Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ivo23

Резервни части за трипод

Препоръчан отговор

Интересува ме, дали е възможно да си намеря една резервна част за трипода. Става въпрос за плочката, която се прикрепя и държи фотоапарата.

Ето снимки на трипода:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Ето какво представлява и самата плочка

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои по-големи марки предлагат отделни плочки, но тъй като твоят статив тъй като гледам е от по-неизвестна фирма, предполагам, че ще трябва да го занесеш до някой фотомагазин и да пробваш на място.

Ето какво предлага Фото Павилион примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се,че можеш. Гледай основата,която се захваща (тия наклонените страни) да са със същите размери. 

Забелязал съм,че китайските стативи използват едни и същи по големина плочки.

пп. Статива макар и китайски си е много добър,имам същия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се,че можеш. Гледай основата,която се захваща (тия наклонените страни) да са със същите размери. Забелязал съм,че китайските стативи използват едни и същи по големина плочки. пп. Статива макар и китайски си е много добър,имам същия :)

Загубих плочката и аз не знам как. Там където я оставих последно я нямаше, но нямам и спомен какво се случи.Най-накрая обаче разбрах как се казва тази част и я намерих в китайски интернет магазин за $4 + $2 доставка. А търся от месец и нещо.Май трябваше да пусна тема, за да я намеря...Ето името: quick release plate

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е да, това и е названието,но няма еквивалент на български, затова най-добре - плочка :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е да, това и е названието,но няма еквивалент на български, затова най-добре - плочка :Д

Какво ли не търсих като синоним на плочка на английски и нищо, докато случайно не попаднах на един сайт в който продаваха целият трипод и бяха означили всяка една част  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ли не търсих като синоним на плочка на английски и нищо, докато случайно не попаднах на един сайт в който продаваха целият трипод и бяха означили всяка една част  :D

E това е, щото не обикалял да си търсиш глава по сайтовете, аз за 1 месец научих цялата терминология :) Но не видях темата по-рано.П.П. Аз тая плочка не я свалям от фотоапарата, освен ако трябва да го поставя върху нещо и да ми пречи. Така хем по-бързо се работи със статива, хем и е по-трудно да я загубиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E това е, щото не обикалял да си търсиш глава по сайтовете, аз за 1 месец научих цялата терминология :) Но не видях темата по-рано.П.П. Аз тая плочка не я свалям от фотоапарата, освен ако трябва да го поставя върху нещо и да ми пречи. Така хем по-бързо се работи със статива, хем и е по-трудно да я загубиш.

Не мога да го прибирам в чантата с нея, за това я свалям

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...