Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам следния въпрос. Искам да си закупя смарт тв, но се чудя дали има смисъл. Приложенията може би няма да ги ползвам ама знам ли. Най ме блази вариянта с гласов контрол и движение, но това приложимо ли е? Аз съм клиент на виваком със сателитна чиния сме и сигнала отива да техен приемник и реално дистанционнота на тв не го ползвам, а това на приемника. В този случай експрата с движение и глас за смяна май отпада а? Има ли такива тв дето да се слага картата на оператора в тях и кабела от сателита и да отпадне приемника /или декодер незнам как се казва/. И последно дайте препоръка за хубав тв от 47 инча нагоре до 1500-1700лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи тая карта се казва CA модул. Повечето от новите телевизори имат вход за този модул. Честно да Ви кажа, аз си взех смарт-3Д телевизор и смарт функцията съм я ползвал точно 2 пъти, а го имам вече от 2-3 месеца... Колегите, ще ви помогнат вече с избора на добър телевизор, но уточнете изискванията си по-добре, моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... В този случай експрата с движение и глас за смяна май отпада а?...

Парите са недостатъчно да 47" със 100 Хц панел, та бих ти препоръчал да добавиш 99 лв и да погледнеш LG 47LA740S. Ако държиш бюджетът да не нараства (това би ме изненадало), ето ти вариант, но с 50 Хц - LG47LA690S

Не съм водил точна статистика, но предполагам, че най-малко в 95% от подобните теми се стига до по-сериозно повишаване на първоначално зададения бюджет, та за да спестим 10-тина допълнителни поста, ето ти вариант, който аз бих купил (и) днес, ако ми трябваше тв с подобен размер - Sony KDL 47W805

Успех с търсенето и не се занимавай с глезотийки - телевизор ли ще купуваш или ще ставаш диригент?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Парите са недостатъчно да 47" със 100 Хц панел, та бих ти препоръчал да добавиш 99 лв и да погледнеш LG 47LA740S. Ако държиш бюджетът да не нараства (това би ме изненадало), ето ти вариант, но с 50 Хц - LG47LA690S

Не съм водил точна статистика, но предполагам, че най-малко в 95% от подобните теми се стига до по-сериозно повишаване на първоначално зададения бюджет, та за да спестим 10-тина допълнителни поста, ето ти вариант, който аз бих купил (и) днес, ако ми трябваше тв с подобен размер - Sony KDL 47W805

Успех с търсенето и не се занимавай с глезотийки - телевизор ли ще купуваш или ще ставаш диригент?

Sony KDL 47W805  Много добро предложение независимо че надвишава с малко бюджета. Може би най доброто и готово за ползване във вашият случай с сателитен приемник и  модул от оператора. Разбира се при включен интернет кабел. А това, което искате като допълнителни екстри ще го захвърлите на втората седмица. Пък след месец едва ли ще знаете къде сте сложил и 3D очилата.Аз също Ви препоръчвам силно точно този модел.И не забравяйте нещо основно - размера на екрана е за сметка на цената на телевизора.Радостното при Вас е това, че не "искате" модел със всички екстри за...600 лева! Успех от мен. За да сте уверен в думите, погледнете цената на телевизора и веднага след нея погледнете 905 модел от същата фирма, само че 55 инча. Ето къде е ключът от бараката! Във дисплея. Всичко останало е еднакво като технически параметри.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sony KDL 47W805  Много добро предложение независимо че надвишава с малко бюджета. Може би най доброто и готово за ползване във вашият случай с сателитен приемник и  модул от оператора. разбира се при включен интернет кабел. А това, което искате като допълнителни екстри ще го захвърлите на втората седмица. Пък след месец едва ли ще знаете къде сте сложил и 3D очилата.Аз също Ви препоръчвам силно точно този модел.И не забравяйте нещо основно - размера на екрана е за сметка на цената на телевизора.Радостното при Вас е това, че не "искате" модел със всички екстри за...600 лева! Успех от мен. За да сте уверен в думите, погледнете цената на телевизора и веднага след нея погледнете 905 модел от същата фирма, само че 55 инча. Ето къде е ключът от бараката! Във дисплея. Всичко останало е еднакво като технически параметри.

Да разбирам ли че какъвто и телевизор да взема няма как да избегна приемника на кабелния оператор и все ще си работя с неговото дистанционно./ на вас може да ви изглежда глупаво ама на мене ми омръзна все да издирвам някое дистанционно. Искам да сведа техния брой до минимум/

И друго да питам каква е толкова разликата между тези два модела в параметрите, че цената е 1000лв разлика http://shop.datacom.bg/eCom/product_info.php/cPath/46/products_id/23486 и http://shop.datacom.bg/eCom/product_info.php/cPath/46/products_id/24072

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Да разбирам ли че какъвто и телевизор да взема няма как да избегна приемника на кабелния оператор и все ще си работя с неговото дистанционно./ на вас може да ви изглежда глупаво ама на мене ми омръзна все да издирвам някое дистанционно. Искам да сведа техния брой до минимум/

И друго да питам каква е толкова разликата между тези два модела в параметрите, че цената е 1000лв разлика http://shop.datacom.bg/eCom/product_info.php/cPath/46/products_id/23486 и http://shop.datacom.bg/eCom/product_info.php/cPath/46/products_id/24072

При наличие на модул от оператора избягвате от сателитният им приемник и неговото дистанционно управление.А разлика в посочените модели от Вас на LG сам ще я намерите като ги сравнявате. Тук вече дисплеите са еднакви по размер, макар и не на една и съща цена. Значи, че има големи различия в техническите параметри на двата модела. А каква е тя - това вие ще го разберете от линковете.Тук се дават основно препоръйки и не се пише някаква характеристика на модела, която при добро желание от Ваша страна можете спокойно да откриете в интернет.Разпечатайте характеристиките на двата модела и сравнявайте всяка една от тях при двата модела. Едно подсказване, като пример. При липса на сат тунер в единият модел спрямо другият, цената моментално скача с почти 150-200 лева и така нататък...матриците,/ 47 инча/ еднакви по размер но технологията и изработката различна - отново разлика от около 250-300 лева. И така се събират около...1000 лева.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... И друго да питам каква е толкова разликата между тези два модела в параметрите, че цената е 1000лв разлика...

Използвай тагове, щото инак не излизат коректни линкове! На въпроса - разликите между LG 47LA740S и LG47LA860V са във предлаганите тунери, тактовата честота на процесора и в оперативната памет. Моделът 860V има и вградена камера, както и поне на теория, по-добро шаси и сглобка. До каква степен 1000 лв разлика покриват тия предимства, е въпрос без еднозначен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.