Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте! Имам следния въпрос. Имам една колона на Exel (от А1 до А10), искам така да направя, че в клетките от колоната да могат да се въвеждат само числата от 1 до 10, т.е числа по-големи от 10 да не могат да се въвеждат.

Редактирано от embolado (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква точно е целта на занятието? Така описано мисля, че не може да стане директно - ако има някаква проверка, записана в самата клетка, тя ще се изтрие при въвеждане на ново число.Може обаче проверката да се извършва в друга формула (с простичък IF()) и ако някоя клетка не отговаря на условието, по-нататъшни сметки да не се извършват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Маркираш от А1 до А10  => Data => Validation =>  на Allow даваш Whole number => на Data даваш betwwen => Minimum пишеш 1 => Maximum пишеш 10 => и OK

Редактирано от Georgi_049 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам следния въпрос. Имам една колона на Exel (от А1 до А10), искам така да направя, че в клетките от колоната да могат да се въвеждат само числата от 1 до 10, т.е числа по-големи от 10 да не могат да се въвеждат.

http://www.extendoffice.com/documents/excel/951-excel-limit-cell-value-entries.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маркираш от А1 до А10  => Data => Validation =>  на Allow даваш Whole number => на Data даваш betwwen => Minimum пишеш 1 => Maximum пишеш 10 => и OK

Благодаря! Това върши перфектна работа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Може ли някой да сподели, как се създава номенклатурен номер с максимална стойност. 

Дали номенклатурният номер трябва да изглежда така: 16777215? Или трябва аз да си го измислям като спазвам броя на цифрите, който в случая е 8?

Благодаря на отзовалите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Може ли някой да сподели, как се създава номенклатурен номер с максимална стойност. 

Дали номенклатурният номер трябва да изглежда така: 16777215? Или трябва аз да си го измислям като спазвам броя на цифрите, който в случая е 8?

Благодаря на отзовалите се!

Здравей - нещо не мога да схвана идеята ?

Номенклатурен номер - това говори за някакъв инвентаризационен списък. Не е ли по лесно, когато се попълва списъка, да се ползват последователни стойности (това на едно място), а когато се ползва конкретен номер - да се вика с падащ списък?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей - нещо не мога да схвана идеята ?

Номенклатурен номер - това говори за някакъв инвентаризационен списък. Не е ли по лесно, когато се попълва списъка, да се ползват последователни стойности (това на едно място), а когато се ползва конкретен номер - да се вика с падащ списък?

Здрасти, 

Ако искаш, добави ме в скайп, за да ти изпратя екселската таблица и да стане по-ясно.

Скайпът ми е: printink-bg.com 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.