Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

stoian32

Как да си махна единия ''Windows''

Препоръчан отговор

Пичове инсталирах си два ''Windows 7'' без да искам забравих да форматирам C и да си го инсталирам там и съм цъкнал D и там съм сложил втория си ''Windows 7'' .Стария си ми стой в C и мога да ги сменям като пускам компа но не искам така искам само един как да премахна единия.помъчих се да форматирам си единия диск с 'Windows '' но ми изписа форматирането не може да бъде изпълнено говора за 'Windows-а който не ми трябва този стария който е в C но не ми дава да го форматирам .Какво мога да направя всичко важно ми е в Д и не мога да форматирам него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай EasyBCD, за да редактираш буут лоудъра, и да премахнеш единия запис от него, за препоръчване на този в D: . След това рестартирай, влез в дяла, и изтрий папките на операционната система.

Не съм го правил това нещо, пиша на теория. Ако не ти даде да изтриеш папките, трябва да ползваш някакъв Live диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То на теория е така, ама бозавия няма да се даде лесно. Най-добре чиста преинсталация с формат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Linux  дистро  и  затриваш  единия джам за секунди .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесно наистина е с някаква лайв дистрибуция, но има вариант да стартираш единия и да форматираш другия, след което от msconfig си оправяш стринговете. Разбира се, няма как да форматираш текущия Windows : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Camazotz_21
      Искам да попитам, ако си поръчам лаптоп с Ос-Linux мога ли след това да му сложа Windows? Защото ми слага триста лева отгоре с Windows. 
    • от aivanov1
      Здравейте, специалисти! Имам въпрос. Имам два лаптопа с еднакви параметри. Единствените разлики са, че единият е с 2 gb RAM и с инсталиран 32 bit Windows 10, а другият е с 4 gb RAM и с инсталиран Windows 10 64 bit. Е, лаптопът с по-ниските параметри работи много по-бързо от този с по-високите. Моля Ви за съвети и помощ. Иначе лаптопите са чисти, няма инсталирани глупости на тях, които да бавят примерно и пр. Някои съветват да инсталирам на този с 4 gb RAM 32 bit Windows, но не знам доколко ще е правилно и дали това ще подобри производителността. Моля за съвети. Прикачвам и скрийншот на характеристите на процесора на въпросния тромав лаптоп.
      Поздрави! Лек и спокоен ден пожелавам на всички! 🤗🍀😊
    • от Dominik Georgiev
      Здравейте скъпи приятели , става въпрос за това , че на моят посредствен лаптоп ( казвам посредствен защото не е нищо особено ) му сложих нов windows 10 -64 , активирах го , два дни му пусках всички актуализации . 
      в крайна сметка след като процеса приключих зададох свой настройки , и си инсталирах необходимите програми сложих си други тапети , и разместиха иконите ..Та въпросът ми е защо след рестарт windows, не запазва почти нищо от това настройките се нулират , програмите се дейнсталират , изтриват се и инсталационните файлове .. 
      благодаря на всички , лек ден !! 
    • от HollowDemon
      Здравейте, 
      В момента съм бакалавър в техническа специалност свързана с мрежи и искам да се специализирам към системната администрация. Някой компетентен или човек на тази позиция може ли да ми каже от коя OS да започна - Windows или Linux. Aко може да ми препоръча някакви материали - онлайн книги, курсове и т.н. или guide, който да следвам за своето обучение към системната администрация, защото знам че трудно се намира стаж за тази позиция и всичко е self-motivation и ако може да и да ми помогне с избора - например дали да започна с Windows Server 2008 или Windows Server 2016, Hyper-V и други неща, ако е за windows os. Благодаря предварително! 
    • от Funky_noob
      Здравейте, смених Ubuntu с Windows 10 и сега не виждам SSD диска си.
      Преди инсталацията форматирах дисковете и уж им зададох да бъдат NTFS, но пак не ми даде да инсталирам новата операционна система на SSD диска. Инсталирах я на хард диска и сега не виждам SSD диска. Бихте ли помогнали? По принцип искам да прехвърля инсталацията на операционната система на SSD диска.
      Благодаря предварително!
  • Дарение

• Добави ново...