Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички в форума,

Нов съм тук, но сайта си го разглеждам от години, както и да е. Искам да си изкажа проблема, който имам и ще се надявам да стане работа с вашата помощ. Приятелката ми има лаптопче Dell inspiron 1018, по принцип оригинално вървеше с windows starter, но след време стана за преинсталирване и тъй като е само с 1 гб рам памет и 1.86 гхз. процесор, му намерих и сложих windows 7 ultimate late. Това е орязана и олекотена версия около 700 мб. Но даже и с нея пак бавно си работи, я за клипове, я за скайп, с оптимизация и изключване на излишните приложения, все процесора и рам паметта са около 90 % моментно натоварени. Писна ми общо взето и реших да му сложа windows xp sp3, стана перфектен, много яко работи, всички драйвери му намерих дори и за wireless, но за LAN не ударих на късмет....търсих къде ли де, свалих и пробвах най-малко 20 драйвера от сайтове и форуми, пробвах и Reviver и DriverPack Solution за намиране на драйвери и въпреки това за LAN без успех и се принудих пак да го върна на windows 7 ultimate late. Решил съм пак да го помъча за ХР за да си махна това главоболие от него. Та.. ако някой има идеи или му хрумва нещо, нека ме посъветва, решил съм да опитам всичко, но да го направя. Благодаря на всички предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във форума. Лошото, е че не си споменал каква точно е мрежовата карта и без да знаем нямам как да помогнем. Прехвърлих на бързо без да се задълбочавам в сайта на Дел, но видях, че има само за 7-ца. Може да се опитаме да търсим по lds. За целта от device manager дай десен бутон на картата > properties>details> от падащото меню избери hardware lds > копирай последната стойност ( Ctrl+C ) и дай тук да видим за какво става дума.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако в момента имате работещ лан ,исталирайте и стартирайте Speccy   -> мрежа .В описанието трябва да има номер и прозводител на чиповете за безжичен и жичен лан.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който търси, намира - ЦЪК.

Аз не видях да има драйвери за лан карта под XP, но може и да греша, че набързо прегледах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не видях да има драйвери за лан карта под XP, но може и да греша, че набързо прегледах

За XP може и да станат... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само за уин 7 са и тук. Поне на упоменати възможните модели на лан картата, и по тях има драйвери за XP - но нека да каже хардуерен индефикатор.

Който търси, намира - ЦЪК.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кроманьорец: Благодаря, оуу да забравих, ето това е за теб - PCIVEN_10EC&DEV_8176&CC_0280

Техманиак™ : мислиш ли че не съм преобърнал целия интернет, тия съм ги пробвал и много други, без резултат са.
kashchey : Сложих програмката, отворих  Network, но има много неща и информация и незнам кое да ти копирам, освен да ми кажеш ти, защото за мен все още е непозната програмата а и незнам с какво име са имената на чиповете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кроманьорец: Благодаря, оуу да забравих, ето това е за теб - PCIVEN_10EC&DEV_8176&CC_0280

Сигурен ли си, че това е идентификатора за LAN картата, да не е за Wi-fi? Трябва да дадеш стойността на адаптера, на който липсва драйвера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Техманиак™ : мислиш ли че не съм преобърнал целия интернет, тия съм ги пробвал и много други, без резултат са.
kashchey : Сложих програмката, отворих  Network, но има много неща и информация и незнам кое да ти копирам, освен да ми кажеш ти, защото за мен все още е непозната програмата а и незнам с какво име са имената на чиповете...

Това е ID на wifi картата / що ми излиза че е даже pci си нямам идея/ - я пробвайте драйвера за RTL8105E. Като натиснете download driver изчакайте малко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Кроманьорец , може и да съм го объркал тъй като името му включва и Wireless и LAN, ето това е на другия драйвер, в който наистина е проблема при XP. Името му е Realtek PCIe FE Family Controller, а това което ти ме караш да ти покажа е това - PCIVEN_10EC&DEV_8136&CC_0200  , вътре са няколко и това е последното.

bluelight : благодаря ще го пробвам, свалих го ще изчакам още няколко мнения и слагам windowsa.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Кроманьорец , може и да съм го объркал тъй като името му включва и Wireless и LAN, ето това е на другия драйвер, в който наистина е проблема при XP. Името му е Realtek PCIe FE Family Controller, а това което ти ме караш да ти покажа е това - PCIVEN_10EC&DEV_8136&CC_0200  , вътре са няколко и това е последното.

bluelight : благодаря ще го пробвам, свалих го ще изчакам още няколко мнения и слагам windowsa.

Този ID, които сте дали отговаря уж за 8102Е, но драйвера, който сте свалил от линка върви и за него/поне така пише/. Качете си всички драйвери на флашка и при успешно инсталиране ги комбинирайте в един архив на компютърчето или в някой облак, да си ги имате за по нататък. След като инсталирате XP-то/нали е SP3/ му спрете автоматичните ъпдейти, че последно доста проблеми имаше с товарене на процесор и заета памет заради  ъпдейта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bluelight е прав т.е. би трябвало да стане и с този, който той е дал и си свалил. Ако има някакъв проблем, може да се опиташ да свалиш от ТУК за XP

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря Ви на всички за бързите отговори и отделено време да помогнете, дано се получи, в момента слагам windowsa и първо ще пробвам LAN драйвера и тогава всичко останало ако той стане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново съм тук, благодаря на всички ви за страхотната помощ, наистина ми помогнахте много, справих се и се получи магията...Bluelight свалих твоя файл,но той нямаше стартираш файл, после влезнах в сайта който ми даде Кроманьонец , от там свалих за ХР , вътре са същите файлове като от твоя, но със стартиращ файл и стана. Много съм доволен благодаря ви !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нищо, важното е че всичко е наред и си се оправил. Слагай масата сега :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от BluePower
      USB Портовете не ми работят ето и снимка

• от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.