Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

На някой въпроса може да се стори тъп, но нямам кой да попитам в момента а ми е спешно и не разбирам от тая свера.

Имам един проблем с телевизор и искам да попитам, каква роля изпълнява жълтия кабел от снимката и ако е за заземяване, може ли той да прави проблеми, ако контакта ми не е наред?

И под-въпрос. Ако го откача и включа телевизора за да изпробвам нещо, какво може да му се случи?

post-347281-0-50962500-1393954322_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кабела на телевизора нямаш защитен продоник(жълто зелен). Или има? Това в кутийката е високочестотен филтър. Не би трябвало да има значение дали е свързан или не, но щом е сложен има защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела си е нормален захранващ, като на персонален комп. Може ли този кабел, ако е за заземяване, да прави проблем, ако контакта ми не е заземен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела си е нормален захранващ, като на персонален комп. Може ли този кабел, ако е за заземяване, да прави проблем, ако контакта ми не е заземен?

Ако контакта ти не е заземен/занулен значи жилото не е свързано никъде. Провери си контакта.

И да може да прави проблем.

Що за телевизор е това с трижилен кабел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако контакта ти не е заземен/занулен значи жилото не е свързано никъде. Провери си контакта. И да може да прави проблем.

Що за телевизор е това с трижилен кабел?

Оффф плазма. Никога повече...!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Абе ти по добре опиши проблема какъв е на телевизора , може някой да ти помогне .... а това дали е заземен , занулен или офазен контакта - не е от значение :no-no:

ПП . абе тоя трофей верно ли е с трипроводен шнур :( ле,ле ....егати ютията :D

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ти по добре опиши проблема какъв е на телевизора , може някой да ти помогне .... а това дали е заземен , занулен или офазен контакта - не е от значение :no-no:

ПП . абе тоя трофей верно ли е с трипроводен шнур :( ле,ле ....егати ютията :D

Проблема го обсъдих в няколко форума и тук, но засега няма решение. И в сервизите в града, не могат да помогнат. Остава ми в свободното време да експериментирам. 

Ето тук съм го описал, по-подробно.

http://forum.setcombg.com/%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82-%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B8%D0%B7-%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8/52709-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D0%BD-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80-philips-42pfp5332_10-a.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М,да .... чел съм я там - не мога да помогна но там сервизен техник е дал насока

Дефект в цифрова платка SSB или лоджик борда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М,да .... чел съм я там - не мога да помогна но там сервизен техник е дал насока

Е оказа се че не е и това. Още повече, че преди да сменя няколко кондензатора на захранването, смущението се появяваше винаги. Сега се появява само 5-10 минутки след включването и после се оправя и да работи 40 часа, си бачка добре. Когато е на стенд бай или даже изключен от тока няколко часа при включването, 10 минути със сенките и се оправя. Ай са, шах с пешката, както ми каза техника.Трябва да се търси проблем с напрежението. Това ми казаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти изключено е като вероятност, но все пак провери за студени спойки. Няма логика да е това щом се оправя, но не пречи да се провери.

Да не би матрицата да прави номера при включването само?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти изключено е като вероятност, но все пак провери за студени спойки. Няма логика да е това щом се оправя, но не пречи да се провери.Да не би матрицата да прави номера при включването само?

Е как да прави номера матрицата, след като година е работил с тоя проблем и винаги са се появявали смущенията, без да има и помен от оправяне, а сега след смяната на тия кондензатори на захранването, които се бяха надули яко, се появява при включване и после се оправя след 5 минути. Явно не е бил в тях проблема, но е явно и че има някаква връзка. Не знам и аз.Не съм майстор и не знам как мога да проверя за тези студени спойки. За втори път чувам това като вероятност. Някакви насоки? Ще се оправям сам, защото явно сервизите тук, просто не разбират ли или не им се занимава с плазми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

При теб играе фактора на загряването , нещо си променя стойността след като ТВ се пусне да работи . Обикновено това са кондензатори които може и видимо да не са надути :( възможно е и друго нещо , но тия сервизи нямат ли осцилоскоп  , пък да мернат нещо като пулсации , щом твърдят че е нещо по захранването :D

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.