Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

здравейте , имам една система Logitech X-530 ама и скъсах мембраната (гофора) на говорителя на буфера и ми трябва нов 5.25 но не мога да намера по елимекс и млад техник такива магазини ми казват,че нямат :( няма значение дали ще прави голям ход или не трябва ми да го смена , че не моа си гледам филмите :( пак и в момента нямам пари за нова система ако някой може да помогне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Субуфера на вашата система го дават 25 W.

Съвета ми към вас е да вземете говорителя, и да го измерите внимателно, както и не на последно място колко ома (ohms) е и колко W, трябва

Отивате в магазин за аудио техника и гледате да има същите габаритни размери, както и параметри.

За препоръчване вземате с малко повече W, (ако има разбира се), че не се знае колко отговарят (за "китайчетата" най вече).

Другият вариант е да си го поправите сами, като продават за целта гофрети и т.н. Има доста клипове в нета, за целта Но може и да не се получи.

Затова Вие си предприемате риска.

П.П.Все ми се струва, че на много места 5.25 инча говорители, ги дават като 5 инча. Затова най добре в магазина да отидете с размерите, уред за измерване (ролетка шублер),

както и самият говорител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Най важно си остава диаметъра на говорителя и неговото закрепване, за да може да го замени със "старият" говорител. На магнитната система или отстрани на нея трябва да има стикер или надпис с марката на говорителя. Провери и я напиши тук. Но внимателно, за да не пропуснеш някоя буква или число. За оправяне на "стария" си има хора за тази цел. ако го можеше всеки, щеше да си цар!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да ви поправя говорителя.С тоз занаят се препитавам.Моля ,пишете едно лично, и направете няколко 

детайлни снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ndishev
      Здравейте. Закупих си безжична клавиатура и мишка Logitech EX110 опитвам се да ги свържа към Android top box. Ресийвара е с 2 кабела usb и ps2. Ps2 е с првход към usb така, че са включени и двата. 
      При стаетиране намира клавиатурата която работи безупречно, но каквото и да пробвах мишката просто не тръгва. Не иска да се канектне или е канектната но не върви.
      Някой има ли си на идея как да подкарам тази мишка? 
    • от Wastery
      Някой може ли да ми препоръча добър волан, по възможност с SHIFTER, може и да е комбо например g29 с скоростния лост на THRUSTMASTER
      просто бюджета е около 700, но може и да се надхвърли с 150 меко казано.
    • от Niksbg
      Здравейте съфорумници преди време имах е тема за разбит Жак и си купиж usb sound card разказах и играта купих си нова звука беше от лаптопа не от слушалките и там отидох казаха ми да си сваля наи новите драйвари за звук и аз влезнах в сайта на делл и си ги качвам на края при инсталацията дава error 0001 (нещо такова беше) и го пуснах като администратор и когато стигне до Instal wizard забива после пробвах ръчках всичко и накрая ги тегля от divice manager дава няква грешка Invalid data пробвах и с DriverEasy
      и пак същото и сега съм без звук някой ако знае какво се случва ще съм много благодарен да ми каже.
    • от Sharo2
      Здравейте.
      Надявам се да не съм объркал раздела.
      Имам микрофон Audio-Technica AT2022 и рекордер Tascam DR-44WL, но нямам кабел със който да ги свържа и ще ми бъде много полезно, ако ми препоръчате какъв кабел ми трябва. Ето линк към спецификациите на микрофона: http://www.audio-technica.com/cms/wired_mics/a2c67abf775c91bf/index.html и линк към спецификациите на рекордера: http://tascam.com/product/dr-44wl/specifications/ . Нов съм в тази свера и не съм наясно дали има разлика между различни видове кабели, това дали са balanced или unbalanced, и други евентуални характеристики. Микрофонът записва ubalanced сигнал, рекордера може да приема и balanced и unbalanced сигнал. Ето снимки от изхода на микрофона https://image.ibb.co/fU7mVG/20171212_164220.jpg и от входа на рекордера https://shop.musix.ch/images/products/orig/Tascam-DR-44-WL_O.jpg (ако така се наричат). Намирал съм във интернет кабели подобни на тези: Link_1 , Link_2 , Link_3 , Link_4 , и предполагам че на мен ми е необходимо нещо подобно. Отново, нов съм във тази свера и почти нищо не разбирам поне за сега. Също така може да ми е от полза ако сте от там и да ми препоръчате от какъв магазин мога да закупя такъв кабел в Пловдив (разбрах че във Конрад продавали такива кабели) или някакви онлайн магазини (български или чужди). Надявам се да не съм закупил несъвместим хардуер и да могат да се свържат микрофона и рекордера, но дори и да са несъвместими, рекордера все още не е разопакован, така че може да се върне или продаде (и да знам че щеше да е добра идея да питам преди да го купувам, но както и да е). Благодаря предварително за помощта!
    • от jvv
      Здравейте , 
      Намерих един джойстик в магазин втора употреба , взех го за компютъра ми , но се оказа че нямам такъв вход за да го включа , ще кача снимка на кабела . Та въпроса ми е как мога да го включа на компютъра . Мислех дали няма с някакъв преходен кабел да стане вие какво мислите ? И компютъра ми е с Уиндоус 7 а като гледам джойстик а ще е за по стари компютри , дали ще тръгне на моя ? 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.