Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

svilnov

Сравнение между Panasonic TC-L47WT60Е и Samsung 46" F8000 Smart Evolution 3D Ful

Препоръчан отговор

Здравейте,

От известно време се чудя на кой модел да се спра ;)

Чета из форумите и постоянно се люшкам между единия и другия модел. Т.е. между Panasonic TC-L47WT60Е и Samsung 46" F8000 Smart Evolution 3D

Линковете са:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/12013/P11090104/Televizor-SAMSUNG-UE-46F8000-3D-LED

и

http://www.technopolis.bg/b2c/details/14502/P11090104/Televizor-PANASONIC-TX-L47WT60E-3D-LED

Параметрите и цената на PANASONIC ми се струват далеч по-добри, но ако може да ми кажете и вашето мнение.

На скоро ми казаха и за друг модел на LG 47LA860V.AEE, но ми се струва, че не е добър. ето и неговия линк:

http://www.technomarket.bg/products/09129114/lg-47la860v-aee

Иначе говорим за от 42 до 47инчов телевизор и пари около 2400-2500лв. Но клоня за 47-инчовете ;) . Ако има друг модел, който да е далеч по-добър, сколенен съм да променя мисленето си и да не насоча към него ;)))

Ще ми бъде много приятно, ако има хора, които имат познати и могат да ударят едно рамо за да купя TV на по-ниска цена от тези в технополис, също ще съм благодарен ;) и разбира се, ще почерпя ;)

Поздрав

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключвайки модела на LG (по-нисък клас), бих заложил безусловно на WT60 срещу F8000. Съпоставката не би могла да е обективна, защото става дума за пасивна срещу активна технология, но по моему не бива да се подхожда при избора на телевизор основно върху начина на възпроизвеждане на 3Д.

Но аз много сериозно бих вкарал в избора още 2 варианта - Sony KDL 46W905 и Philips PFL8008S , които да съпоставям с WT60 - два активни срещу един пасивен, ако все пак държиш 3Д-то за водещ критерий.

П.П. Не коментирам смарт функциите на моделите, защото за мен е несериозно те да определящи при избора - все едно да избирам кола според цвета на тапицерията й.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключвайки модела на LG (по-нисък клас), бих заложил безусловно на WT60 срещу F8000. Съпоставката не би могла да е обективна, защото става дума за пасивна срещу активна технология, но по моему не бива да се подхожда при избора на телевизор основно върху начина на възпроизвеждане на 3Д.

Но аз много сериозно бих вкарал в избора още 2 варианта - Sony KDL 46W905 и Philips PFL8008S , които да съпоставям с WT60 - два активни срещу един пасивен, ако все пак държиш 3Д-то за водещ критерий.

П.П. Не коментирам смарт функциите на моделите, защото за мен е несериозно те да определящи при избора - все едно да избирам кола според цвета на тапицерията й.

Много благодаря за новите предложения, разгледах характеристиките им, но . за сонито...нещо не ми се вързва, т.к. има ОПРЕСНЯВАНЕ НА КАРТИНАТА 800 Hz Motionflow XR в сравнение с Panasonic-a е далеч по-ниско - 3600, а и цената е доста над него...Виж, PHILIPS-а е интересно предложение, но ме притеснява дали ще работят субтитирите на филмите. Имам познат, който даде фира от към субтитри...Интересното е, че нищо не съм чувал за субтитрите на Panasonic-a...някой да знае дали работят на него субтитрите? Защото ми се струва, че Panasonic-a превъзхожда и филипса, или бъркам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за новите предложения, разгледах характеристиките им, но . за сонито...нещо не ми се вързва, т.к. има ОПРЕСНЯВАНЕ НА КАРТИНАТА 800 Hz Motionflow XR в сравнение с Panasonic-a е далеч по-ниско - 3600, а и цената е доста над него...Виж, PHILIPS-а е интересно предложение, но ме притеснява дали ще работят субтитирите на филмите. Имам познат, който даде фира от към субтитри...Интересното е, че нищо не съм чувал за субтитрите на Panasonic-a...някой да знае дали работят на него субтитрите? Защото ми се струва, че Panasonic-a превъзхожда и филипса, или бъркам?

800, 3600 ... остави тия търговски трикове. WT60 и 8008S са с 200 Хц панел, а W905 - със 100 Хц, но това в случая не е чак толкова важно, защото тия данни се допълват от изкуствено генерираните кадри.

По отношение на субтитрите, на 8008S по моему са с най-добър размер, после идва W905 и най-зле е WT60, но едно е да гледаш дребни субтитри на 32", друго е на 46-47".

Всички изброени си имат плюсове и минуси, та затова иди на място и сам си прецени. Не ми е проблем да ги изброя, както и да нароча един от тях за по-добър от останалите два, но ще е субективно, както сам разбираш, та по тая причина ще си премълча. Решението ще си е твое, но при всички случаи подходи сериозно и тествай колкото си прецениш, пък ако ще и цял ден да е - може да ти мрънкат в магазина, но нямат основание да ти откажат, още повече при модели от такъв ценови клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

800, 3600 ... остави тия търговски трикове. WT60 и 8008S са с 200 Хц панел, а W905 - със 100 Хц, но това в случая не е чак толкова важно, защото тия данни се допълват от изкуствено генерираните кадри.

По отношение на субтитрите, на 8008S по моему са с най-добър размер, после идва W905 и най-зле е WT60, но едно е да гледаш дребни субтитри на 32", друго е на 46-47".

Всички изброени си имат плюсове и минуси, та затова иди на място и сам си прецени. Не ми е проблем да ги изброя, както и да нароча един от тях за по-добър от останалите два, но ще е субективно, както сам разбираш, та по тая причина ще си премълча. Решението ще си е твое, но при всички случаи подходи сериозно и тествай колкото си прецениш, пък ако ще и цял ден да е - може да ти мрънкат в магазина, но нямат основание да ти откажат, още повече при модели от такъв ценови клас.

