Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, живея в къща в гр.Русе на 4 етажа. Доставчика ми на интернет е "Делта". На 3-я етаж е модема след който има рутер.Имам Wi-fi на 4-я етаж,но ще се ползва интернет на 3-я и 1-я. На 2-ят етаж има наематели за това там не може да се прави нищо. Рутерът на 3-я етаж е TP-Link TL-WR740N. На 3-я етаж се ползва то 1 настолен,лаптоп и таблет.На 1-ят ще се ползва от смартфони(2),настолен и лаптоп.И така въпросът ми е как да направя така,че да имам интернет и на 1-ят етаж.Имам възможност да прокарам кабел от 3-я етаж(рутера) до 1-я етаж до настолният,но обхвата на WI-Fi за лаптопа и смартфоните на 1-я етаж е много слаб и не ми върши работа.За това си мисля за 2-ри рутер,който да е на 1-ят етаж,но не знам има ли някакви по специални настройки на 2-ят рутер или просто пускам кабел от LAN на 1-ят рутер(3-ти етаж) към  WLAN на 2-ят рутер(1-ви етаж) и вече от 2-я си имам wi-fi мрежа на 1-ят етаж и с кабел си свързвам настолният ?Благодаря предварително.!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От модем, ако може - 3 кабела до централно място на 3-те етажа от къщата и там рутер с настройки да дава различен подклас мрежи - 1.1-254;2.1-254;3.1-254. Така, мисля ще получиш оптимален резултат за всеки етаж. Естествено капацитета на доставчика трябва да е достатъчен (скоростта) - иначе всички ще се мъчите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.