Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

embolado

Как се прaви това на Exel?

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам следния въпрос. Имам една колона на Exel (от А1 до А10), искам така да направя, че в клетките от колоната да могат да се въвеждат само числата от 1 до 10, т.е числа по-големи от 10 да не могат да се въвеждат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква точно е целта на занятието? Така описано мисля, че не може да стане директно - ако има някаква проверка, записана в самата клетка, тя ще се изтрие при въвеждане на ново число.Може обаче проверката да се извършва в друга формула (с простичък IF()) и ако някоя клетка не отговаря на условието, по-нататъшни сметки да не се извършват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маркираш от А1 до А10  => Data => Validation =>  на Allow даваш Whole number => на Data даваш betwwen => Minimum пишеш 1 => Maximum пишеш 10 => и OK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам следния въпрос. Имам една колона на Exel (от А1 до А10), искам така да направя, че в клетките от колоната да могат да се въвеждат само числата от 1 до 10, т.е числа по-големи от 10 да не могат да се въвеждат.

http://www.extendoffice.com/documents/excel/951-excel-limit-cell-value-entries.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маркираш от А1 до А10  => Data => Validation =>  на Allow даваш Whole number => на Data даваш betwwen => Minimum пишеш 1 => Maximum пишеш 10 => и OK

Благодаря! Това върши перфектна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Може ли някой да сподели, как се създава номенклатурен номер с максимална стойност. 

Дали номенклатурният номер трябва да изглежда така: 16777215? Или трябва аз да си го измислям като спазвам броя на цифрите, който в случая е 8?

Благодаря на отзовалите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Може ли някой да сподели, как се създава номенклатурен номер с максимална стойност. 

Дали номенклатурният номер трябва да изглежда така: 16777215? Или трябва аз да си го измислям като спазвам броя на цифрите, който в случая е 8?

Благодаря на отзовалите се!

Здравей - нещо не мога да схвана идеята ?

Номенклатурен номер - това говори за някакъв инвентаризационен списък. Не е ли по лесно, когато се попълва списъка, да се ползват последователни стойности (това на едно място), а когато се ползва конкретен номер - да се вика с падащ списък?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей - нещо не мога да схвана идеята ?

Номенклатурен номер - това говори за някакъв инвентаризационен списък. Не е ли по лесно, когато се попълва списъка, да се ползват последователни стойности (това на едно място), а когато се ползва конкретен номер - да се вика с падащ списък?

Здрасти, 

Ако искаш, добави ме в скайп, за да ти изпратя екселската таблица и да стане по-ясно.

Скайпът ми е: printink-bg.com 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...