Благодаря ти, ще отида да разцъкам тв-тата ;) само да си избера някой магазин с хора които разбират ;) а някакви познати за отскъпки имаш ли? не вярвам Техномаркет европа и технополис да са монополистите в България и всички само от тях да купуваме...нещо не ми се вързва и това ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пазарувам скъпа техника (телевизори, хладилници и пр.) основно в една от двете основни големи вериги по две причини - минимален шанс да ги затворят (това във връзка с евентуалното ползване на гаранция на кой да е продукт, макар че, за щастие, досега не ми се е налагало да го правя) и наличие на карта за отстъпки от цената, които ползвам при достигане на определена сума. 

Други стоки, включително лаптопи, смартфони и подобни купувам основно онлайн от сайтове, но телевизорът е особена стока, драстично отличаваща се от всички останали, с изключение на жилището и колата.

Всеки един от моделите можеш да намериш и купиш и онлайн от някой наш сайт, при това доста по-евтино, особено пък от чужд, но за мен това е крайно неразумен начин на покупка на телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пазарувам скъпа техника (телевизори, хладилници и пр.) основно в една от двете основни големи вериги по две причини - минимален шанс да ги затворят (това във връзка с евентуалното ползване на гаранция на кой да е продукт, макар че, за щастие, досега не ми се е налагало да го правя) и наличие на карта за отстъпки от цената, които ползвам при достигане на определена сума. 

Други стоки, включително лаптопи, смартфони и подобни купувам основно онлайн от сайтове, но телевизорът е особена стока, драстично отличаваща се от всички останали, с изключение на жилището и колата.

Всеки един от моделите можеш да намериш и купиш и онлайн от някой наш сайт, при това доста по-евтино, особено пък от чужд, но за мен това е крайно неразумен начин на покупка на телевизор.

Определено ;) И  аз разгледах как са цените в чужбината, за да си го купя онлайн ;) , но с изключение на прословутите щати, които пък няма да са съвместими с европейската система, цените са същите, даже в англия и по-скъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не винаги, по-често дори обратното, но нямах това предвид - телевизор се купува на място и след пробването му. Не че това е 100% гаранция, че няма да се появят проблеми в последствие, но поне няма да се псуваш, че не си го проверил преди да си дадеш парите за него :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не винаги, по-често дори обратното, но нямах това предвид - телевизор се купува на място и след пробването му. Не че това е 100% гаранция, че няма да се появят проблеми в последствие, но поне няма да се псуваш, че не си го проверил преди да си дадеш парите за него :).

странно, никога не съм купувал тв да ми го тестват пред мен ;))) винаги да е запечатано и у дома ;)) но си прав, може би трябва да променя това си виждане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да...Сега виждам ,че са дали и други много добри предложения,но въпреки всичко гласувам с две ръце за Panasonic-a (отново)!Samsung-a и Sony-то не ми се нравят заради панела.Philipsa-a e на ниво,но мое мнение е ,че отстъпва на Panasonic-а по някои критерии.Преди всичко залагам за качеството на картината,панела,възможностите.Смарт функциите не искам въобще да ги коментирам-да не говорим за гласови команди,ръкомахания и прочее...Единствено 3D-то не ми се нрави при модела на Panasonic,но не наистина това е най-важното.За моя радост миналата година когато вземах моя флагман WT серията беше с активно такова.Aко автора държи все пак на качествено 3D (и му понася)то тогава Philips-a е неговия телевизор!

Та ...избора си е единствено и само негов(може пък да си избере и друг)-тук просто коментираме!

Само бих добавил ако не му е належащо да изчака малко-съвсем скоро ще започнат да навлизат новите модели и несъмнено ще има добри промоции!

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През предните 2 години - 2012 и 2013 (не съм сигурен за 2011 г) през март имаше "ударни промоции" с доста сериозни отстъпки на всички налични модели (с цел почистване на складовете и отваряне място за новите), а също и промоция на част от новите модели за съответната година. През 2013 г по тоя начин взех телевизор, който се появи в същия ден за пръв път на българския пазар с доста солидна отстъпка и допълнителен ваучер при следваща покупка. 

Все още не се знае със сигурност дали и тая година ще има подобна промоция, но мисля, че вероятността за това е много голяма.

Но пък има и една особеност през "новия сезон" - някои от фирмите предлагат доста сериозни промени в моделите си, та не се знае все още кое и как ще се отрази, защото никой не гарантира, че новият модел непременно е по-добър от стария. Доста отдавна се появиха превюта, но едно е да се гледат лустросани клипчета в мрежата, съвсем друго е да се тества в магазина. Така че е доста трудно да се прецени кое е за предпочитане, но сякаш в определената ситуация изборът между наличните модели, за които вече говорихме по-горе е за предпочитане. Възможно е и да греша в преценката си, но няма как да съм сигурен в средата на март.

Неписано правило е новите модели да стартират с надути пробни цени, които с течение на времето постепенно падат, но "реалността", доколкото може да се говори за това, се достига едва към ноември-декември, дори и през първите месеци на следващата година. И играта на цените обикновено няма никаква връзка с качествата на продуктите. През 2013 г се стигна до абсурд при водещ модел на една марка, който се продаваше (и продава) на толкова по-ниска цена от тая на конкурентните му модели, че се пораждат въпроси, но търговията е сложна работа.

Успех при избора! И пиши какво купи в крайна сметка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа и аз да кажа и аз да кажа-ша има примоции ша има примоции.Може някой да не и разбрал!Пфффф...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...