Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Ориентирам от доста време към SSD твърди дискове, но още се ослушвам и чакам да се смъкнат леко на долу. Въпроса ми е следния, понеже има доста видове вече, това ли да гледам в описанието:Sequential Read 550 MB/s

Sequential Write 500 MB/s

На доста от фирмите това инфо, някак си не присъства. Тези данни ги взех от Intel 525 series, а неговия брат и леко по-евтин по цена A-data Prime Pro SP600 показа други стойности:Sequential Read: 440 MB/sec

Sequential Write: 140 MB/sec

Та кое е най-важното нещо на което трябва да се обръща внимание при покупка на SSD, тъй като тези скорости рядко се показват при други производители. Също така съм се спрял на ориентировъчно 120gb тъй като искам да го използвам само за OS и няколко фотографски програми и евентуално, някоя игра. Останалото на обикновен хард.Поздрави. 

Редактирано от Kuncavia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще го ползваш за ОС, най-вече гледай Random data read/write access, което го дават в IOPS и да поддържа TRIM (макар че общо взето всички нови SSD-та го поддържат). Samsung 840 EVO или Intel 520/530 са може би най-добрите варианти. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първият вид се свързва на msata, а другият на обикновен SATA 3. Надявам се знаеш какво ознава Read и Write. Иначе KINGSTON SSD 120GB SV300S37A

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. да трябва да гоня високите нива на писане и четене? Kingston е една идея по-бавен от Intel oт показаните примерни? Примерно Samsung-a е почти същия като параметри с този на Intel, само е по-бавен в писането?

Редактирано от Kuncavia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. да трябва да гоня високите нива на писане и четене? Kingston е една идея по-бавен от Intel oт показаните примерни? Примерно Samsung-a е почти същия като параметри с този на Intel, само е по-бавен в писането?

Е виж каква е ценовата разлика между Kingston-а и Samsung/Intel. В момента най-изгодно като пройзводителност/цена е Samsung Evo. Ако се търси най-ефтиното и добро Kingston или A-Data е логичният избор. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърни внимание какво ти е написал The_Reaver! Това те интересува, а не Sequential Read  / Sequential Write 

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един приятел си взе Samsung 840 Evo и е много доволен, достига си скоростите които са по описание. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си Самсунга(аз съм с такъв),системата му дава максимална оценка-7,9.Под уин7 х 64 ултимейт,за около 12 сек се развърта уина,ако не знаеш кой ти е клавиша за биос ще го изпуснеш....як е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.