Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравейте , имам една система Logitech X-530 ама и скъсах мембраната (гофора) на говорителя на буфера и ми трябва нов 5.25 но не мога да намера по елимекс и млад техник такива магазини ми казват,че нямат :( няма значение дали ще прави голям ход или не трябва ми да го смена , че не моа си гледам филмите :( пак и в момента нямам пари за нова система ако някой може да помогне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Субуфера на вашата система го дават 25 W.

Съвета ми към вас е да вземете говорителя, и да го измерите внимателно, както и не на последно място колко ома (ohms) е и колко W, трябва

Отивате в магазин за аудио техника и гледате да има същите габаритни размери, както и параметри.

За препоръчване вземате с малко повече W, (ако има разбира се), че не се знае колко отговарят (за "китайчетата" най вече).

Другият вариант е да си го поправите сами, като продават за целта гофрети и т.н. Има доста клипове в нета, за целта Но може и да не се получи.

Затова Вие си предприемате риска.

П.П.Все ми се струва, че на много места 5.25 инча говорители, ги дават като 5 инча. Затова най добре в магазина да отидете с размерите, уред за измерване (ролетка шублер),

както и самият говорител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Най важно си остава диаметъра на говорителя и неговото закрепване, за да може да го замени със "старият" говорител. На магнитната система или отстрани на нея трябва да има стикер или надпис с марката на говорителя. Провери и я напиши тук. Но внимателно, за да не пропуснеш някоя буква или число. За оправяне на "стария" си има хора за тази цел. ако го можеше всеки, щеше да си цар!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да ви поправя говорителя.С тоз занаят се препитавам.Моля ,пишете едно лично, и направете няколко 

детайлни снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от SStevenSS
      Здравейте на всички.Имам волан за компютъра.Преди време съм го купувал и не съм имал досега проблеми с него.Бачка без грешка.Докато днес ми направи сериозен проблем.Включвам го и всичко си е на 6 бачка си.Обаче по време на игра изведнъж се бъгяса и неможе да завива.Реснах си компа не става.Инсталирах наново драйверите му и пак не иска.Интересното е , че всички копчето по него си бачкат само където не иска да завива.Някой знае ли какво става.Благодаря ви.
    • от DarkEdge
      Понякога се налага да се разменят каналите на аудио системата на компютъра си. Но няма как да се направи физически. Тогава на помощ идва софтуерният инструмент Equlizer APO. По-долу ще опиша постъпково как може да се направи това:
      Изтеглете и инсталирайте подходящата версия на Equalizer APO (32/64 битова) за вашата система:Equalizer APO download | SourceForge.net
      Инсталирането може да се направи в тих режим по следния начин – създайте .bat файл при изтегления инсталатор със следното съдържание:
      for /f %%s in ('dir %~dp0EqualizerAPO*.exe /B /S /OD') do "%%s" /S Конфигурирайте Equalizer APO да се прикачи към вашето изходно устройство (Обикновено е нещо като "Speakers - VIA HD Audio" or "Speakers - Realtek HD Audio"); това може да се промени и по-късно от инструмента "Configurator" от папката на Equalizer APO в Старт менюто на Windows

Може да изиска рестарт на системата. Потвърдете Създайте нов текстов файл в папката C:\Program Files\EqualizerAPO\config и го преименувайте примерно като swapchannels.txt. Отворете файла. Копирайте (Ctrl+C) от указаните най-долу ситуации (2.Х или 5.1) получерния шрифт и го поставете в полето на бележника (Ctrl+V): Запазете файла Стартирайте Equalizer APO's Configuration Editor Уверете се, че горе вдясно в падащото меню вашето устройство е правилното
      Ако е приложимо, премахнете всички предварително конфигурирани опции, като кликнете върху червената икона "минус" (или, ако се вижда, бутонът с две стрелки, насочващи надолу, след това "Remove") Кликнете върху зелената икона "плюс", за да добавите нова конфигурация за вашето изходящо устройство, след което преминете към опцията "Include configuration file" Изберете вашия файл swapchannels.txt Save/Приложете конфигурацията Воала!
      За размяна ляв и десен канал като съдържание на swapchannels.txt използвайте:
      Copy: L=R R=L

За пренасочване на 5.1 канална система като съдържание на swapchannels.txt използвайте
      Copy: L=R R=L SL=SR SR=SL

Забележка: Значение на използваните в текста символи:
      L - ляв-
      R -десен
      SL -заден ляв
      SR - заден десен

ПП След актуализиране на драйвър за звуковата карта е необходимо да се стартира инструмента "Configurator" и да се зададе отново правилната конфигурация.
    • от Ndishev
      Здравейте. Закупих си безжична клавиатура и мишка Logitech EX110 опитвам се да ги свържа към Android top box. Ресийвара е с 2 кабела usb и ps2. Ps2 е с првход към usb така, че са включени и двата. 
      При стаетиране намира клавиатурата която работи безупречно, но каквото и да пробвах мишката просто не тръгва. Не иска да се канектне или е канектната но не върви.
      Някой има ли си на идея как да подкарам тази мишка? 
    • от Wastery
      Някой може ли да ми препоръча добър волан, по възможност с SHIFTER, може и да е комбо например g29 с скоростния лост на THRUSTMASTER
      просто бюджета е около 700, но може и да се надхвърли с 150 меко казано.
    • от Niksbg
      Здравейте съфорумници преди време имах е тема за разбит Жак и си купиж usb sound card разказах и играта купих си нова звука беше от лаптопа не от слушалките и там отидох казаха ми да си сваля наи новите драйвари за звук и аз влезнах в сайта на делл и си ги качвам на края при инсталацията дава error 0001 (нещо такова беше) и го пуснах като администратор и когато стигне до Instal wizard забива после пробвах ръчках всичко и накрая ги тегля от divice manager дава няква грешка Invalid data пробвах и с DriverEasy
      и пак същото и сега съм без звук някой ако знае какво се случва ще съм много благодарен да ми каже.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.