Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички в форума,

Нов съм тук, но сайта си го разглеждам от години, както и да е. Искам да си изкажа проблема, който имам и ще се надявам да стане работа с вашата помощ. Приятелката ми има лаптопче Dell inspiron 1018, по принцип оригинално вървеше с windows starter, но след време стана за преинсталирване и тъй като е само с 1 гб рам памет и 1.86 гхз. процесор, му намерих и сложих windows 7 ultimate late. Това е орязана и олекотена версия около 700 мб. Но даже и с нея пак бавно си работи, я за клипове, я за скайп, с оптимизация и изключване на излишните приложения, все процесора и рам паметта са около 90 % моментно натоварени. Писна ми общо взето и реших да му сложа windows xp sp3, стана перфектен, много яко работи, всички драйвери му намерих дори и за wireless, но за LAN не ударих на късмет....търсих къде ли де, свалих и пробвах най-малко 20 драйвера от сайтове и форуми, пробвах и Reviver и DriverPack Solution за намиране на драйвери и въпреки това за LAN без успех и се принудих пак да го върна на windows 7 ultimate late. Решил съм пак да го помъча за ХР за да си махна това главоболие от него. Та.. ако някой има идеи или му хрумва нещо, нека ме посъветва, решил съм да опитам всичко, но да го направя. Благодаря на всички предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във форума. Лошото, е че не си споменал каква точно е мрежовата карта и без да знаем нямам как да помогнем. Прехвърлих на бързо без да се задълбочавам в сайта на Дел, но видях, че има само за 7-ца. Може да се опитаме да търсим по lds. За целта от device manager дай десен бутон на картата > properties>details> от падащото меню избери hardware lds > копирай последната стойност ( Ctrl+C ) и дай тук да видим за какво става дума.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако в момента имате работещ лан ,исталирайте и стартирайте Speccy   -> мрежа .В описанието трябва да има номер и прозводител на чиповете за безжичен и жичен лан.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който търси, намира - ЦЪК.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не видях да има драйвери за лан карта под XP, но може и да греша, че набързо прегледах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не видях да има драйвери за лан карта под XP, но може и да греша, че набързо прегледах

За XP може и да станат... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само за уин 7 са и тук. Поне на упоменати възможните модели на лан картата, и по тях има драйвери за XP - но нека да каже хардуерен индефикатор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кроманьорец: Благодаря, оуу да забравих, ето това е за теб - PCIVEN_10EC&DEV_8176&CC_0280

Техманиак™ : мислиш ли че не съм преобърнал целия интернет, тия съм ги пробвал и много други, без резултат са.
kashchey : Сложих програмката, отворих  Network, но има много неща и информация и незнам кое да ти копирам, освен да ми кажеш ти, защото за мен все още е непозната програмата а и незнам с какво име са имената на чиповете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кроманьорец: Благодаря, оуу да забравих, ето това е за теб - PCIVEN_10EC&DEV_8176&CC_0280

Сигурен ли си, че това е идентификатора за LAN картата, да не е за Wi-fi? Трябва да дадеш стойността на адаптера, на който липсва драйвера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Техманиак™ : мислиш ли че не съм преобърнал целия интернет, тия съм ги пробвал и много други, без резултат са.
kashchey : Сложих програмката, отворих  Network, но има много неща и информация и незнам кое да ти копирам, освен да ми кажеш ти, защото за мен все още е непозната програмата а и незнам с какво име са имената на чиповете...

Това е ID на wifi картата / що ми излиза че е даже pci си нямам идея/ - я пробвайте драйвера за RTL8105E. Като натиснете download driver изчакайте малко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Кроманьорец , може и да съм го объркал тъй като името му включва и Wireless и LAN, ето това е на другия драйвер, в който наистина е проблема при XP. Името му е Realtek PCIe FE Family Controller, а това което ти ме караш да ти покажа е това - PCIVEN_10EC&DEV_8136&CC_0200  , вътре са няколко и това е последното.

bluelight : благодаря ще го пробвам, свалих го ще изчакам още няколко мнения и слагам windowsa.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Кроманьорец , може и да съм го объркал тъй като името му включва и Wireless и LAN, ето това е на другия драйвер, в който наистина е проблема при XP. Името му е Realtek PCIe FE Family Controller, а това което ти ме караш да ти покажа е това - PCIVEN_10EC&DEV_8136&CC_0200  , вътре са няколко и това е последното.

bluelight : благодаря ще го пробвам, свалих го ще изчакам още няколко мнения и слагам windowsa.

