Премини към съдържанието
blu3x

Авторски права на музика от клип в Ютюб

Препоръчан отговор

Днеска видях, че имам съобщение в Ютюб. Пишеше, че : 

"Видеоклипът ви може да включва музика, която се притежава от трета страна.". Трябва ли да изтрия този клип? Клипа съдържа инструментала от песента на "Ice Cube-Why We Thugs". Аз потвърдих известието за авторските права. Гледам, че мога и да го отхвърля. Какво е най-добре да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днеска видях, че имам съобщение в Ютюб. Пишеше, че : 

"Видеоклипът ви може да включва музика, която се притежава от трета страна.". Трябва ли да изтрия този клип? Клипа съдържа инструментала от песента на "Ice Cube-Why We Thugs". Аз потвърдих известието за авторските права. Гледам, че мога и да го отхвърля. Какво е най-добре да направя?

Правилно си отхвърлил искането.Можеш да потвърдиш и за лиценза който във всяка държава е различен и няма как да бъде проверен.На практика ти искат нещо като декларация че имаш право да ползваш музиката.Така youtube се предпазва от евентуални искове.Има срок в който да решат дали да оставят клипа или не и в 90% от случаите го оставят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Правилно си отхвърлил искането.Можеш да потвърдиш и за лиценза който във всяка държава е различен и няма как да бъде проверен.На практика ти искат нещо като декларация че имаш право да ползваш музиката.Така youtube се предпазва от евентуални искове.Има срок в който да решат дали да оставят клипа или не и в 90% от случаите го оставят.

Не съм го отхвърлил. Потвърдих искането. Но видях че има възможност и да си променя решението. Чудя се, какво да направя, защото ме е страх да не ми баннат акуанта пък той ми е свързан с много други неща. 

Редактирано от blu3x (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм го отхвърлил. Потвърдих искането. Но видях че има възможност и да си променя решението. Чудя се, какво да направя, защото ме е страх да не ми баннат акуанта пък той ми е свързан с много други неща. 

Едва ли, ще Ви спрат акаунта.

Най-много да изтрият звука от видеото.

П.П. И на мен са трили звука от клип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли, ще Ви спрат акаунта.

Най-много да изтрият звука от видеото.

П.П. И на мен са трили звука от клип.

То тогава е по-добре аз да си изтрия клипа, защото без звук няма хората да могат да чуят трака ми. Аз си мислех, че мога да си вземам инструментали и да записвам върху тях без комерсиална употреба. Защото аз не съм дал линк от където може да се купи трака. Така, че непечеля от това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.