Премини към съдържанието
geryv

Проблем с инсталация на Windows 8

Препоръчан отговор

ПРИВЕТ НА ВСИЧКИ :)

Имам следният проблем:

Опитах да инсталирам win 8 на чисто нов лаптоп ASUS X552V. Преди това създадох два партитишъна с ACRONIS, единият 50 GB, а другият за разликата до 1 TB. Форматирани са в NTFS, като по-малкият е PRIMARY, а по големият LOGICAL.

Когато инсталацията стигне до екрана, на който се избира дяла, в който трябва да стане инсталацията, излиза следното съобщение:

"Windows не може да се инсталира на този диск. Избраният диск съдържа MBR таблица на дяловете. При EFI системи Windows може да се инсталира само на GPT дискове"

МОЛЯ за помощ.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише си. Не създавай MBR а GPT дял.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в БИОС, намери EFI Boot Sources и го спри, след което запамети промените. После инсталирай уиндоуса. След инсталацията влез отново в БИОС и пусни EFI Boot Sources.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

за да стане инсталацията, трябва дяловете да направиш от лайняндоус 8 (тоест от 8цата триеш всички дялове и ги правиш наново). 8 може само на gpt дялове да се инсталира ако в биос е настроен uefi boot... на mbr може да се инсталира като смениш лайняното uefi на legacy. инсталирай 7, той е в пъти по добър...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише си. Не създавай MBR а GPT дял.

Това е ясно, а как да стане ? Как да го направя ?

за да стане инсталацията, трябва дяловете да направиш от лайняндоус 8 (тоест от 8цата триеш всички дялове и ги правиш наново). 8 може само на gpt дялове да се инсталира ако в биос е настроен uefi boot... на mbr може да се инсталира като смениш лайняното uefi на legacy. инсталирай 7, той е в пъти по добър...

.... инсталирах 7-мицата, ама се оказа, че за тоя модел няма драйвери за 7-мица !? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

driver pack solution ще инсталира драйвери истеглете я безплатна е и е някъде към 4.2 гигабайта 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези, които евентуално ще се сблъскат с това,

Проблемът се оказа далеч не толкова сложен. Инсталационната програма на Win 8, притежава инструмент, чрез който много лесно се случи всичко. Просто с него изтрих всички дялове на дисковете и ги създадох отново, след което форматирах /естествено всичко автоматично си става в подходящият формат в случая GPT/. Грешката ми явно беше, че предварително създадох нужните партитишъни с ACRONIS, който явно не потдържа /или поне версията, която аз ползвам/ въпросният формат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези, които евентуално ще се сблъскат с това,

Проблемът се оказа далеч не толкова сложен. Инсталационната програма на Win 8, притежава инструмент, чрез който много лесно се случи всичко. Просто с него изтрих всички дялове на дисковете и ги създадох отново, след което форматирах /естествено всичко автоматично си става в подходящият формат в случая GPT/. Грешката ми явно беше, че предварително създадох нужните партитишъни с ACRONIS, който явно не потдържа /или поне версията, която аз ползвам/ въпросният формат :)

... което за сетен път доказва, че не трябва за всяко нещо веднага да се търси отделна програма, след като операционната система предлага множество вградени инструменти.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/2/2014 в 21:14, locke написа:

Влез в БИОС, намери EFI Boot Sources и го спри, след което запамети промените. После инсталирай уиндоуса. След инсталацията влез отново в БИОС и пусни EFI Boot Sources.

Брат, ще те цуна! Изгубих час и половина за това. Работи и при Уин 10-ка!
Благодаря!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.