знае какво.Аз честно казано се надявах на по-голяма доходност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

такаа... горе-долу събрах някаква конфигурация... трябва да махна едното дъно и единия процесор.Нещо друго, което мога да променя, така че да се подобрят нещата?А ако взема някакво APU на AMD с вградено видео дали няма да е по-добре? Дасе впрегне и вграденото видо да бачка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

такаа... горе-долу събрах някаква конфигурация... трябва да махна едното дъно и единия процесор.Нещо друго, което мога да променя, така че да се подобрят нещата?

Кутията и твърдия диск са излишни.

32gb USB флашка/карта памет е достатъчна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията и твърдия диск са излишни. 32gb USB флашка/карта памет е достатъчна.

хубаво кутията е излишна, ама къде ще наредя компонентите? голи на шкафа да прашлясват ли?Също така не съм сигурен че 32ГБ флашка ще са достатъчни, при положение, че за да копае машината ще трябва да има свалени предишните блокове с данни, които за някои валути са по няколко гигабайта - за биткойн са 18ГБ, за РЕДД са около 3ГБ... а ако ще копая скрипт валути, вероятно ще трябва да съм свалил няколко портфейла. Пък и трябва даима място и за операционн асистема... Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
хубаво кутията е излишна, ама къде ще наредя компонентите? голи на шкафа да прашлясват ли?

Да 

Публикувано изображение

Също така не съм сигурен че 32ГБ флашка ще са достатъчни, при положение, че за да копае машината ще трябва да има свалени предишните блокове с данни, които за някои валути са по няколко гигабайта - за биткойн са 18ГБ, за РЕДД са около 3ГБ... а ако ще копая скрипт валути, вероятно ще трябва да съм свалил няколко портфейла. Пък и трябва даима място и за операционн асистема...

Не се ли копа под линукс?

С хардуера съм запознат горе-долу но софтуерната част малко ми бяга.

Приятели карат със стари хардове от 40-80gb.

Единия до скоро беше с отключен семпром 140 сложен на дъно с максимален брой PCI слотове, видео картите изнесени с преходници и наредени върху дървена конструкция тип направи си сам.

Тока му е служебен та горе долу докарваше някакъв доход.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да 

Публикувано изображение

Не се ли копа под линукс?

С хардуера съм запознат горе-долу но софтуерната част малко ми бяга.

Приятели карат със стари хардове от 40-80gb.

Единия до скоро беше с отключен семпром 140 сложен на дъно с максимален брой PCI слотове, видео картите изнесени с преходници и наредени върху дървена конструкция тип направи си сам.

Тока му е служебен та горе долу докарваше някакъв доход.

Копае се и под Виндоус!

Въпрос на вкус и силни усещания

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Портфейла в никакъв случай не се държи на машината с която копаеш, а на друг компютър, по възможност се ползва само когато се прехвърлят стотинките и задължително се прави бекъп на няколко места на wallet.dat и се криптира със сигурна парола. Кутия в никакъв случай - няма как да охлаждаш няколко видеокарти в нея. Прави се стенд и видеокартите се връзват с .екстендъри  като може и от евтините - такива, но с USB е далеч по-удобно. Може да се копае и с 2GB флашка с тази дистрибуция - SMOS LTCRabbit Edition

Дъно ASROCK H61 PRO BTC или ASROCK H81 PRO BTC, специализирани за multi-gpu копачи с допълнителни захранващи молекс конектори на самото дъно, процесора според сокета, най-евтиния, 4GB RAM, най-евтината, като двуканалния режим не помага с абсолютно нищо. Видеокартите по-добре AXR9 270X 2GBD5-TDHE/OC. Охлаждането е по-добро от това на Сапфира. Ще трябват и няколко допълнителни вентилатора да вкарват студен въздух към видеокартите. Вземаш и от тях възможно най-евтините. В Конрад има едни по 3,50лв. с доста добър въздушен поток.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажем че реша да задържа тая конфигурация за 12 месеца и след това да я продам, чистата ми печалба ще възлиза на около 3500-4000лв., което някак си разпределено за цяла година не е нещо кой знае какво.

Пич след като печалба от 200% на годишна база ти малее  дръж си ги парите в банка там ще ти дадат 2-3%. По-висок процент можеш да изкараш евентуално от наркотици ако не те хванат. Не те знам в кой клас си но е очевадно че до сега не си изкарвал пари сам.

Людмиле ако му кажеш че това е максимум който може и да не стигне и трябва да се задоволи с 15-20% по-нисък добив и със сигурност ще се откаже. 

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич след като печалба от 200% на годишна база ти малее  дръж си ги парите в банка там ще ти дадат 2-3%. По-висок процент можеш да изкараш евентуално от наркотици ако не те хванат. Не те знам в кой клас си но е очевадно че до сега не си изкарвал пари сам.

Людмиле ако му кажеш че това е максимум който може и да не стигне и трябва да се задоволи с 15-20% по-нисък добив и със сигурност ще се откаже. 

Малко си в грешка... Просто изкарвам достатъчно, за да не ме бъркат 300лв на месец повече или по-малко...

Прав си, че 200% на годишна база не са малко, но не бях ги осмислил, че са толкова на първо четене.

Сега знам какво ми е необходимо, преценил съм колко точно ще ми е инвестицията и колко приблизително ще е възвращаемостта, но пък идва следващият проблем - къде да ръгна тая щайга като я взема, така че да не ми пречи и да не ми шуми прекалено много...

Но тоя въпрос е очевидно, че ще трябва да го реша сам.

Благодаря за помощта.

Веднъж да поръчам и сглобя всичко, ще дам отзиви. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко си в грешка... Просто изкарвам достатъчно, за да не ме бъркат 300лв на месец повече или по-малко...

Прав си, че 200% на годишна база не са малко, но не бях ги осмислил, че са толкова на първо четене.

Сега знам какво ми е необходимо, преценил съм колко точно ще ми е инвестицията и колко приблизително ще е възвращаемостта, но пък идва следващият проблем - къде да ръгна тая щайга като я взема, така че да не ми пречи и да не ми шуми прекалено много...

Но тоя въпрос е очевидно, че ще трябва да го реша сам.

Благодаря за помощта.

Веднъж да поръчам и сглобя всичко, ще дам отзиви. :)

Като начало това няма да е щайга а риг защото няма кутия в която да го събереш. Дори и слотовете по дъното да са оптимално разположени за да могат да се сложат 4 видеокарти то тогава те ще си запушват една на друга охладителите. варианта е някое водно за четирите карти и по-евтиния е риг. Самоделна стойка на която картите се изнасят по на високо с екстендери който са дадени в предни мнения, за да могат да се отдалечат една от друга за да се охлаждат.

Това къде да я ръгнеш е строго индивидуален проблем но най малкото трябва да имаш в предвид, че размера ще е повече от колкото на една РС кутия. За шума е важно оптимизирането на въздушен поток и колкото по-добре е оптимизиран толкова по тихи ще са вентилаторите. 

Зимно време тоя риг е желателно да е в жилищно помещение защото ще намали сметката за отопление :)

Ще се направя че ти вярвам за това че +/-300 не ти пукат, мога да го приема ако изкарваш 5-6000 нагоре. но дори и тогава не виждам проблем да си направиш един такъв риг и той да ти изплаща новата кола да речем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.