Премини към съдържанието
hiptohop

Проблем при инсталиране на Windows

Препоръчан отговор

Предполагам, че темата е за тук понеже ситуацията е следната. Донeсоха ми лаптоп с Widnwos 7, но не работеше достатъчно оптимизирано. Та взех си диска с Windows 7 Ultimate с който съм си преинсталирал компютъра много пъти. Та започнах аз и форматирах локалните дисково и започна вече копирането на файлове и стоя 20 минути на 0% и така и не се промени. Затова реших да пробвам с друг диск, който също си работи перфектно. Изключих компютъра изкарах диска и пускам следващия диск и когато го буутвах ми излезе:

BOOTMRG IS MISSING!

USE CTL+SHIFT+DELETE TO RESTART!

Опитах и с флашка да го преинсталирам, но нямаше успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам същият проблем но с XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Добро утро и честит празник !!!!!

По темата :

1. Понякога ситуацията с започване на копирането на файловете при Уин 7 отнема дори повече от 30-40 мин . Имал съм такива случай.

Може да се влезе в БИОС и да се провери в какъв режим работи HDD -ACHI или IDE . Има възможност и за дефектирала рам , същия проблем се наблюдава и при такова събитие .

2. При пускане на втория диск системата ясно и категорично е показала че липсва буут мниджъра . Това че диск е работел преди , не означава че все още е доказано работещ такъв . Липсата на буут мениджър в инсталационния диск е често срещан проблем . Решението е записване на нов диск с друго копие на ОС-ма.

3. Система (лаптоп или десктоп ) и всяка друга , без значение каква е ,могат да работят оптимално , а не "оптимизирано "

В безкрайно много случай именно тези " оптимизации " със софтуер и настройки по ОС правят проблеми с който човек може да си скъса нервите .

Моя съвет е да се опита нова инсталация но при достигане на раздела с дяловете , те да бъдат изтрити (всичките) и след това отново  създадени, форматирани и едва тогава да се продължи инсталацията .

Докато не се опита това и проверка на това в какъв режим работи HDD от  БИОС всякакво писане на неща е едно обикновено гадаене

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се че проблема е в DVD четеца и по-точно в оптиката. Но бързо успях да открия съвместимо DVD и проблема беше решен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.