Този ID, които сте дали отговаря уж за 8102Е, но драйвера, който сте свалил от линка върви и за него/поне така пише/. Качете си всички драйвери на флашка и при успешно инсталиране ги комбинирайте в един архив на компютърчето или в някой облак, да си ги имате за по нататък. След като инсталирате XP-то/нали е SP3/ му спрете автоматичните ъпдейти, че последно доста проблеми имаше с товарене на процесор и заета памет заради  ъпдейта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bluelight : добре, започвам инсталацията му, ще вида какво ще направя с драйвера и ще кажа веднага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bluelight е прав т.е. би трябвало да стане и с този, който той е дал и си свалил. Ако има някакъв проблем, може да се опиташ да свалиш от ТУК за XP

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря Ви на всички за бързите отговори и отделено време да помогнете, дано се получи, в момента слагам windowsa и първо ще пробвам LAN драйвера и тогава всичко останало ако той стане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново съм тук, благодаря на всички ви за страхотната помощ, наистина ми помогнахте много, справих се и се получи магията...Bluelight свалих твоя файл,но той нямаше стартираш файл, после влезнах в сайта който ми даде Кроманьонец , от там свалих за ХР , вътре са същите файлове като от твоя, но със стартиращ файл и стана. Много съм доволен благодаря ви !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нищо, важното е че всичко е наред и си се оправил. Слагай масата сега :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от SStevenSS
      Здравейте на всички.Имам волан за компютъра.Преди време съм го купувал и не съм имал досега проблеми с него.Бачка без грешка.Докато днес ми направи сериозен проблем.Включвам го и всичко си е на 6 бачка си.Обаче по време на игра изведнъж се бъгяса и неможе да завива.Реснах си компа не става.Инсталирах наново драйверите му и пак не иска.Интересното е , че всички копчето по него си бачкат само където не иска да завива.Някой знае ли какво става.Благодаря ви.
    • от Landser77
      Здравейте, искам да сваля един pdf фаил от сайт, когато кликна в дясно на прозорчето зарежда и след това ми дава грешка! 
      Моля ако някой може да го свали и да ми го прати това е сайта:
      https://parallelworlds-bg.blogspot.com/2014/01/blog-post_5.html?m=1
      Файла е най-отдолу преди коментара, ще съм адски благодарен ако някой го свали, трябва ми спешно! 
      Благодаря! 
    • от Alexandar Jelev
      Здравейте, искам  да попитам някой може ли да ми помогне за курсовата задача, ще му бъда изключително благодарен? :)
      Задачата е следната:
      Съставете програма с функции за:
      а) Въвеждане от клавиатура във файл и в масив ( чрез добавяне) данни за автобусни превози ( до 35 ) - Автогара Варна: маршрут, дата (1 до 31), номер на автобуса, фамилия на водача, брой пътници, цена на съответните билети, обща сума на билетите - през месец юли. Извеждане текущото съдържание на масива (файла) на екран;
      б) Извеждане на екран справка за всички превози през избран ден от месеца ( със запитване за нова справка);
      в) Извеждане на екран номерата на автобусите и общата сума на билетите от превозите, извършени с тях, подредени в низходящ ред по сумата.
                   Главна функция main() -с меню  за избор на функции и проврка за състоянието на данните.  Използване на функции с предаване на параметри.

• от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от Petar02
      Здравейте,
      Имам за задача да създам база данни за мобилен оператор. Какъв вид заявка или отчет или таблица трябва да създам, с която всеки месец да се създава автоматична фактура с дължима сума според определени критерии (на какъв вид план си и каква трябва да бъде месечната ти такса). И също какъв вид форма трябва да направя, за да се плаща тази фактура.
      Благодаря предварително за оказаното съдействие.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.