Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам DVB-T тунер Nippon STB-1310 и реших да го ползвам за TV с монитор BENQ FP 202 WA, със свободен DVI вход .Другия вход /VGA/ e към видеото на PC. Мониторът има бутонче за селектитане на входовете. 

С преходен кабел HDMI to DVI свързах тунера към монитора, настроих резолюция от менюто на тунера - 1080p/50 Hz/, активирах HDMI  и ...мониторът отговори,че приема сигнал,видеото проработи, дори след пад на сигнала/заради недобра антена/ се възстановява.

Дотук добре,но след свързване на PC  с VGA кабела към другия вход стана следното:

При превключване на входовете със сигнала от PC няма проблеми, но от тунера сигналът или не достига-по ниво или по синхрон или мониторът го търси постоянно затъмнен,без дори да изпише "No signal detected" и оттам стигам до началото: разкачам VGA от PC, HDMI/DVI от тунера , изключвам монитор , тунер и след това първо включвам тунера , след това монитора , изписва "No signal detected" , включвам HDMI към тунера и отново гледам видео. Аудиото работи през SCART и чинч и дали е включено или не, не влияе на проблема с опознаването на видео сигнала.

Видеокартата на PC има и DVI изход-свързан към монитора заедно с второ PC към VGA комутацията на видеосигналите от монитора е перфектна.

Не съм пробвал само HDMI към HDMI на телевизор,защото нямам двоен HDMI кабел, но при покупката на тунера изходът бе тестван, дори там ми обясниха за резолюциите от менюто.SCART изхода  работи.

Кабелът HDMI to DVI e 1.5m и е евтин /10 лв/, но едва ли в него е проблема?

Очаквам консулт,за което предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей HDMI изхода на тунера ти нагласен на 1080 пиксела излъчва сигнала на доста по висока честота от тази която входа

на монитора ти може да приеме..

Според мене ако намалиш резолюцията на декодера на 560и ще излезе образ и на монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи с кабел HDMI to DVI тунера работи на монитора!Свързваш с VGA, компютъра и той работи.Превключваш от монитора,обратно тунера да предава и става гаф.Според мен монитора не е в ред.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей HDMI изхода на тунера ти нагласен на 1080 пиксела излъчва сигнала на доста по висока честота от тази която входа

на монитора ти може да приеме..

Според мене ако намалиш резолюцията на декодера на 560и ще излезе образ и на монитора.

Така и започнах,като изредих 560i,560p-out of range,7**p-при тази монитора опозна сигнал и дисплея светна с вертикални,при 1080p се получи този нестабилен резултат и като работи си работи отлично , но до описаното превключване към PC, опитът за връщане към тунера се оказва фатален и следва разкачването на кабелите и захранванията.На 1080i - отново out of range.

1080p/50Hz/ от менюто е настройката,  при която работи и то добре.Идеята е да ползвам монитора като ТВ дисплей, докато не работя с PC-то.

Две в едно е ясно, че имат все някакви недостатъци, въпросът е защо става този срив и ако не е уместно като идея да не губя моето, както и Вашето време?!

Значи с кабел HDMI to DVI тунера работи на монитора!Свързваш с VGA, компютъра и той работи.Превключваш от монитора,обратно тунера да предава и става гаф.Според мен монитора не е в ред.

Точно така! Да, но свързвам втори компютър  DVI към DVI и превключването на сигналите е о.к. - цъкам бутона и се превключват без сривове.

Опитах и директно от тунера с HDMI / HDMI кабел към TV-перфектно-сменяш входовете за сигнал на телевизора, гася и включвам от дистанционните-без проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от GODzillata
      Привет!
      Телевизорът е свързан с компа чрез кабел в LAN мрежа и си гледам филмите на тв-то *.avi филми без проблеми, докато *.mkv да речем, ги пускам през HDMI кабела.
      НО - някои домашни клипове, правени с телефон или камера и след това са минали през render на Sony Vegas - нямат звук през LAN-a, докато през HDMI имат.
      Какъв може да е проблема?
    • от gydi
      Има ли конвектор VGA->HDMI ? Да може да се гледа от VGA на компютъра в HDMI на телевизора?
      (телевизора няма VGA,lan,wifi, компютъра няма HDMI)
      Ако има къде се продават?

• от Nikolai Kotsev
      Здравейте банда.Тъй като съм абсолютно нежев в тази тема ще питам вас.
      Днес смених стария телевизор с нов http://www.samsung.com/uk/tvs/uhd-ku6000/UE40KU6000KXXU/ и нещо не мога да го накарам да се свърже с PC-то ми.Свързал съм го директно към видеокартата с HDMI кабела и не се появява.Приятел ми каза само че трябвало да включа HDMI кабела и щел да тръгне ама .... уви не тръгва.Изгледах сума ти щуротии в нета и нищо не става.Не мога да накарам компа ми да го намери като втори монитор.Компа ми е с PALIT GTX750TI Dual OS видеокарта с последната версия на драйвери.Дайте някаква идея как да го накарам да тръгне
    • от katerinageorgieva
      Здравейте, 
      имам проблем с звука при LG смарт телевизор. Докато беше свързан, натиснах на Disable this device от контрол панела и сега не ми работи. Тоест изкарва ми само картина, а звукът изкарва от лаптопа. Смених кабелите, изтеглих нови драйвери, търсих в настройките - нищо. Ще бъда много благодарна, ако има някой, който може да ми помогне.
    • от Kolew11
      Здравейте! Чета доста противоречиви мнения за хромкаста, някой по запознат да ми обясни с една две думи дали мога да гледам филми от PC без да забива като програмите  Nero Mediahome и прочие. Преди няколко дни ми изписа на смарт ТВто, че юни месец ми спират поддръжката на YouTube, може би е от ъпдейта, който направих на системата, а аз лично си ползвам много тубата с Youtube pair си пускам от телефона и от компютъра и си слушам музика, та това е една от причините да питам за хромкаста. Другото този HDMI мъжки, женски не ги разбирам много плюс, че трябва да е към 5 метра,защото компютъра ми е далеч и мисля, че на PCто мога само към единия вход да го включвам тоест трябва да махам монитора. Та какво ви е мнението какви са ми вариантите, дали не мога да си върна някаква стара версия поне на Youtube?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.